Гинеколог които да дава и талон за мамолог

  • 1 062
  • 3
  •   1
Отговори
имам търсене трябва да отида на генеколог за едно профилактично  Embarassed не съм  Embarassed ходила от 3 години

взех си направление от джи пи то
но тя каза : Отиди при Гинеколог които да дава и талон за мамолог да си направиш и мамолог

само Гинеколога  давал  талон за преглед на мамолог newsm78

дайте имена адреси телефон нещо да ме ориентирате моля Praynig

# 1
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Най-добре отиди на частно ще ти струва 15-20 лв.Отколкото да чакаш за направление,при положение,че те си ги кътат и са им ограничени.И после като надвишат направленията колегите има санкции от здравната каса и ги глобява и ги кара да връщат пари.Според мен не е редно да има лимити на направленията защото не може да кажеш кога един човек има нужда от еди какъв си преглед.Но скоро лимитите за направления няма да ги има и всеки ще може спокойно да стига до съответните специалисти - дори и без направления защото при пълната демонополизация на здравната каса която ще стане всичко което е било пречка ще отпадне.До 2002-2003 направления за мамолог можеха да издават и личните лекари вече те нямат такова право,защото здравната каса им го отне.За да облагодетелства други специалности,а и защото личните лекари даваха направления и не се скръндзиха като сега и не отказваха.Но както казах при пълна демонополизация на касата всичко ще е по старо му.Сега направление за мамолог може да се вземе от Хирург,Онколог или Аг.Никой от тези специалисти няма право да ти откаже направлението освен ако вече не ги е изчерпал за този месец и ти каже ела отново следващия месец.Аз да ти кажа много се възмущавам на тези неща лимити за направления и т.н - всеки човек трябва да има свободен достъп до специалист,а не достъпа му да се ограничава от лимити.

ПС:Извинявам се за отклоненията по темата които написах,но просто исках да споделя със вас.

Прегледа при мамолог включва за жени до 40 години

Клиничен преглед - преглед на гърдите с ръце - палпация
Ехографско изследване
При нужда мамография

За Жени след 40 година
Клиничен преглед
Мамография или Ехография
А може и трите заедно

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 00:22 от docsi

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
От София ли си?

# 3

Общи условия

Активация на акаунт