Кое е най-доброто училище в Младост според вас?

  • 121 734
  • 802
  •   1
Отговори

Анкета

Моля ви да гласувате, кое е най-доброто училище в Младост според вас.

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 600
Друго нещо, което аз пропуснах и отчетох като грешка е , че не отчетох факта,че децата в тази възраст се страхуват от големите и кардинални промени.За тях е важно като отидат на ново място да имат поне едно нещо познато,което да им вдъхва сигурност.Децата от детската градина вкупом бяха записани в най-близкото училище.За тях шокът от  "голямата промяна"беше по-малък,защото децата се познаваха от преди това. За тях учителката беше нова,нови бяха и правилата,но приятелите от градината си ги имаше и това беше достатъчно.При нас беше наистина "голяма промяна", ново място,нови правила,ново училище,нови деца.Детето не познаваше никой и да си призная беше доста стресирано. Дори се притесних ,да не започне да хитрува и да отказва да ходи на училище.За моя радост това не се случи,за няколко дни детето успя да се впише в колектива.Но имаше едно детенце,което беше по -стеснително,на него му трябваха  седмици за да спре  плаче тайничко сутрин и да си намери прияталче.

# 16
  • Мнения: 7 263
Днес посетих три от училищата на които се бях спряла предварително по мои критерии. 81-во, 125-то и 39-то.
За сега избора ми остава между 125-то и 39-то.
И на двете места ми направи впечатление чистотата и добре поддържаната база. 39-то ми се стори по-спокойно и някакси по-тихо. 125-то е дръпнало много от към база. Нови дограми, нови чинчета в стаите на малките. И на двете места бяха любезни.
В 81-во ме сюрпризираха, че надали ще сформират немска паралелка, докато в 125-то на плахия ми въпрос има ли шанс да се сформира такава ми казаха, че вече има деца за немска паралелка така, че не е проблем. В 125-то от 5-ти клас има и паралелки със засилено изучаване на математика, освен езика. В 39-то пък имат паралелка с рисуване и определено се впечатлих от някои рисунки в коридорите.
Оставам в дълбок размисъл засега и двете ми харесаха. Не съм сигурна кое ще е по-добро за моето мъниче.

# 17
  • Мнения: 2 641
днес видях кое 39 училище Simple Smile много ми е близо също. после на народните танци се запознах с една жена която се оказа учителка по география в 128 Simple Smile та тя ми каза че базата в 128 била много добра и началните учителки също. имало нови телевизори, двд и незнам си кво... някой ден ще мина да ги разгледам ама сигурно ще е догодина та ако има промени да са актуални. още незнам като отида да зяпам какво да гледам...как д аразбера коя даскалица е свестна ? в болницата пък като родих бях в една стая с една даскалка 1-4 клас ама и забравих името и в кое училище беше н амладост. май ми каза че е до ДГ Карлсон? някой да знае има ли там училище и кое е  newsm78

# 18
  • Мнения: 7 263
Момичета, толкова форумки има в квартала само толкова ли имате мнения за училищата  Rolling Eyes
Нека се постараем да съберем повечко информация, смятам че е ценно и всеки може да се възползва от нея за в бъдеще.
Пишете, моля ви!

# 19
  • Мнения: 1 225

Привет мами  Hug
Пускам цитат на адашката, за да се похваля че първият първокласник е синът ми.  Peace

Сега за училищата...
Имам горчив опит като мама на първокласник. Миналата година родих второто си дете и малко претупах изборът на училище. Записах го в малко, квартално училище, спокойно и с децата от градината - приятелчетата му. Грешен избор - не се поинтересувах от госпожата, а повярвайте ми това е най-важно. Говоря за 39 то училище. Детето ми знаеше да чете, можеше да пише буквите, и смяташе до 20 преди да започне учебната година. Проблемът беше че не се сработи с госпожата. Строга, много взискателна, но към определени неща, предимно отживелици. След няколко месеца, след няколко разговора с нея, и постоянното нежелание на детето да ходи на училище, решихме да го преместим.
Избрах 125 -то - по-близо, по-голямо, по-свободно, по-известно, по-засилено изучаване на математика (искам само да ви кажа, че като се преместихме, бяха толкова напред с материала, по-различни учебници, че детето вземаше вкъщи с мен по два урока назад, за да навакса). Не че му беше трудно, но критериите бяха съвсем различни.
За госпожата в 39-то не искам да злословя, последен випуск и е. Държеше предимно на краснописа. Постоянно упрекваше, избягваше да поощрява.
Сегашната госпожа, не сме я избирали. Преместихме се в средата на учебната година. В началото на втория срок. Директорката имаше условие да сме от младост и каза че ще сме в класа с най-малко деца. Това ме притесни, защото знаех, че е имало срещи и родителите с децата са можели да си изберат госпожа. За наше щастие госпожата ни е прекрасен, млад човек и съвременен най-вече. Детето разцъфна за седмица. Веднага си намери приятели и както вече се похвалих е много напред с математиката.

Стана много дълъг поста, дано съм била полезна.
Може да ми пишете на лични.
Който иска и ще се срещна с него, мога да покажа тетрадки и учебници, за да сравните за какво ви говоря.

Успех на всички мами в избора  Peace

# 20
  • Мнения: 1 225
днес видях кое 39 училище Simple Smile много ми е близо също. после на народните танци се запознах с една жена която се оказа учителка по география в 128 Simple Smile та тя ми каза че базата в 128 била много добра и началните учителки също. имало нови телевизори, двд и незнам си кво... някой ден ще мина да ги разгледам ама сигурно ще е догодина та ако има промени да са актуални. още незнам като отида да зяпам какво да гледам...как д аразбера коя даскалица е свестна ? в болницата пък като родих бях в една стая с една даскалка 1-4 клас ама и забравих името и в кое училище беше н амладост. май ми каза че е до ДГ Карлсон? някой да знае има ли там училище и кое е  newsm78

В Младост 2 е детска градина Карлсон - там са 128 -мо училище, зад блок 220 и 39-то училище, до 214 блок ( срещу ХИТ ), но зад блоковете.

За 81-во само да се изкажа - голямо училище, майките на момчета първокласници да го избягват, ако им е възможно. Там момичетата са ангелчета и отличнички, а всички момчета са под един знаменател и са лоши. Такива мнения събрах миналата година, и затова се спрях на 39-то.

Само да допълня - че има тема за първокласниците - там съм описала всичките ни проблеми в 39-то.
Има и една мама която е доволна от 128-мо, потърсете я там - за мнение.

# 21
  • Мнения: 7 263
sisko2 много ти благодаря за постинга. Именно това е важното - госпожите да са свестни и да си обичат децата и работата. Моя избор е между двете училища, за които говориш и ще взема предвид и твоя пост естествено Peace

А относно заклучението ти за 81-во училище  Shocked Shocked Shocked направо съм изумена!!!

За 81-во само да се изкажа - голямо училище, майките на момчета първокласници да го избягват, ако им е възможно. Там момичетата са ангелчета и отличнички, а всички момчета са под един знаменател и са лоши. Такива мнения събрах миналата година, и затова се спрях на 39-то.

От къде имаш тази информация?!
И защо я нямах аз преди 4-ри години  ooooh! ooooh! ooooh! щях да спестя на себе си и детето си безброй горчиви мигове и упреци.

# 22
  • Мнения: 216
Синът ми учи в 128 училище. Избрах го защото е най- близо до нас. Много мислех между 125 и 81 накъдето се бяха насочили всички родители на първокласници. Госпожата ни е страхотна - само добри неща мога да кажа за нея. За директорката впечатленията ми също са добри. Занималнята е под всякаква критика. Това обаче явно зависи от госпожата. Първи и трети клас учат на един етаж и това е малко притеснително, още повече по време на занималнята в стаята се разхождат третокласници. Охраната си седи в една стая и наблюдава вратата. Надявам се че е ефективно, ама не съм убедена. Имат телевизори в стаите може да са нови, но звукът е ужасен. Компютри има - сега се прави и нова зала. Като извън класни занимания има баскетбол и бадминктон и шах май обаче групите са почти общи и големите тормозят дребосите - поне от бадмингтона са ми такива впечатленията. Дано да съм била полезна.

# 23
  • Мнения: 2 641
аз от личен опит мога да споделя следното - до 4-5 клас е най важна госпожата. аз попаднах на такава която не ме впечатли и доста трудно свикнах с училището. не ме интересува училището кое е ще ги обиколя в младостите и ще се запозная с госпожите. която ми допадне тази ще е и училището също. този месец ще ги обходя и ще пиша лични впечатления.

# 24
  • Мнения: 3 191
Ще обиколиш всички училища в "Младост" и ще говориш с всички учителки, които ще поемат 1 клас ???
И след това ще отидеш при директора и ще кажеш "Тази искам", а той ще ти я осигури веднага?

Ето това искам да видя как ще стане.  Joy

А иначе си права - най-важна е госпожата.
Но колко знае, как общува с децата и на какво ще научи твоето, няма как да прецениш в личен раговор.
Началните учителки така умеят да омайват...

# 25
  • Мнения: 1 225
Началните учителки така умеят да омайват...

Нашата - старата беше такава - лисица   Sad

# 26
  • Мнения: 2 641
ами незнам дали съм споменавала аз самата съм завършила за такава. имам 3 специалности и едната е за учителка на слепи деца. мисля че знам какво търся, но да видим. после и да съм сгрешила ще сменим класа което не ми допада но ... там е цялата работа че и в частните училища нещата не са по добри както си мислят бая мами. има учителки и учителки и в държавните и в частните училища та номера е да попаднеш на ТВОЯТА. бая трудна задача ама дано успеем. та ако намеря свястна учителка съм сигурна че директорката ще ни запише в нейния клас  Peace аз примерно съм фен н аспортните танци и знам че в 39 има сериозна школа. стигадъщеря ми да има моето желание за тези танци. аз се записах като бях на 20 години някъде но и досега ходя с мъжа ми  Peace идеята ми е че за малките класове е по добре двигателната активност при децата а не да седят прегърбени и затрупани с домашни по цял ден  Shocked и това на 7 години  newsm78  та в този аспект ще си преценя какво търся и ще споделя, ако ви интересува.

# 27
  • Мнения: 7 263
Началните учителки така умеят да омайват...

Нашата - старата беше такава - лисица   Sad

Именно.....
Пръвоначално едно, но след това ставаааа  ooooh! ooooh! ooooh! и така 4 години. За последното обаче сме си виновни ние, че сме толкова търпеливи. Класа ни започна от 22 деца и завърши в началото на тази учебна година с 15, което наложи да ни слеят със съседния клас.

Anaise ей това е гадното, че не всички имаме въпросните умения и познания. Аз приех госпожата ни с отворени обятия и цяла една година тероризирах собственото си дете защото и ВЯРВАХ!!! Смятайки че така трябва да постъпя, за да добие детето ми навици за учене и за да има знания следвах всеки неин съвет, колко незаслужени упреци е отнесъл... Cry и колко сълзи съм изревала аз.
Добре, че все пак се намериха и други майки в класа да се пооплачат и някои откровено ми споделиха, че към някои от децата в класа / в които попада и моя син/ отношението е специално /негативно/, но пък към други също има специално отношение Twisted Evil - така де госпожата не е лоша за всички само за тези, които не попаднат сред любимците и. Като цяло sisko2 горе е описала нещата мега точно и аз съм я цитирала - момчетата не стават!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
А подобен сексизъм ме докарва до бяс, особено когато са засегнати деца и продължава и до днес. Госпожата налага мнението си и при избора на президент на класа - естествено това трябва да е момиче!
И т.н... не искам да навлизам в повече подробности, но е факт че добрия учител трябва да бъде търсен с лупа за жалост  Sad Confused

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е, Лени - да зема да взема  Mr. Green да се разпиша и аз.
Макар да си запозната на 100%, все пак да споделя... В 1-ви и 2-ри клас бях много доволна от г-жата на дъщеря ми. Наистина с хъс се работеше и се работеше... От м.г, еле пък тази и по-специално сега, след НГ... направо нямам думи. Всичко е по течението...
Става дума за 144-то.
Та вече не знам, какво да споделя, кой да препоръчам и как да те ориентирам.  Rolling Eyes

Но ти желая най-сърдечно  Heart Eyes, дано случиш на качествен преподавател и на Лъчи и на Боби  Hug

# 29
  • Мнения: 2 641
ами това имах предвид. имала съм преподаватели заради които съм чела като луда и такива заради които ми секна интереса към предметите им, макар да ми бяха любими. затова и в темата за частното образование / където ме помислиха за смахната Wink / си мислят че училището определя всичко само и само пари да се дават за таксите  Crazy . това разбира се е схващане на майки които имат болни амбиции защото те самите не са постигнали нещо значимо. аз съм се ориентирала към курсове извън училищата - по английски и по спортни танци. другото в началната възраст е само добра и отговорна учителка която да кара децата сами да си отварят учебниците и да четата материала, да ходят с кеф на училище и да се прибират радостни че утре пак ще идат. те това търся аз...другата седмица съм в 128 ще ме разведат и запознаят с базата и госпожите и ще докладвам тука.

Общи условия

Активация на акаунт