Кое е най-доброто училище в Младост според вас?

  • 121 736
  • 802
  •   1
Отговори

Анкета

Моля ви да гласувате, кое е най-доброто училище в Младост според вас.

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сега прочетох цялата тема.
Има даден списък на успелите математици.
Аз от години зная, че в 125то имаТ преподаватели по математика, които направо им изпиват мозъчетата на децата по тази дисциплина... та не се учудвам, че са в 1-вите редици.

Но все пак, трябва да се вземе под внимание и следния факт: много деца посещават къде частни уроци, къде курсове по математика и после се представят добре на олимпиади, а номерът на школото им се мъдри отпред... Това не е много честно  Crossing Arms

sisko2 - поздравления за математика ти  Hug

Лени - това, че на момчетата в 81-во се гледа с недолюбване и аз почнах да го схващам... Съседката има 2 деца, учещи там. Едното е 2-ри клас, другото - 3ти. И 2-те класни само и единствено говорят п/в момчетата... колко са буйни и невъзпитани. Дори класната на едното й дете не искаше никъде да ги води, защото как щяла да се оправя с такива момчета?!  Close

Иначе и аз след 2г. ще съм на твоя хал, лени... Лошото е, че аз имам лек афинитет към 144-то, но тоз път с танци. А там учителките, които ще поемат набора на синчето не са най-добрите...
 Joy  хахаххаа, от сега проучвам  Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 7 263
затова и в темата за частното образование / където ме помислиха за смахната Wink / си мислят че училището определя всичко само и само пари да се дават за таксите  Crazy . това разбира се е схващане на майки които имат болни амбиции защото те самите не са постигнали нещо значимо. аз съм се ориентирала към курсове извън училищата - по английски и по спортни танци. другото в началната възраст е само добра и отговорна учителка която да кара децата сами да си отварят учебниците и да четата материала, да ходят с кеф на училище и да се прибират радостни че утре пак ще идат. те това търся аз...другата седмица съм в 128 ще ме разведат и запознаят с базата и госпожите и ще докладвам тука.
Anaise с нетърпение ще чакам отзиви, защото тези които имам от 128 -мо са със 2-3 годишна давност, тоест старички и силно се надявам да има промяна в положителна насока именно заради родителите, които ще пратят дечицата си там.
Иначе бих те помолила все пак да не обобщаваш така. Веднага давам пример със себе си - аз определено съм амбициозен родител и правя много за образованието на децата си, но в никой случай не съм неуспяла или нереализирала се. Дори бих казала напротив - надминах и собствените си мечти за професионална реализация и съм на такова място, за което не съм смяла и да си мечтая. Не съм останала с впечатление, че някой някъде те е взел за луда, аз определено не те взимам за такава, но бих се радвала, ако изказванията ти са по-меки и балансирани. Също така и ако пишеш с главни букви и нов ред тук там ще ми е по-лесно да следя мисълта ти.
Надявам се откровенноста ми да не те обижда, просто като педагог би трябвало да държиш повече на стила и граматичните правила, защото надявам се като педагог изискваш това от децата, на които преподаваш    bouquet

Шани онзи ден с Милена си говорихме, че това е една от причините която я е настроила негативно към Света София - и по-специално отношението към момчетата, като ученици. Същото го има наистина много изявено в 81-во. И се питам част от този педагогически персонал няма ли и синове?
С какво момчетата са по-лоши от момичетата и защо им се отрича шанса да станат добри ученици, като още в началото биват едва ли не заклеймявани като негодни  #Cussing out

# 32
  • Мнения: 3 191

...Но все пак, трябва да се вземе под внимание и следния факт: много деца посещават къде частни уроци, къде курсове по математика и после се представят добре на олимпиади, а номерът на школото им се мъдри отпред... Това не е много честно...  Crossing Arms


Ето с това изобщо не съм съгласна, още повече че имам лични наблюдения, а това го твърди човек, който е далече от 125 СОУ. Училището има прекрасни математиЦИ (не един) и дава отлична подготовка по математика без да са нужни допълнителни уроци.
И мога да споря с теб колкото пожелаеш.

# 33
  • Мнения: 7 263
Ето с това изобщо не съм съгласна, още повече че имам лични наблюдения, а това го твърди човек, който е далече от 125 СОУ. Училището има прекрасни математиЦИ (не един) и дава отлична подготовка по математика без да са нужни допълнителни уроци. И мога да споря с теб колкото пожелаеш.

Момичета нека не спорим - нека изказваме мнения. Шани мисли така, но пък нейното дете не учи там, така че мнението и може би не е меродавно.
Затова cool_witch моля те напиши ти какво мислиш по въпроса, още повече точно обучението по математика силно ме вълнува, тъй като големия ми син който тази година ще кандидатства в СМГ и има афинитет към нея. Ако не се справим със задачите и изпита там - едно от вероятните ни училища към които мисля да го насоча е именно 125-то и то точно заради добрите традиции в обучението па математика. Силно разчитам на това, така че мнението ти само може да ме радва - разкажи нещо повече, ако обичаш затова  Praynig

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
cool_witch - може би трябва да четеш изцяло, а не по диагонал.
И не ми се спори с теб... няма за какво...
Аз през 2004-та СЕ ОТКАЗАХ от 125-то, та едва ли сега ще го залюбя пак. Нека си има добри математици...
Моята е далеч, далеч от тази наука. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 191
Шани, разбира се, ти както винаги си права. Аз пак греша. Обещавам да се поправя.
Но няма да взимам меродавното ти мнение под внимание, още повече, че аз вече съм била там, където ти отиваш.
Всеки решава за детето си, ти си взела решение за своето - да скача от трамплина 144-то.

Lennyh, много са ми противоречиви мненията за училището - мога да пиша отличен на преподавателите и обучението (5-7 клас) и добър на дисциплината.
Има математическа паралелка, в която се влиза с изпит след 4 клас.
Водят я двама мъже и една жена (в смисъл - класен и преподавател по математика, мога да ти кажа кой ще поеме випуска, който те интересува - не разбрах кога детето ти ще е 5 клас).
Стремежът им е да се състезават със СМГ и се справят не лошо, но все още са далеч от постиженията на СМГ.
Имат математически отбор (разбирай допълнителни часове СИП/ЗИП не помня точно под каква форма), който представя училището на математически състезания.
Миналата година ходиха в Хонг Конг, ако не се лъжа, добре се представиха.
Така че, ако детето има афинитет към математиката, няма да сбъркаш, ако го запишеш там.

Искам само да поясня, че за начален курс и след 7 клас нямам лични впечатления от 125-то.

# 36
  • Мнения: 1 225
Привет  Hug
Аз само да кажа, че моето хлапе аз си го подготвям по математика  Peace
А от догодина знам че има кръжок в училището, на който смятам да го запиша.

Да вметна - зависи какво учителят влага в тази дума - дисциплина. За предишната госпожа означаваше децата през междучасията да си стоят по местата, да ходят до тоалетната след разрешение и още куп безумства.

И още нещо - според мен е важно госпожата да е Човек - с главна буква, а дали детето е музикално, танцува добре или рисува - за това си има школи и не трябва да се залага на училището.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 17:53 от sisko2

# 37
  • Мнения: 7 263
cool_witch интересува ме!
Догодина големият ми син ще е 5-ти клас, сега е 4-ти. Първата възможност да се кандидатства е именно тази година. Иначе определено и аз поразучих част от фактите, които споделяш и да ти кажа съм впечатлена много защото, все пак това е квартално училище, а не строго специализирано. За сметка на това постиженията им са доста добри. Така че ще съм ти задължена за информация относно човека, който ще поеме паралелката от тази есен / дано се класираме там - защото разбрах вече че има изпит/.

sisko2 кога успяваш?
Като гледам сладуранката на снимката също иска доста време, и сина ти да го подготвиш така добре - евала   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 225
Много съм лоша и строга  Embarassed

# 39
  • Мнения: 7 263
Много съм лоша и строга  Embarassed

Приемаш ли и други ученици тогава  Hug hahaha hahaha bowuu

# 40
  • Мнения: 1 225
Давай ги  Hug  Joy

# 41
  • Мнения: 901
Лени, писах ти и на лични.
Ако е за математиката на големия ти син, 125-то ще да е най-подходящото квартално за него.
Сиско2, знам за коя госпожа от 39-то става дума - то има само една там, дето ги учи как се ходи под войнишки строй и в пълно мълчание по коридорите, и вие на нея сте попаднали. Това наистина не е за по-волни души.

# 42
  • Мнения: 2 641
Lennyh пропускаш споменатите от мен 5 % изключения Wink както и да е сори ако някой се е засегнал, но ми писна от истерии  и майки героини. то всеки иска нещо добро за детето си ама ...та да се придържаме към темата тук. когато има какво да напиша ще се включа. а ти ще ме извиниш предполагам че не слагам достатъчно препинателни и главни букви  Grinning и професията не ми е учителка, грешно си ме разбрала, просто съм завършила и педагогика.
весели празници !

# 43
  • Мнения: 831
Момичета, ще следя темата. Предстои ни 2009 година да се местим в Младост 2. До блока е 128 училище мисля, но като ви чета може би няма да запиша дъщеря си там. Тя не е от ученолюбивите и аз съм в ужас, но...това е положението за сега. Обича да рисува, да танцува и да спортува. Виждам, че 39-то предлага занимания по изкуства. Може ли да ми препоръчате училища от 5-ти клас? Искам да има дисциплина и да има възможност за извункласни занимания по спорт, танци, рисуване или нещо такова???
Весели празници!

# 44
  • Мнения: 3 191
... както и да е сори ако някой се е засегнал, но ми писна от истерии  и майки героини. то всеки иска нещо добро за детето си ама ...
Странно изказване от жена, която ще обиколи всички училища в "Младост", за да се запознае и да си избере  newsm78
Нищо лично!

Общи условия

Активация на акаунт