Моля посъветвайта ме-искам да сменя Aptamil

  • 1 538
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 8
Здравейте мами,моята бебка е на 2м и се храним с аптамил.Получихме запек,моляви да ми препоръчате друго ам против запек на Милупа.ПРЕДВЕРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ

# 1
  • Мнения: 27 524
Откога е на Аптамил? Трябва време на стомахчето да свикне, ако досега е била на кърма. Не бързай да сменяш. Говори и с педиатъра ви  Peace

# 2
  • Мнения: 8
Na am sme ot 1.5m parvo s Frizolak-zapek,sega s aptamil ve4e vtora kutia otna4alo se opravi i sega na novo

# 3
  • Мнения: 6 029
Пиши на кирилица!

Защо искаш да сменяш млякото? Принципно не се препоръчва смяна на млеката, а и Аптамил е добро мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 713
Милумил е на Милупа също!
Защо искаш да го сменяш?

# 5
  • Мнения: 1 165
Фризовом по принцип го дават за такива проблеми, заради рожковите ,които съдържа. Но, Блонди е права-изчакай малко и се консултирай с педиатъра си.

# 6
  • Мнения: 8
заштото се запича

# 7
  • Мнения: 6 029
Ами консултирай се с педиатър.

На колко дни ака? Твърдо или нормално е акото?

# 8
  • Мнения: 8
на 2дни и търдо

# 9
  • Мнения: 6 029
А педиатърът какво казва?

# 10
  • София
  • Мнения: 5 713
Прави масажче на коремчето  Peace
Консултирай се и с педиатъра ви!

# 11
Nestle NAN серията
ако в бизнеса с млека имаше закон като при лекарствата всички млека без нестле щяха да са генерични защото Нестле налагат стандартите и после всички повтарят .

# 12
  • Мнения: 1 572
"vsiako dete hodi razli4no 4esto po goliama nujda" -kaza nashto pedi , i nie sme taka ne boi se , az davam NAN , edin maluk trik ne prepulvai laji4kite s pudrata , az kato gi prepulnia i moito dete se zapi4a , probvai
 

# 13
  • Мнения: 1 572
i tova 4e ne se preporu4va smiana na mliakoto ne e viarno , kato ne mu ponasia dobre da produljavame da tormozim deteto  li ?

# 14
  • Мнения: 6 029
i tova 4e ne se preporu4va smiana na mliakoto ne e viarno , kato ne mu ponasia dobre da produljavame da tormozim deteto  li ?

Имай уважение към другите, пиши на кирилица.

В първия си пост авторката не беше пояснила защо иска да сменя млякото. И по принцип ако всичко е ОК не се сменя млякото.

# 15
  • Мнения: 2
ние сме почти на 4 месеца,храним се с Аптамил , в началото бебка акаше през 2-3 дни,давала съм Дуфалак няколко пъти и се изакваше,правих и малко по-рядко млякото,сега ака вече всеки ден и нямаме проблеми,според мен изчакай,не сменяй млякото,мн е хубавол

# 16
  • Мнения: 1 897
Даваш ли капки срещу колики?Възможно е бебето да се запича от тях.
Възможно е също на организма му да му е необходимо известно време, докато свикне с асимилирането на АМ.
Не сменяй често млеката. Аптамил е много добро мляко.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Аптамил Комфорт е срещу запек.

# 18
  • София
  • Мнения: 672
Даваш ли капки срещу колики?Възможно е бебето да се запича от тях.
Възможно е също на организма му да му е необходимо известно време, докато свикне с асимилирането на АМ.


 Peace

Аптамил беше добро мляко. За Аптамил Комфорт не мога да говоря - не го познавам, но Имунифортис-а  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out - Милупа и Нутрисия се обединиха и казват че Аптамила е като Нутрилон. Аз от аптамил не съм доволна - gari4444, точно тази тема все едно аз съм я писала преди 3 месеца. Смених на Розов хип + лактана Био в коктейл и ми се решиха всички въпроси. Другия месец ще си мина на Лактана Био 2 директно. Търси мляко с пробиотик. Не е добре да се сменя млякото, но ако няма друг начин е безсмислено да се мъчите и ти и детето.

Руси беше на НАН, след това на Аптамил и после на ХИП+ Лактана. Смяната съм я правила винаги много плавно и проблеми не съм имала  Peace

# 19
  • Мнения: X
По принцип ефекта от млякото се вижда след две седмици. До тогава може да има ту запек, ту разхлабване.
Иначе мляката, които са препоръчителни срещу запек са розов ХИП и Лактана Био. Аз давам розов Хип на малката и съм доволна.

# 20
  • Мнения: 1 168
Само да кажа и аз - според мен Аптамила не е препоръчителен за дълго хранене - много бързо се наддава от него. Ние с него качвахме почти 4 пъти по-бързо отколкото с Фризолака например - и го смених

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ние сме на Лактана Био,нямаме проблем с акането. Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
irina vas,това че бебчето ти е качило повече може да не е от Аптамила,а просто от 1 до 6 мес. бебетата качват и до 1кг на месец,а после 6-12мес темпа се забавя 400-600гр.Пък и всяко мляко влияе различно на различните бебчета.А това,че Аптамила не е за продължителна употреба-няма АМ за краткотрайно употреба.

# 23
ние сме на аптамил много съм доволна

# 24
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
И ние сме на Аптамил и съм доволна.До колкото знам е най-доброто мляко на БГ пазар.
Млякото наистина не  е добре да се сменя и е добре ако се сменя да се направи консултация с педиатър. Запека може да не е от млякото.
Милилумил е хубаво и вкусно, но не се препоръчва за редовна употреба.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 591
На 2 месеца бебето ми, което беше на Фризо ХА, почна да ака трудно. Започнах да му давам сок от плодове, проблемът веднага изчезна.

# 26
  • Мнения: 1 428
Милумил и Аптамил за момента са най-доброто на българския пазар  PeaceПрави млякото малко по-рядко и няма да имаш такъв проблем  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 672
Милумил и Аптамил за момента са най-доброто на българския пазар  PeaceПрави млякото малко по-рядко и няма да имаш такъв проблем  Wink

Няма най-добро мляко на пазара - има най-добро мляко за всяко дете, защото всяко дете е индивидуално. А това с разреждането на млякото не е най-добрия съвет по 2 причини - 1. стомахчето на детето се разширява 2. проблема с неакането съвсем не се решава и 3. детето повръща повече, особено ако е като моето предразположено към повръщане  Peace От опит го казвам, защото и аз разреждах млякото!

# 28
  • Мнения: 756
от препълване на лъжичките с пудра се получава запек -написано е на кутиите и предупреждават изрично да не се препълват по тази причина . Аптамил е хубаво мляко , нова не го коменетирам въобще / били сме на него / , но смяна на млеката просто защото нещо не се получава за 2 седмици не се прави -консултирай се с педиатър и точно по- какъв начин ще правите смяната в каква дозировка едното мляко към другото ще и за колко време.

# 29
  • Мнения: 6 029
Милумил и Аптамил за момента са най-доброто на българския пазар  PeaceПрави млякото малко по-рядко и няма да имаш такъв проблем  Wink

Моля те, не давай такива съвети. Нито по-рядко, нито по-гъсто. Точно такова, каквото пише на кутиите.

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 07:22 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт