въпрос за завъртане от гръб по корем?

  • 1 865
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Моят на 8, споко  Grinning

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 238
Ние на 4,5 месеца но познавам бебета на 6 които не го правят,зависи от детето,а и килограмите имат значения.Няма място за притеснение. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 555
София скоро става на 7 месеца, но въобще няма желание да се обръща. Нито от гръб по корем, нито от корем по гръб.  ooooh! Когато я сложа по корем веднага започва да плаче, въобще не и харесва. Иначе и аз пробвам да и я въртя и да я уча, но без ефект. И да оборя теорията ви, че килата пречат, защото ние сме към 6700гр. т.е. няма въобще какво да ни пречи, но това не променя нещата.

# 18
  • Мнения: 493
Ние се обърнахме точно на 4 месеца,но това е индивидуално за всяко дете.Няма за какво да се тревожиш Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 522
Моята сладурка започна раничко да се обръща - горе долу на три месеца, но имам приятелка, на която детето след няколко дни ще стане на годинка и още не се обръща, не лази, не ходи! Така че не се притеснявай. Всяко дете само за себе си.


# 20
  • Мнения: 2 374
Мери се обръща по корем от 4 месец,въпреки че и тя върви доста едра

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син също беше едро бебе, обърна се на 6 месеца. Никога не съм мислила, че това е проблем.

# 22
  • Мнения: 525
Тя Блонди написа. Wink
Но всеки си се притеснява. Задължително. Wink

Ивая се обърна някъде между 6 - 7 месец.
В момента е на 8 и половина. Върти се сама, но само ако е на кеф или докато спи. За щяло и нещяло не си прави труда. Mr. Green
Сложа ли я по корем се сърди...

# 23
  • Мнения: 801
Моя мързелан се обърна на 9 месеца и половина. Нормално до 9 месец се обръщат, терапия се препоръчва ако и след 9 месец не се обърне.
Майките все хем ни боли, хем сърби. Радвай се на спокойствието си сега, после всичко се променя от раз.

# 24
  • Мнения: 266
Жоро се обърна на 7  мец,но и аз не съм мислела
че това е проблем.Всико идва с времето си.

# 25
  • Мнения: 9 973
ще се обърнете,споко.Ниеу 2 пъти паднахме от леглото

# 26
  • Мнения: 523
Това не е проблем , така че СПОКОЙНО !!! Каката ни започна да се обръща на около 5 месеца , а малката - на 3 . Но има и бебета , които почват да се обръщат чак около годинката .

# 27
  • Мнения: 68
Според мен няма място за притеснение. Сашко се обърна към края на 6 месец. Теглото му е 9900гр и е 74см. При нас странното е, че първо се научи да седи седнал сам (като го сложа седнал си седи сам подпирайки се на ръце) и чак след това започна да се върти. Сега е неудържим и даже прави опити да пълзи.  Laughing

# 28
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Скоро ни се случи в средата на 7-мия месец. PeaceНе е проблем поне според мен. Flutter

# 29
  • Мнения: 1 311
Големият ми син обожаваше да лежи по корем, можеше да стои така с часове. Съответно се научи да е обръща на 4 месеца. За малкото лежането по корем е някакъв ужас на който го подлага майка му, съответно няма никакво желание да се обръща. Обръща се настрани, но по корем няма желание. И аз се чудя дали да се притеснявам, но мисля че просто няма стимул да го прави.

Общи условия

Активация на акаунт