Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 33 отговора

Здравейте, мами.
След като се наревах едно хубаво сутринта, сега все още имам нужда да споделя с някого какво ми се случи.
Първо да се похваля, че отскоро съм бременна с второ бебче. И така - миналата седмица си записах час за преглед за днес. И днес отивам, подавм на сестрата направлението и виждам изуменият й  поглед. След това ми се обяснява, че аз е трябвало по телефона не просто да си запиша час, а да кажа, че съм бременна, защото това е "друго нещо". Оттам почва едно мънкане от страна на лекаря, че всъщност не е сигурен дали иска да ме прегледа, защото касата му плащала много малко пари за прегледи на бременни.... и щял да си помисли. Ясно, че чакаше пари, ама пари така не се искат! Аз му обясних, че съм наясно, че има проблеми в здравната система, но не е нужно да си го изкарва на мен, както аз нямам никакви планове да си споделям моите проблеми в работата. Аз всеки месец си плащам едни застраховки и за това очаквам нормално отношение. Аз пари имам да си платя и ако пожелая ще го направя, но не желая да ме кара да се чувствам виновна за каквото и да било. След това ме попита дали някой вече ме е преглеждал. Казах: не, нали затова съм тук. И последва реплика от рода: ох-о, тя не е сигурна, че е бременна пък вече такова направление си взела! И това е лекарят, който ми проследи първата бременност! В крайна сметка се разбра, че от това няма да излезе пълноценна комуникация през следващите 9 месеца, но в обидата си не успях да кажа нищо повече от това, че е адски непрофесионално.
Имах нужда да споделя, пък ако ви се коментира - ще ми е интересно.
Цитирай

Ох,ами какво да се коментира-освен да смениш този лекар!!! Mad Mad
Цитирай

София

Звучи клиширано, но нямам думи!!! Аз също си плащам, но поне ми поставиха условието от самото начало и си казаха че с НЗОК НЕ работят. Докато в твоя случай направо бих го натикала... Важното е да сме живи здрави...
Цитирай

София

Съчувствам ти, позната история. С първото си дете си плащах за ЖК, както си платих и за кошмарното раждане, а за второто се запънах и реших, че няма да плащам, щом ми се полага. При първата ми среща с лекаря в рамките на НЗОК ми беше поискано да си платя "поне цитонамазката", и то на място, всмисъл да дам парите на акушерката, понеже трябвало да ми се правят много изследвания/ кръвната ми група е А- / и съм щяла да им изляза скъпо. Отказах, като казах, че съм видяла полагащия ми се пакет за ЖК в Интернет и че той включва както тези тъй специални и скъпи изследвания , така и цитонамазка. На следващия път след дълго чакане се оказа, че не могат да ми дадат направление зя някакви изследвания, защото компютърът не е вред. На по-следващия след час и половина чакане се оказа, че акушерката я няма, пък тя се занимавала с бременните и лекарката пак не може да ми даде талони... Накрая се отказах и пак съм на платена ЖК в "Шейново". Платих 320 лева, но ако не настоявам за определени изследвания, те въобще не ми ги правят. Всеки път се разправям като циганка с тях, иначе се опитват да минат само с консултация /демек мерене на корем и кръвно/ и ехоргаф - не че се натискам да ме гледат всеки месец на ехограф, по-скоро те се натискат, защото според мен там са стажанти и по този начин се обучават. Просто не знам какво да те посъветвам...Във всеки случай се информирай какво ти се дължи и настоявай! Дано да попаднеш на свестен лекар! Лека бременност и раждане!
Цитирай

София

Пиши на "Господари на ефира"! Да пратят Мавриков да се направи на бременна жена и да му откажат преглед.
Цитирай

Пиши на "Господари на ефира"! Да пратят Мавриков да се направи на бременна жена и да му откажат преглед.
Е,айде поне да е красиво ми е Яна,че Мавриков незнам как ще мина за жена  Mr. Green
Цитирай

и аз съм забелязала,че лекари,които работят с НЗОК и извън нея не обичат особено бременните,защото за техния преглед се плаща по-малко от колкото за друг преглед.Но съм на мнение,че щом са се хванали на хорото трябва да го играят както трябва,продавачките в магазина не отпращат клиентите,които не са им симпатични.
Цитирай

София

Отношението на целия медицински персонал в България е ужасно. Това е една от причините да реша да раждам секцио и въпреки, че моят лекар беше много точен и не искаше пари, все пак се намери една ужасна акушерка, която да ме разплаче преди операцията.

Цитирай

Плевен

Добре де хора,след като има направление жената,този лекар не е
ли длъжен да направи прегледа....или аз нещо не съм наясно със нещата newsm78
Цитирай

Е...си джунглата. Нямам думи. Ако може да пишеш на Господари на ефира, го направи и не се ядосвай за такива глупаци.
Цитирай

Лю, според мен му напиши името тук или в черния списък. В крайна сметка нека да сме наясно кой какъв е. Пък и това е едно от предимствата на свободното слово и интернет. Wink
Цитирай

Лю, според мен му напиши името тук или в черния списък. В крайна сметка нека да сме наясно кой какъв е. Пък и това е едно от предимствата на свободното слово и интернет. Wink
Лю му беше написала името, но постовете й със сигурност са изтрити. Интересно защо. Shocked
Цитирай

Abu Dhabi

в последните й мнения името на лекаря не е изтрито. но тя е пуснала две еднакви теми. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285093.msg7213488#msg7213488

Та значи хем трябвало да уточниш по телефона, че си бременна, хем си се осмелила да отидеш, без да си сигурна, че си бременна? Smile

сменяш го без колебание и толкоз.
Цитирай

Earth

Направо съм потресена #Cussing out
Цитирай

Pyce

Направо нищо не може да ме учуди вече... Tired

Съжалявам за това и ти пожелавам да си намериш "твоя" доктор Peace

Лека бременност и не се ядосвай толкова,съсредоточи се върху по-хубавите неща.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 33 отговора