ЮЛСКИ бебчета '08(тема 40)

  • 10 207
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 584
Майра , още на снимката с количката видях ,че дъщеричката ти е много сладка, но се оказва , че и от невръстна възраст си е сладуранка.   bouquet

Като майка си  Mr. Green Мерси момичета, много сте мили Heart Eyes
Аз исках да кажа само че според мен не е нужно специални комплекти за изписване - може да си вземете боди и някакво гащерзонче. Аз съм я обличала и в плюшени гащеризони като ми се струваше хладно (аз съм много зиморничева принципно) и акушерката все ми се караше, че съм я навличала   Embarassed

Някой има ли инфо кога се появяваше оная тъмната линия - аз си мислех, че преди ми се е появила към 30та седмица ама явно съм се заблудила - имам снимки от 34та и още я няма Rolling Eyes Не че ми лиспва де.. Laughing

Кетито, мен ме кефи снимката. Аз съм се навила този път да си направим повече снимки в стил Ann Geddis - да видим личния фотограф на какво мнение ще е   Laughing

Тити, биеш ме Sad

# 16
  • Мнения: 152
шмилянка, защо не казваш колко см ти е корема? Simple Smile

моят е 95.
Аааааа, само 100 см.  hahaha поне така го измериха. Имаше и по- големи, даже КакаМая от близнашкия форум ( и юнска мама) спечели наградата за най- голям тумбак! Аз така и не разбрах за какво ме наградиха и каква беше тази награда на водещия! ? newsm78 Той Крум Савов какви близнаци има, да не са му 2 момичета, та за това...  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 320
Уф , май моя е най-голям 102 см.  Embarassed
Да ви се оплача , зълва ми днес ме пита дали доктора не ми е позволил да се разхождам вече  Shocked
Викам и , и да ми позволи не бих рискувала с паднала тапа и разкритие да се разхождам и да изръся бебето. При това все още е само 1 кг. Свекърва ми и тя всеки път като ми се обади това ме пита - разхождам ли се ...  #Cussing out
Сигурно е много важно да се разхождаш , ама в моя случай не е точно така. Или се втелявам ?

# 18
  • Мнения: 2 070
А и моето шкембе е 95.

Кой пита за компреси на гърдите? Аз за такова нещо не знам. Не бих го правила. Докато кърмех имах отвреме навреме запушвания на каналите и гърдите ми на места ставаха на камък, не изтичаше кърма. Едното, което ми казаха беше да си ги държа на водна пара - каналите да се отпушили... Другото пък от друг лекар беше, че ако има инфекция вече и нещо като мастит - не трябва да се държи горещо мястото, а да се налага с лед... така няколко пъти се запушваха или отпушваха, последният път ми биха и окситоцин в дупето, Яна беше минала годинката май.

Та гърдите общо взето не се подготвят за кърмене - грешно е да се обтриват с хавлиена кърпа зърната, грешно е да се мажат с кремове и т.н. Трябва да се оставят отвреме на време без сутиен и зърната да се търкат в дрехите. Мит е и че трябва да се измиват след всяко кърмене - по този начин се измиват и някакви миризми от зърната, които привличат бебето към кърмата.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 441
Ками, не се тревожи и мен ме измериха с толкова см. То с моя 1,700 бебок и то преди 5 дни  Joy. Аз май наистина трябва да купувам дрешки от 3 до 6  newsm78.
Аз от днес съм в 30 седмица  Laughing. Още около 10.
Кети, и на мен ми харесват фотографиите на тази дама. За тях ме светна мъжа ми. Даже си имам подаръче с нейно творение.

# 20
  • Мнения: 1 584
Ками, слушай си доктора и не им се връзвай. По принцип разходките са полезни за всички, казват че било по-лесно раждането ..Ама моето след всички разходки не беше лесно ...По принцип и помагат да не се трупа много - все пак е вид "спорт".

Моята свеки и тя все ме пита дали съм била наедряла и ме дебне по скайпа като рецидивист да ме види колко съм станала #Cussing out

Компреси на гърдите - само при проблеми - топлите компреси преди кърмене (на мен ми помагаше душ с насочена струя), студените - след кърмене (това не съм го правила). Тук за студените препоръчват нещо като много гъсто кисело мляко, няма еквивалент точен в бг.

Инка, аз знам че тия кг са много неточни. Тук са казвали за разлики от почти 1кг накрая, така че аз много не се връзвам Peace Предната ми лекарка никога не ми беше казвала кг, сегашната само информативно и винаги подчертава че това са приблизителни на базата на другите размери.

# 21
  • Мнения: 2 070
Да ви поговоря за гъбки а?  Mr. Green
Днес се изследвах, имам кандида. Изписаха ми четири неща. Най-странното - нещо, което трябва да се пие веднъж в месеца - четири такива за четири месеца общо, тва била схема някаква. И забравих да питам мога ли да го пия като съм родила вече и кърмя.
Другото е капсулка някаква, която се поствя веднъж във влагалището и дотам.
Третото е крем Клотримазол, за мазане външно.
И последното някакви свещички, които тр си слагам в продължение на една седмица, но като мине седмица след като съм изпила това, което е веднъж в месеца. Баси сложното.
Мнения? Опит?
Утре съм на консултация в ДКЦ-то и ще питам и там, да видим на едно мнение ли са за това. И тогава ще купувам.
А Лактофем е спрян и в Плевен го няма от около месец по аптеките. Намерих го само в една и не го купих, реших да видя дали ще го изпишат. пък днес забравих да питам има ли смисъл. Нали подобрявал бактериалната среда...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 441
На мен ми каза, че допустимата грешка е около 200 гр. Как тогава преценяват, че бебето е голямо за естествено раждане  newsm78?

# 23
  • София
  • Мнения: 114
ketito,   bouquet
снимката с лалетата е уникална - бебета + лалета, няма по-голяма красота  Heart Eyes, напълни ми душата.

# 24
  • Мнения: 58
А пък моя тумбак миналия четвъртък беше 103 см,а утре ще видим колко е!(аз се меря в четвъртък защото тогава почвам нова гес.седмица!)

# 25
  • Мнения: 1 584
На мен ми каза, че допустимата грешка е около 200 гр. Как тогава преценяват, че бебето е голямо за естествено раждане  newsm78?

Кг нямат значение за естественото раждане - важна е обиколката на главата Peace Ако някой доктор се базира на кг - много бих се очудила Rolling Eyes На сестра ми се роди 4300 и до последно я бяха оставили за естествено раждане (в последствие се наложи секцио де, ама по други причини). Аз самата съм родена 4400 Embarassed пак естествено.

Иначе за грешката - не знам. В немската тема преди известно време сравняваха майките и се оказаха бая неточни - разлики от над 500гр до към 800гр .. мерене - от 2-3 дена преди раждането и раждането.

# 26
  • София
  • Мнения: 320
Това веднъж на месеца е Макмирор сигурно.Аз съм го пила ,когато вземах АБ ,за да не завъдя гъбички. Продават ги по едно в опаковка.Ефикасно е. За другите не знам...

# 27
  • Мнения: 690
По Нова Телевизия дават репортаж за меренето на коремите във Варна! (в спортната рубрика)

# 28
  • Мнения: 69
Хихи, аз съм вече със 108 см!!
Мамчета, аз пък съм толкова въодушевена от днешната среща, че даже изпрах и сгънах едно пране, дето му се каня от три дни, сега ако взема и да изгладя.... newsm78
Наистина беше приятно...
Разбрах, че тази събота или неделя в предаването на Крум Савов по Нова ще отразяват цялото това събитие, ама само варненския хепънинг или въобще, не знам...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 441
Да, тя док ми каза, че в 9 месец се измерва бебето и таза на майката. Аз съм се родила 4 100 с естествено раждане, след няколко часови мъки и огромни последици за майка ми. Едва ли са ми мерили главичката и кг. Тогава не и се полагал ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт