кюфтета с бял сос-как правите?

  • 84 630
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
ами това е.Ще помоля за рецепта за кюфтета с бял сос

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз не ги правя по стандартната рецепта, но ще напиша как. В повечето случай печа кюфтетата във фурната, понякога ги пускам във вряща вода. А белия сос правя така - към бульона добавям разбити 2-3 яйца+брашно и 1/2 кофичка кисело мляко. Застройвам като за супа и после бъркам на котлона да се сгъсти.

# 2
  • Мнения: 5 001
Каймата(най-вкусно става с телешка) се овкусява с черен пипер(млян),лук на кубчета,чубрица,2-3 с.л. ориз.Омесва се добре , правят се топки,овалват се в брашно.
  На котлона завира вода с 1 нарязан морков,няколко зърна черен пипер и 1 цяла глава лук(после се изважда).Във врящия бульон се салагат кюфтетата едно по едно.Ври докато стане месото.
 В отделна  тенджерка се запържват 3-4 с.л. брашно и се долива от бульона докато се сгъсти.Разбъркват се 3 жълтъка и 1 ч.ч. кисело мляко и се прибавят към соса при непрекъснато бъркане.След това застроеният сос се връща при кюфтетата,изчаква се да клокне и е готово.По желание може и към соса да се прибавят 1-2 щипки млян черен пипер...

# 3
  • Мнения: 1 679
По рецептата на Габи:
Кюфтенца с бял сос - виж в рецептурника и:

продукти: кайма около 500 гр.,1 чаша ориз,3-4 глави лук,6 с.л. брашно,мазнина,кисело мляко 250 гр.,2 яйца,2 моркова,магданозени корени,чубрица,лимон,сол,черен пипер

От каймата,дребно нарязания лук-половината,магданоза,чубрицата ,яйцето-едното,черния пипер,солта и сварения ориз се прави смес ,от която се оформят кюфтенца и се овалват в брашно.В тенджера с вода се пускат корените и другата половина лук-запечен.По желание може да се направи и с кубче бульон.Като поври бульона се пускат кюфтетата и се варят докато изплуват.Махат се кюфтенцата на страна ,а бульона се прецежда .Приготвя се гладка каша от брашното,киселото мляко, бульона и 1-2 жълтъка.Разбива се на огъня докато кипне и се излива върху кюфтетата.Поднасят се с мазнина от запържени моркови и поръсени с магданоз.

# 4
# 5
  • Мнения: 9 973
огромно БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!!!!  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 641
Ето тези са прекрасни . Преди време и аз бях помолила.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191087.40
Рецепта на gaby_s
Едно обикновено,но вкусно ястие Рецептата може да е полезна на младите момичета,които сега се учат да готвят.Имам я от старите готварски тефтери на мама.

Кюфтенца с бял сос

продукти: кайма около 500 гр.,1 чаша ориз,3-4 глави лук,6 с.л. брашно,мазнина,кисело мляко 250 гр.,2 яйца,2 моркова,магданозени корени,чубрица,лимон,сол,черен пипер

приготовление: От каймата,дребно нарязания лук-половината,магданоза,чубрицата ,яйцето-едното,черния пипер,солта и сварения ориз се прави смес ,от която се оформят кюфтенца и се овалват в брашно.В тенджера с вода се пускат корените и другата половина лук-запечен.По желание може да се направи и с кубче бульон.Като поври бульона се пускат кюфтетата и се варят докато изплуват.Махат се кюфтенцата на страна ,а бульона се прецежда .Приготвя се гладка каша от брашното,киселото мляко, бульона и 1-2 жълтъка.Разбива се на огъня докато кипне и се излива върху кюфтетата.Поднасят се с мазнина от запържени моркови и поръсени с магданоз.

 

# 7
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Подправям 0,500кг. кайма със сол, черен пипер, чубрица и добавям около една кафеена чашка ориз. Слагам на котлона да заври вода. Когато заври, започвам да оформям кюфтетата и ги добавам към нея. Така ври около 15-20минути. Когато са готови отнемам тенджарата от котлона и слагам един дълбок тиган на него. В згорещено олио запържвам брашно и малко по-малко с динамично разбъркване добавям бульона в който са врели кюфтетата, докато достигна желаната гъстота. Разбивам едно кис.мляко с три-жълтъка и 1 лъжичка лимонтозу. Добавам го към готовия сос и да ви е сладко. В къщи си облизват пръстите, а дъщерями казва, че са по-хубави от на градината. Тази рецепта я взех специално заради нея от дет.кухня като вземах още храна от там за малката. Да вие сладко.

# 8
  • Мнения: 3 306
6те се пробвам и аз да направя  Rolling Eyes

# 9
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Не е толкова трудно колкото изглежда. Много лесна и вкусна манджичка.

# 10
  • Мнения: 3 306
надявам се да е лесна,че не ме бива много ...  Blush ooooh!

# 11
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И аз си преписах рецептите на Снежка и НДМастер.
Другата седмица ще ги направя Peace

# 12
  • Мнения: 9 973
направих-станаха чудесни  bouquet

# 13
  • Мнения: 11 607
Не ги мога аз тези кюфтета...Така че се включвам и аз в отбора на питащите.....

# 14
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Не ги мога аз тези кюфтета...Така че се включвам и аз в отбора на питащите.....
Пробвай с моята рецепта. Аз умирах от яд като ми кажеше, баба как ми ги прави а ти неможеш или като се опитам да ги направя и тя е не са като на градината. Бесовете ме хващаха направо. ЗАтова отидох в детска кухня, исках им рецептата и резултата беше"Мммммммм, по хубави са от на градината" . Успех с приготвянето, ако нещо не ти е ясно питай.

Общи условия

Активация на акаунт