МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвет&#

  • 190 668
  • 1 002
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 104
Да,и аз се интересувам, а също би ли ми пратила е-майла на Конова, може и на лични. Благодаря ти предварително!

# 991
  • Мнения: 339
Криси ние бяхме с 3% по Крюгер.Направихме ИКСИ от пътвия път успешно и сега се радвам на нашата принцеса.Не се отчаивай. Peace

# 992
  • Мнения: 1 334
Владимиров беше поискал да се направят задължително няколко теста преди да правим каквото и да било -HBA test,антиспермални антитела,и ДНК фрагментация.Обяснението беше,че според показателите може да се прецени за коя процедура сме точно.

# 993
  • Мнения: 8
Здравейте, моля за коментар на спермограмата на мъжа ми. Тревожат ме малкия брои сперматозоиди и наличието на високи количества левкоцити и еритроцити.Чесно казано много малко знам за спермограмите и всичко е от прочетеното от форумите и все още имам много въпроси.Ще съм ви признателна ако ми помогнете.
pH 8.5
количество еякулат 3.0
цвят- млечнобял
количество сперматозоиди в 1мл. 19мил.100хил.
количество сперматозоиди в целия еякулат 57мил.300хил.
подвижност
а. активно поджижни  57%
б. слабоподвижни  11%
в. неподвижни  32%
количество живи сперматозоиди 68%
левкоцити 20-25
еритроцити /окултна/следи  15-17
епители  не
кристали на бехтер  единичи
лецитинови зърна  да
слуз   не
спермоаглутанация  не
микрофлора  не

# 994
  • Мнения: 1 248
Въпрос, пуснете микробиология и ще се разбере откъде са левкоцитите иначе спермограмата си е добре, малко под нормата за количество, но сте близо до нормата.
Иначе, липсва важен показател/ морфология Peace И както сме писали многократно, задължително я пуснете в клиника по стерилитет Peace

# 995
  • Мнения: 8
Първо ,благодаря за отговора нa tony_t . Искам да ви питам може ли да ми препоръчате клиника по стерилитет в Пловдив например, тъй като ние сме от Стара Загора и Пловдив е най-удобно за нас. Чела сам по форуми , че при д-р Даскалов е добре да се отиде, ако някой знае нещо моля пишете ми.

# 996
  • Мнения: 281
Въпрос, в Пловдив има само една горе-долу читава - Селена, Бора просто забравете, че съществува.

# 997
  • Мнения: 8
Благодаря ти Еко. Ще си запазим час за Селена, дано всичко да се нареди. Успех на всички.

# 998
  • Мнения: 1 045
въпрос и аз ти препоръчвам Селена. Има кабинет по стерилитет.

# 999
  • Мнения: 608
Владимиров беше поискал да се направят задължително няколко теста преди да правим каквото и да било -HBA test,антиспермални антитела,и ДНК фрагментация.Обяснението беше,че според показателите може да се прецени за коя процедура сме точно.

И нас така ни беше посъветвал, и ние направихме тези тестове.

# 1 000
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Здравейте!Може ли и аз да ви досадя  със спермограмата на съпруга ми?Лекаря,който я прегледа,отговори уклончиво,че сме нямали проблем,просто мъжо си възпроизвеждал по малко сперматозоиди,но това не говорело,че има проблем.Накара го да си пусне хормонални изследвания на тестостерон,FSH,LH.Четейки темата на мен спермограмата не ми харесва,но може би лекаря съди и от факта,че съм забременявала три пъти до сега по нормален начин /бременностите са завършвали със спонтанен аборт и кюретажи/.
Живеем в чужбина и не зная доколко точно ще я преведа и дали е със същите референтни стойности като в Бг,но ще се постарая да не пропусна нищо.Правена е на 4 ден.

Обем – 2.5 мл
Rh–8.5
Втечняване– след 20 минути

Подвижност след 60 мин–активноподвижни–20%
                                                   –средноподвижни–10%
                                                    –подвижни 10%
                                                   неподвижни–60%


Подвижност след 180 мин––активноподвижни–10%
                                                       –средноподвижни–10%
                                                        –подвижни–10%
                                                        –неподвижни–70%
Брой на сперматозоидите–13 200 000/мл

Епителни клетки–редки
Левкоцити–различни
Бактерии–някои
Сперматогони–няколко
сперматоцити–различни
сперматиди–различни

         Морфология

аномалия на главичката–60%
аномалия на опашката–5%
аномалия на? 21%

Нормални–34%
С аномалии–66%


Ще ви напиша и резултатите от последвалите изследвания:
FSH_1,8         реф.стон/1.4–18.1/
LH –1,5                     /1,5–9.3/
TEстостерон 273,2             /241–827/


Моля,дайте си мнението да задълбаваме ли и да продължим ли с изследванията.Досега проблемите бяха все при мен и изведнъж този мъжки фактор ме изнанада. Rolling Eyes
Успех на всички ни!

# 1 001
  • Мнения: 236
Привет, и аз бих искала да се включа тук за съвет.
Истината е, че спермограмата я правихме на 9.07. и досега не знам как успявам да я изтикам назад в съзнанието си и да не се поинтересувам за мнение по нея. Лекарят  каза, че не била голям проблем, но аз като се зачетох и видях неща, които никак не са обнадеждаващи, за съжаление. Ето и резултатите:

правена е на 5 ден
обем 3.80 /млн.мл. 20<N>250/
концентр. на сперм. 33.06 /2<N>6 мл./
цвят - жълт-бистър
вискозитет - повишен
рН - 8.0
активно подвижни - 23% />=25%/
подвижни - 10%
бавно подвижни - 1%
неподвижни - 66%
аглутинация - не
нормална морфология - 10% СЗО /N>20%/
Заключение - лека Астенозооспермия, Тератозооспермия

В общи линии е това. Като основен фактор за тези резултати смятам, че има значение активното пушене и застоял начин на живот. Мъжа ми пуши повече от кутия на ден и не прави никакъв спорт. Не знам как да изляза на глава с него по въпроса за по-здравословен начин на живот. Като добавим и системното преяждане, смятам можете да си представите, че ще бъде трудно да подобрим който и да е от лошите показатели по-горе.
За капак и при мен състоянието не е блестящо, но си имам повече вяра че ще направя каквото трябва за да излекувам и преодолея доколкото е възможно моите проблеми.

Моля ви, кажете си мнението за спермограмата на мъжа ми. Ще ви бъда много благодарна да дадете съвет за подобряването на резултатите. Естествено, целта ни е забременяване  Praynig

# 1 002

Общи условия

Активация на акаунт