Колко пъти на ден АМ за бебе на годинка?

  • 1 428
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Мили мами, споделете опита си. Колко често давахте АМ, когато бебо навърши годинка. Моето съкровище е на годинка и 1 седмица, пие АМ сутрин(с бисквитка) и вечер(с 2 лъжици каша). Напоследък не иска да пие чисто мляко, а и от това с бисквитка или каша пие малко(по 120-150мл. - за 1 годинка е малко според мен, имайки в предвид, че е на 4-ри кратно хранене).
Дали трябва вече да заместя сутрешното или вечерното АМ с друга храна?

# 1
  • Мнения: 1 367
Не разбрах 120-150 мл на едно хранене ли или общо от двете?Ако е общо-малко е според мен.На една годинка моят син още с хранеше нощем.Към полунощ му давах около 230 мл АМ,и към 6 сутринта още толкова.Постепенно сутрешното си го спря и сега полунощното го пие преди заспиване.

# 2
  • Мнения: 630
Мия и досега си пие сутрин АМ -240мл. На 1 година пиеше и сутрин и вечер по 220мл. Постепенно започнах да редувам през вечер мляко или супа със сухар. Ако вече си въвела кисело мляко и хапва от него, както и сирене, не мисля, че има проблем, че пие по-малко АМ.

# 3
  • Мнения: 4 784
Сутрин обикновено към 150-180мл Ам за закуска. Радко повече /като тази сутрин например в 7ч. 150мл и в 8,45 още 120, но това е супер изключение/. Много рядко и бисквитка. Вечер преди лягане 210мл АМ, като преди това си вечеря нещо друго, а и през деня също понякога му добавям в пюрето по мъничко, около 60 мл АМ.

# 4
  • Мнения: 72
steli76, по 120-150мл на 1 хранене. Във форума видях, че много мами дават на едногодишните си бебета веднъж на ден АМ, но аз лично мисля, че трябва да са 2 хранения с АМ на ден.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Че ние още го пием сутрин и вечер.Щом си го иска давай.

# 6
  • Мнения: 4 111
На годинка пиеше по три пъти на ден АМ, сега пие по два пъти на ден.

# 7
  • Мнения: 1 477
Иван пие АМ сутрин и вечер по 200мл.

# 8
  • Мнения: 239
Според мен 2 пъти на ден е достатъчно, но пак си зависи и от детето. Мойта дъщеря имаше 2 приема на АМ на 7месеца,малко след това отказа сутрешното и ни остана само вечер, а последното го отказа сигурно към 9-ия месец когато тръгна на кухня.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
До втората годинка АМ-то е много важно и задължително.
Давам по 2 пъти на ден + веднъж нощем към 4-5 ч.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз малката я храня така 8:00-каша/250мл/ 12:00-манджа/250мл/ 16:00-АМ с банан или подово кисело мляко с бисквити/250мл/ 20:00-АМ с 4-5 бисквити с лъжичка/250мл/  Peace

# 11
  • Мнения: 2 131
Алекс пие пълна доза мляко - около 240 мл, вечер преди заспиване. Иначе през деня му давам по още малко в различен вид - грис с АМ /държа да отбележа, че не го варя, а първо приготвям гриса и добавям млякото после/, бисквити с АМ, понякога картофено пюре с АМ. Въобще не възнамерявам скоро да го лиша от адаптираното мляко, докато му харесва, да го пие  Peace.

# 12
  • Мнения: 1 367
steli76, по 120-150мл на 1 хранене. Във форума видях, че много мами дават на едногодишните си бебета веднъж на ден АМ, но аз лично мисля, че трябва да са 2 хранения с АМ на ден.
Щом се събират по около 280-300 мл на ден,не е малко.Все пак можеш да пробваш да увеличиш дозата-в пюре,с грис,може например с бисквитка и банан за вкус,както му харесва на детето.Права си,че е добре да са две хранения на ден с АМ на тази възраст.Всъщност си мисля,че колкото по-дълго детето пие АМ,толкова по-добре.Не смятам изкуствено да му го спирам,докогато иска,дотогава ще пие.

# 13
  • Мнения: 2 960
два пъти -сутрин и вечер по 240 мл.

# 14
  • Мнения: 1 155
Бояна пие един път на ден АМ 220 гр. с една бисквитка в него, но всеки ден яде кисело мляко. Един път й го давам сутрин, един път вечер.

Общи условия

Активация на акаунт