Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте мили мами,
Аз също съм мама на 3 месечно момченце, което е само на кърма. От няколко дни при мен (за първи път в живота ми) се отключи алергична реакция. Не е ясно от какво. Но се изразява в силен, сърбящ обрив по крайниците основно, а тази нощ се събудих и със доста поддута уста.Ясно е, че ще трябва да търся алерголог, но в момента съм извън София, и още няколко дни ще е така. Ужасно се притеснявам да не алергизирам и детето си чрез кърмата. Предполагам, че има мами с алергии тук, какво правите, когато алергиите ви се активизират? Възможно ли е предаване на алергия чрез кърмата? Вземате ли някакви предпазни мерки? Много ще съм ви благодарна, ако можете да ми дадете някаква информация по този въпрос...
Цитирай

До хладилника, който обичам

Сигурно си се притеснила, а и предполагам, че алергията ти причинява дискомфорт.
Няма обаче да алергизираш бебето от кърмата. Каквато и алергия да имаш, си я имала и преди и бебето е било изложено на нея още в утробата - алергиите се унаследяват и обуславят до голяма степен генетично.
Говори с алерголог, който да ти предпише подходящо лечение, съобразено с това, че кърмиш. Ако ползваш алтернативно лечение, хомеопатията може да повлияе добре, след консултация с квалифициран хомеопат, разбира се.
Може да искаш да кърмиш изключително (само на кърма, без сокове и пюрета) до навършени шест месеца, преди да захраниш момченцето си, за да го предпазиш, доколкото е възможно, тъй като той по всяка вероятност е предразположен към алергии, щом ти имаш. Кърмата не е панацея и не може да гарантира липса на алергии, но лекарите смятат, че при кърмените деца алергиите - ако се проявят изобщо - протичат по-леко, което също е важно.

ЛЛЛЛ
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.