Откога да предлагам вода на кърмено бебе!

  • 1 439
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте, дъщеря ми в момента кара 7 месец. Започнахме захранването скоро, все още не предлагам вода. Интересува ме откога да започна да и предлагам вода, при условие че все още я кърмя?

# 1
  • Мнения: 1 428
Аз давам от самото раждане Mr. Green

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 092
От ясленските възпитателки знам, че започнат ли с нормалната храна, на масата задължително трябва да има вода, за да свикнело детето редовно да поема достатъчно течности.

# 3
  • Мнения: 5 026
Предлагах му от раждането още, но отказваше. Започна след 6 м. да пие вода.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз започнах да предлагам след като захраних на 5, 5 м. Друг е въпросът, че реално пропи към годинка- годинка и половина.

# 5
  • Мнения: 285
Томно това е въпросът, че на изключително кърмени бебета вода не се предлага, тъй като се съдържа в кърмата. Въпросът ми е кога, след като се започне захранването кърмата като течост няма вече да му е достатъчна?

# 6
  • Мнения: 3 718
Хубаво е след като е започнало захранването, да предлагаш вода. А кога ще пропие това си е негово решение  Wink Алекс е захранен през май, пропи мааалко вода през големите юлски жеги и после спря. Чак около годинката му стана интересно да пие вода от чашка със сламка и сега си пийва. Все още суче активно  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 5 652
Няма еднозначен отговор, всяко дете е различно и нещата се случват по различен начин. Започни да предлагаш вода, в шише с биберон (за да е леснодостъпно за детето и да може да си пие сама), преварена, неподсладена, без да настояваш да я пие, просто да има на разположение, детето само ще усети дали и кога точно има нужда от нея. Най-вероятно още поне 1-2 месеца няма да пие активно, при положение, че е изключително кърмена, но предполагам, че в летните горещини ще усети нужда от вода. Не се безпокой, че с предлагането на вода ще предизвикаш отбиване или намаляване на кърмата, щом досега сте се кърмили успешно.
 Heart Eyes

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз предлагах вода на малката,но тя започна да я пие на 1 г  Peace

# 9
# 10
  • Мнения: 99
Педиатрите съветват да се предлага вода и ако детето само ще ти покаже. Особено лятото трябва да се предлага честичко, също и при заболяване с температура, защото тогава се обезводняват децата. Принципно кърмата доставяла 90% от дневната нужда от вода. Аз всеки ден стерилизирам шишетата, изварявам вода и вечерта си я изхвърлям почти недокосната, но все пак...

# 11
  • Мнения: 285
Аз всеки ден стерилизирам шишетата, изварявам вода и вечерта си я изхвърлям почти недокосната, но все пак...

Не е ли достатъчно веднъж седмично да се стерилизират шишетата и преварява водата?

# 12
  • Мнения: 11 003
Дъщеря ми все още не иска вода. Надявам се през лятото да пропие, като започнат жегите.

# 13
  • Мнения: 695
Не е ли достатъчно веднъж седмично да се стерилизират шишетата и преварява водата?
Оооо, не мисля, аз стерилизирам с таблетки и в инструкцията пише, че се стерилизират на 24 часа. Приятелка, която ползва стерилизатор за микровълнова стерилизира всяка сутрин всички шишета, които ще ползва. За водата педиатърката ми каза на 12 часа да правя нова (не че малката пие, вече въобще и не и предлагам, побеснява като усети, че не е кърма).  Предполагам, че като мине известно време (със сигурност доста по-малко от седмица) във водата пак започват да се развъждат разни дребни вредни сладурченца... Но ако не ти се преварява можеш да ползваш бутилирана вода, подходяща за кърмачета.

# 14
  • Мнения: 99
Стерилизираните шишета си остават стерилизирани само 24 часа и то ако не си отварял стерилизатора. А водата, въпреки, че е чиста вода със сигурност развива бактерии. Затова всеки ден трябва да се прави нова. Аз използвам стерилизатор за микровълнова, незнам как е при другите, но за този съм сигурна, че е така.

Общи условия

Активация на акаунт