Кога ще проходи?

  • 3 090
  • 53
  •   1
Отговори
Цитат
Zdraveite,az sum maika na 11 mese4no momi4ence i skoro se registrirah tuk!O6te nikoi ne poznavam,no s neturpenie o4akvam da spodelq svobodnoto si vreme s vas! imam 1 vupros-koga 6te prohodi moeto momi4ence? Nqma nikakvo jelanie daje sama da se pridvijva? Pomognete!!!!

Здравейте,аз съм майка на 11 месе4но моми4енце и скоро се регистрирах тук!О6те никои не познавам,но с нетърпение о4аквам да споделя свободното си време с вас! имам 1 въпрос-кога 6те проходи моето моми4енце? Няма никакво желание даже сама да се придвижва? Помогнете!!!!

_______
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 14:12 от Ellypr

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Никой тук не може да ти каже кога ще проходи детето ти!Ако имаш някакви съмнения за проблем я заведи на ортопед за да я прегледа.Иначе децата са различни, няма еднозначен отговор на този въпрос  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 447
Добре дошла! Hug

Пиши на Кирилица! Peace

Детенцето ти ще проходи, когато е готово.
Точни месеци за прохождане няма.

Моят син проходи на 1г. и 2м.
Започна да се пуска сам на 1г.3м.

Едва сега на 1г.4м. вече ходи сравнително стабилно.

 Grinning

# 3
  • Мнения: 983
Виждала съм дечица на по година и два-три месеца, на колкото е и моят син, които още не ходят. Той проходи две седмици преди да стане на годинка. Но за сметка на това едва сега прави първите си опити да лази  ooooh! Така че всичко е крайно индивидуално.

# 4
  • Мнения: 630
когато е готово детенцето -тогава ще проходи. Горната граница за прохождане е 18 месеца. Ако смяташ, че има проблем консултирай се с невролог и ортопед. Иначе, остави детенцето на спокойствие да си се развива със собствени темпове. Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Както вече са ти писали и другите майки всичко е строго индивидуално. Всяко дете се развива със собствени темпове и не може да бъде сравнявано с друго. Така или иначе на 11 месеца малко деца ходят. Обикновено това се случва около навършването на първата година.

# 6
  • Мнения: 146
Здравей, много по-важно е за детето ти да пълзи дълго, отколкото бързо да проходи. Не я слагай в проходилки и и позволи сама да се развива.

# 7
  • Мнения: 1 691
О, не се притеснявай Simple Smile Ще проходи - когато й дойде времето.
Ако това ще те успокои, моят син за първи път успя да седне сам чак на 8 месеца, изправи се на 9 и половина, на 11 месеца се научи да пълзи, на 1 годинка започна да се придвижва с подпиране по мебелите, проходи на 1 г. и 3 месеца, а едва от 1 седмица (вече е на 1 година и 5 месеца) се осмелява да ми пусне ръката, когато сме навън.
Когато бяхме на консултация при ортопед (профилактичният преглед за луксация, който се прави на 3-4 месеца), той ни каза, че колкото по-късно проходи детето - толкова по-добре за костите и ставите му.
И както ти е писала meshko106, горната граница е 18 месеца - дотогава няма никакъв повод да се притесняваш. По-скоро се радвай на последните си спокойни дни, преди да започне да ти се схваща гърбът от водене за ръчичка и да ти отмаляват краката от гонене на тичащо човече Simple Smile

# 8
Благодаря за съветите! В понеделник правим 1 годинка,а нашият батко,който сега е на 8 години ,на тази възраст беше ве4е проходил!А тя даже и не пълзи! Мързеланка!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 784
Всяко детенце е различно. Синът ми проходи рано, на едната ми приятелка момиченцето на годинка. Имам приятелка в Германия, нейното момиченце проходи на годинка и 5 месеца и го брояха за нормално. Там дори ги съветвали детето да не си стъпва на крачетата до към 10-11 месеца. Имай търпение. Ще проходи детето, не се дразни като гледаш другите. Твоето може да изостава в едно, но да напредва с друго.

# 10
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Детенцето ти ще проходи, когато е готово.Не го сравнявай с другите деца ,всяко детенце си е индивидуално. Синът ми проходи на 1г1м.

# 11
  • Мнения: 9 814
Когато му дойде времето, тогава ще проходи. Нормално децата прохождат между 9 и 13 месечна възраст. А относно пълзенето: то не е задължително при всяко дете. Дъщеря ми проходи на 9 месеца и половина, а започна да пълзи след като навърши годинка.

# 12
  • Мнения: 14 133
И аз да внеса малко успокоение.  Laughing Синът ми проходи на 1г.3.мес.  Sunglasses

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И моето дете проходи по-късно-на 1г и 3м в къщи и на 1г и 4м навън  Grinning.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 084
когато е готова - нито по-рано, нито по-късно.
не я насилвай и не я сравнявай с другите деца.

Общи условия

Активация на акаунт