Въпрос към филолозите за произхода на някои думи...

  • 1 889
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз съм с немска филология, но интересното е че на немски "духам" е "блазен"- използва се  и като духам за свирка.

# 16
  • Мнения: 5 940
Това е евфемизъм. Членът прилича на свирка, кавал и т.н и оттам се прави пряка асоциация с действието "духам". За да накараш кавал да свири, трябва да духаш.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Това могат да го кажат само филолозите. Нали затова учат 4 г.
5!!!

# 18
  • Мнения: 25 571
Ще ти отговоря само при условие, че ми обясниш, със съответните научни доказателства, разбира се, откъде водят произхода си термини като х.й, к.р, дедовият, паца, бобче, малък Едикойси и прочие.
Пишка и чурка няма нужда да ми обясняваш, произходът е очеваден. Ти кажи за другите, най-вече за трибуквените.  Confused

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Да!
И най-вече що си ги кръщават с имена, пред които слагат "малкия", а настояват, че е голям.

# 20
  • Мнения: 25 571
Да!
И най-вече що си ги кръщават с имена, пред които слагат "малкия", а настояват, че е голям.

А, де? Който отговори логично на този въпрос, ще получи Нобелова награда за медицина. Или за литература?
Обърках се...  Embarassed

# 21
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе, за свиренето и аналогиите с разни инструменти - ясно.
Ама "духай", мисля аз, не е само заради приликата на "мъжкото достойнство" с духовите инструменти, а от факта, че поради изумителната си потентност, само като ги полъхне ветрец и те са готови, а като подухне, направо са опрашили нивята.

Тъй, де Crazy

# 22
  • Мнения: 25 571
Абе, то и от вятъра зависи.  Thinking
Скандинавски тип вятър като че най-големи бели прави. Ама пък в крайна сметка - чуждият вятър е по-вятър...  Whistling

# 23
  • Мнения: 4 585

А защо янките като хвалят първата си свирка Моника,
казват, че може да издуха топка за тенис през градински маркуч?

# 24
  • Мнения: 212
Борисе, на теб данъкоплатците ли ти плащат да задаваш овчи въпроси по форумите по цял ден?

Не съм задавал никакви въпроси от почти цял месец ако искаш да знаеш. А и тъпи въпроси пък никога не съм задавал.
Това че на теб ти се струват овчи е защото ти си овца и не можеш да вникнеш в дълбоката им същност...

# 25
  • Мнения: 6 992
Клонке, само славянските са 5, другите сме 4ри. Ако завършим за 4ри, де Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 2 840
Клонке, само славянските са 5, другите сме 4ри. Ако завършим за 4ри, де Laughing

Ми, ние, щото сме по-бавно схватливи, явно Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 6 992
 Joy
Надали, ама излизате магистри, а ние още година-година и половина гърч  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 2 840
Това че на теб ти се струват овчи е защото ти си овца и не можеш да вникнеш в дълбоката им същност...

Това съждение е лишено от логика.
За всяка овца овчите въпроса са дълбоко същностни.

Казвам ти го като една обиконовена коза, ама съм светната и по овчите въпроси Whistling

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
Joy
Надали, ама излизате магистри, а ние още година-година и половина гърч  Laughing

Гърч, ама я френски, я нЕкой екзотичен Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт