Нормално ли е 600гр. за втори месец

  • 4 254
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 127
4-5 часа са много за такова малко бебе. Особено за дневните хранения. Ако трябва го буди.
Синът ми наддаде много малко през първия месец. Мисля, че бяха 400 грама. Но аз исках да кърмя. В кърмаческия ми дадоха много ценни съвети. Опитах 2 седмици да ги следвам и малкия наддаде 300 грама. И си влезна в нормата. Минимума за наддаване е някъде 400-470 грама. Така, че 600 грама си е в нормите.
Но трябва да си сигурна, че детето е добре. Има поне 5-6 намокрени памперса на денонощие, спи достатъчно.
Мен ме посъветваха да махна преварената вода, чая срещу колики, биберона-залъгалка Да предлагам на бебето да суче винаги, когато то потърси. Случвало се е да му давам през 15 мин, както и през 3 часа. Важни са нощните кърмения. Ние спяхме заедно и му давах легнала. Понякога е сукал по 5-6 пъти на нощ, понякога е спал цяла нощ. Докато наваксаме с теглото го будех за поне 1 нощно кърмене. Започнах да пия чай за увеличаване на кърмата (най-доволна бях от лактационнното средство - продават го в аптеките).
Забелязах, че яде по малко начесто. Дори и сега е така. Храни се на малки интервали с малко храна, вместо да изяде всичко на 3-5 яденета.
И тъй като в началото го храних през 3 часа, той си е седял гладен. А с водата съм притъпявала глада му. Но не е наддавал.

Не се притеснявай. Довери се на инстинкта си и разума си. Ако трябва се консултирай с друга лекарка, която подкрепя кърменето. Нашата педиатърка ми каза да започвам с АМ веднага щом видя, че бебето е наддало малко.

# 31
  • Мнения: 9 973
предлагаш през 3ч.
не е малко

# 32
  • София
  • Мнения: 3 688
нормално е
Лъчезара качи 700гр и педиатърката каза че е идеално Simple Smile

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Изцеди кърма преди да я храниш и виж колко ще е  Peace Ако имаш достатъчно кърма всичко е о.к

# 34
  • Мнения: 2 005
Миличка , това е напълно нормално да си наддава толкова  Peace Не се притеснявай , няма за какво  bowuu

# 35
  • Мнения: 3 595
Само да вметна, че никога не можеш да изцедиш такова количество, каквото бебето успява да изсуче. В различните часове на деня, бебетата изяждат различно количество кърма и съответно ти би изцедила повече или по-малко  Peace

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Нормално е, не се притеснявай.Първия месец сина ми беше качил 1.200, втория 600 гр.  Peace

# 37
  • Мнения: 4 335
И аз мисля,4е е напьлно нормално,неможе да ка4ва всеки месец по кило Peace

# 38
  • Мнения: 728
И аз мисля,4е е напьлно нормално,неможе да ка4ва всеки месец по кило Peace

Напълно нормално си наддава детето, а както и ти сама си отбелязала кърма имаш. Аз бих те посъветвала да не даваш АМ, защото единствено можеш да объркаш детето и то да се откаже от гърдата. Продължавай да кърмиш. Понеже бебчето е по-мъничко и вероятно по-поспаливо, ако видиш че вече минава 3-ти час от предишното хранене и не е яло, буди го. Прочети тази статия http://www.bg-mamma.com/site/content/view/994/76/ ако имаш още въпроси може да пишеш в кърмаческия, там могат да ти дадът много добри съвети.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 522
Не се притеснявай и ние толкова бяхме наддали втория месец. Просто педиатрите искат децата да са слончета. Едно отклонение: преди два дни бях на консултация и бебка е качила 500 грама за 20 дни (тя вече е по-голяма и не може да качва по 1 кг, защото след четвъртия месец е нормално да качват по-малко), обаче педиатърката все е недоволна колко е качила (и ние сме на кърма). И так питам я аз колко трябва да тежи детето, а тя ми отговаря, че на пет месезца трябва да е удвойла теглото си от раждането, след което прави пауза, пресмята и установява, че сме с удвоено тегло плюс 120 грама отгоре и отговорът беше: ,,ЕЕЕ, МОЖЕ ДА Е ПО-ДЕБЕЛИЧКА  #Cussing out И ЗАЩО??? #2gunfire ТОЛКОВА ПО ВЪПРОСА ! ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ОТКЛОНЕНИЕТО, НО МИСЛЯ ЧЕ Е СВЪРЗАНО С ТВОИТЕ ПРИТЕСНЕНИЯ.
А относно свекърва ти, ти да си чула баба, която да се се опитва да натъпче внучето колкото се може повече? Laughing
Кърми си детенцето и най-вероятно плаче от колики. Ако мислиш, че е от недостатъчна кърма можеш да се изцеждаш преди да я храниш и да видиш колко е млякото, въпреки че бебката винаги ще изсуче повече отколкото помпата може да изцеди. друг вариант е да я кърмиш по-често. Дано съм ти била полезна и да съм те успокоила поне малко.



# 40
  • Мнения: 1 671
Кърми си детенцето и най-вероятно плаче от колики. Ако мислиш, че е от недостатъчна кърма можеш да се изцеждаш преди да я храниш и да видиш колко е млякото, въпреки че бебката винаги ще изсуче повече отколкото помпата може да изцеди. друг вариант е да я кърмиш по-често. Дано съм ти била полезна и да съм те успокоила поне малко.

Мисля, че 600 гр. е много добре! Кърмата е най-добрата храна за бебето!

# 41
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И аз мисля,4е е напьлно нормално,неможе да ка4ва всеки месец по кило Peace
Peace

Нормално е  Wink


не драматизирай и се води по детенце  Peace

# 42
  • Мнения: 1 208
Благодаря ви много за отговорите-сега вече мога да ги покажа на тези,които ми казват " ти не си добра майка-държиш детето гладно"  Laughing

# 43
  • Мнения: 8 999
Петя се роди 2600гр. Изписаха ни 2580гр.Първия месец както писах наддаде 800гр. а сега втория - 600гр.

Бих препоръчала наистина да започнеш да дохранваш с АМ. Много малко са 600 гр., а дори и 800 гр., за бебе, родено с  толкова ниско тегло.
Моите деца, докато ги кърмех наддаваха по над 1 кг. на месец, така че не е вярно това, че кърмените деца наддават по-малко. Дори и кърмени, децата родени с ниско тегло наддават дори повече от връстниците си.
Може да заместиш едно хранене с АМ, или да дохранваш на всяко кърмене. Или да увеличиш броя на кърменията.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 522
Цитат
Бих препоръчала наистина да започнеш да дохранваш с АМ. Много малко са 600 гр., а дори и 800 гр., за бебе, родено с  толкова ниско тегло.

АЗ ЗНАМ, ЧЕ ДЕЦАТА РОДЕНИ С ПО-НИСКО ТЕГЛО КАЧВАТ ПО-МАЛКО. За да не спорим предлагам да погледнем табличката и да видим колко трябва да тежи бебе родено 2600.


Наддаване на тегло при момичетата (кг.)
0 м.    1 м.    2 м.    3 м.    4 м.    5 м.    6 м.    7 м.    8 м.    9 м.    10 м.    11 м.    12 м.
2,5   3,2   3,8   4,3   4,8   5,2   5,8   6,1   6,5   6,9   7,2   7,5   7,9
3   3,7   4,5   5,1   5,7   6,1   6,8   7,1   7,6   7,9   8,2   8,7   8,9
3,5   4,1   5   5,6   6,1   6,7   7,2   7,8   8,1   8,5   9   9,2   9,5
4   4,8   5,5   6   6,7   7,2   7,7   8,2   8,6   9,1   9,5   10   10,2
4,2   5,1   6   6,9   7,6   8,2   8,9   9,5   10   10,4   10,9   11,3   11,7

Според мен и според таблицата детето е качило нормално като за втори месец.


Общи условия

Активация на акаунт