СЕZ - или как тотално изтрещях

  • 1 130
  • 10
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Решавам да видя новата си сметка......сумата е очакваната, но най-отдолу на бележката виждам че дължа някаква ВТОРА МЕСЕЧНА ВНОСКА в размер 169,97 лв  #Crazy

Е това вече що за наглост е незнам. Утре тъкмо се канех да ходя да се разправям с тях, че часовника на таблото не работи и отчита само дневна вече почти два месеца, а сега и тази тъпотия.......е в такива моменти направо в Австралия ми идва да емигрирам.
линк към фактурата ми

# 1
  • София
  • Мнения: 1 603
Предполагам, че тази 2-ра месечна вноска е следствие от тримесечното отчитане на електромерите  Thinking.

# 2
  • Мнения: 25 558
Пусни жалба!
При нас се получи същото - смяна на електромер и новият (който всъщност не беше чисто нов, а някакъв ползван) не отчиташе нощната. Лично говорих с инкасаторката и тя потвърди, че в такива случаи служебно приспада част от киловатите като нощна енергия - май 1/3, не съм сигурна. Месец след като е подала информацията на техниците, електромерът беше сменен.
Сега чакам фактурата, за да видя резултата в цифри.  smile3515

# 3
  • Мнения: 750
Мда...и аз имам вде сметки от по 1 300 лв.
И аз жалба пуснах....Сега електромера ми е в лаборатория...да го проверят що така.
И аз чакам резултати.
Изпотроших си нервите в това електроразпределение! smile3516
Ех,де да ми беше сметката 169 лв! Rolling Eyes

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Направи ми впечатление нещо за втората месечна вноска

II-ра месечна вноска       169.97 лв
Срок за плащане  от 26.05.2008 до 09.06.2008
При неспазен срок на плащане електрозахранването Ви
ще бъде преустановено след 8:00 часа на 20.06.2008!


Срока за плащане е края на май. Това да не би да е предупреждение каква ще ти е сметката през май. #Crazy

# 5
  • Мнения: 25 558
Упс, забравих да спомена, че ние сме към EVN.
Като гледам, вашите от СЕZ водят засега по идиотия.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 603
Срока за плащане е края на май. Това да не би да е предупреждение каква ще ти е сметката през май. #Crazy

Май точно такъв е случаят - това е сметката за м. май. Четох някъде, че ЧЕЗ въвежда тримесечно отчитане. Нашата сметка излиза на края на месеца, още не съм видяла каква е, мога само да си представям  Shocked.  Веднъж вече ми се е налагало да споря за огромна сума, дано не се повтаря.  Сметките щели да са на база потребление на киловати за същия месец от предходната година 2 месеца, а 3 ще отчитат и изравняват  - аз поне това помня.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 866
Ей тук си пише всичко:
http://www.cezelectro.bg/3m.php

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И какво ще ни товарят с безумни сметки и после щели да ни върнат пари или да приспадат Thinking. Що за простотия е това. Обаче ако не си платиш нереално високата сметка ще ти спрат електричеството Naughty

# 9
  • Мнения: 2 700
Добре. Прочетох линка, но не мога да зацепя как ще стават нещата в моя конкретен случай. Аз си плащам комуналните услуги през банка. Това означава ли, че сега ще ми дърпат тримесечната сума наведнъж? Като ходиш на гише да речем, че делиш 169 на 3 (примерно), но банката как ще се ориентира колко точно да плаща? Thinking

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Да, оказа се, че това е във връзка с предстоящото отчитане на три месеца. НО това ми е евентуалната сметка за м. май, която била изчислена на "база средно потребление и като е съобразена сезонността".........да ама аз за две години назад на този елетромер имам една единдствена сметка в този размер и то през януари. Средното ми годишно потребление е 70-80 лв, а лятното 50-60 лв.
Пуснахме заявление да ни променят данните за периода 17,04 - 17,05,2008, като писахме някакви киловати.
Между другото като идваха хора за смяна на собствеността или откриване на нова партида им даваха да подписват заявление евентуално колко биха харчили за тримесечие (това определено е нова практика) и мъжа ми ги попита какво ще стане, ако не бъдат консумирани заявените киловати или пък бъдат превишени.....дали ще има санкции (откъде му хрумна това незнам), ама служителката като запецна и каза, че нямало да има глоби засега  Rolling Eyes
Другата дивотия (понеже успяхме да й скъсаме нервите с въпроси и тя се изпусна) е че ЧЕЗ ще наемат фирма подизпълнител за отчитането на електромерите (подобно на Топлофикация). Та тогава какво мазало ще стане.....просто предчувствам.

Соларис, всеки месец получаваш фактура, но ти отчитат електромера на три месеца и в края на тримесечието изравняват. А сумата при мен се явява само за м. май. И майка ми има вече фактура излязла на 16.04, но при нея няма уведомление за подобно нещо. Явно техния район(Овче купел) ще бъдат отчитани юни или юли. Т.е. следващите месеци би трябвало да получи подобно известие. Аз съм в район Изток.

Изпотроших си нервите в това електроразпределение! smile3516
Ех,де да ми беше сметката 169 лв! Rolling Eyes
Джейн, това ми е единия електромер.....другия за отоплението има настояща сметка от 160 лв и предстояща от 180лв (но това е реално да речем)....но и за двата да платя за м. май над 300 лв просто ще ми дойде много.......а като ми хрумна, че и за юни могат да ми изтресат нещо подобно и парите за морето ще ги ползва ЧЕЗ.

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 07:40 от vesi1

Общи условия

Активация на акаунт