«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

в капчица роса

ћнени€: 800
ћили домакини, да попитам как запазвате копривата за зимата?
—лед като € изчистих , измих и нар€зах, € натъпках в пликчета и хоп във фризера. ќбаче ми казаха, че не ставала така.
ћинала година пробвах да € изсуша, обаче не стана нищо, разпокъса се и стана почти на прах newsm78

÷итирай

Ѕелги€/—офи€

ћнени€: 27 500
—ушена си € пазим ние  Peace
¬ъв фризера става лапад и киселец, но копривата се суши.
÷итирай

ћнени€: 507
Ќе знам защо си мислите, че не става във фризер. јз от доста години само така € съхран€вам. ƒо преди 2 години € попарвах, изцеждах добре и слагах в пликчета във фризера. —лед като си купих кухненски робот, обаче, започнах да € замраз€вам без да е попарена - само измита и накълцана с робота - става много ситно. »здържа ц€ла година, без изобщо да се промени нещо във вкуса й.
ј изсушена коприва смилам на ситно - пак с робота и € смесвам с разни други подправки - също смлени на ситно и малко сол и се получава превъзходна шарена сол, ко€то е и много полезна заради копривата - винаги при хранене вад€ и солничката с тази шарена сол и така си хапваме по малко коприва с вс€ко €дене.
÷итирай

¬идин

ћнени€: 4 695
ѕопарена, изцедена и замразена на проциики в пликче  Peace .
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

ћнени€: 27 500
Ќе знам защо си мислите, че не става във фризер.

Ќе знам, така съм чувала от много места, така ни € пази свекърва ми, баба ми на село преди така си € прибираше... може и да не са прави, не знам.  33uu
÷итирай

в капчица роса

ћнени€: 800
«начи, това е положението-фризера. ѕък ако не съм доволна догодина друга алтернатива ще мислим newsm78
ћагданоза ми издържа нар€зан и замразен, така, че логично и копривата да издържи....  ћисл€ есента и патладжани, нар€зани на колелца да замраз€ Mr. Green

н€кои € стерилизирали със солчица и в бурканчета , съшо както киселеца се слага. Ќо ми се струва, че ще има лош дъх, от така приготвени€ кислец, не съм впечатлена Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 122
ћайка ми € суши и € прибира в плик.
÷итирай

ћнени€: 6 981
»змивам € хубаво, остав€м да се изцеди, /обикновено през нощта/, после слагам в пликчета и във фризера.  ато извад€ зимата, си е направо като пр€сна.
÷итирай

там, където каже сърцето

ћнени€: 271
ѕопарена € замраз€вам във фризера. Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 27 058
јз € слагам във фризера. Ќо тази година не съм. ћама си беше за малко в Ѕ-€, набра коприва, изсуши €, и си € отнесе.
«а мен и 2та варианта са еднакво добри. Ќе намирам разлика при готвене.
÷итирай

√орно нанадолнище

ћнени€: 1 998
» аз € съхран€вам като теб във фризера - измита и нар€зана в пликчета  Peace
÷итирай

ћнени€: 3 079
»зсушена и прибрана в картонени кутии или хартиени пликове /с по н€ко€ дупчица по т€х, за да може да "диша" копривата/. Ќе става на прах, а си се запазва на листа. ѕрез зимата вад€, попарвам и  гов€.
÷итирай

ѕлевен

ћнени€: 4 966
—ушена  Peace
÷итирай

в кра€ на града

ћнени€: 4 268
ѕочистена, измита, слагам в пликчета и във фризера, нито € нар€звам, нито € попарвам.
ѕо същи€ начин съхран€вам зимата магданоз и копър, като ги извад€ и ароматът е запазен.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 897
»змивам € хубаво, остав€м да се изцеди, /обикновено през нощта/, после слагам в пликчета и във фризера.  ато извад€ зимата, си е направо като пр€сна.

» аз така.  Peace
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора