Зъбки и температура

  • 1 611
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Ох, проблем и се притеснявам! Моята принцеска си има 12 зъбчета, до сега избиваха без темп., само с лека хрема и раздразнение! Но тази вечер, просто за 10 минути успя да ме стресира! Първо си бъркаше в устичката с пръсти, после изведнъж повърна яденото от следобеда, и вдигна моментално темп. от 38 -38,3 темп. Дадох и ефералган - сироп, но като гледам , темп. не спада! Поне детенце заспа, но се притеснявам много, досега не съм имала тоя проблем! Отдавам го на зъбките, защото иначе цял ден нищо и нямаше, нито кашлица, нито хрема имаме, весела си беше, а и отдавна чакаме следващите зъбки, и се досещах че скоро ще избият, но чак по този начин! Кажете ми мами, докато не избие зъбчето ли ще поддържа тази темп., и вие какво сте правили в тези случаи? Sad

# 1
  • Мнения: 4 447
НИе първите 8 зъба ги изкарахме без никакви странични ефекти.

Но вече имаме и кътници. С тях беше зор. Давай НУРОФЕН.
Също от хомеопатията: Хамомила 15 потенция
3 пъти на ден за всички, но не едно след друго,
Беладона 15 потенция, Калкареа Фосфорика 15 потенция.

Калкареата помага за по-лесното пробиване на зъбките.
Хамомилата успокоява, Беладоната е за температурата.

 Peace

# 2
  • Мнения: 1 367
Аз редувам сиропи Панадол и Нурофен през 4 часа.Едва ли ще поддържа висока Т,чак докато избие зъбчето,но ако продължи повече от едно денонощие,заведи детето на лекар.

# 3
  • Мнения: 4 447
Панадола е вреден заради високото съдържание на парацетамол.

Нурофена съдържа ибопрофен, който няма нищо общо с парацетамола.

Съветвам - НУРОФЕН!

# 4
  • Мнения: 2 467
Следи я. Толкова висока Т от зъбките...  Thinking По време на зъборастеж им падат защитните сили на дечковците.

# 5
  • Мнения: 1 367
Панадола е вреден заради високото съдържание на парацетамол.
Редуването на Панадол и Нурофен ми го препоръча нашата лекарка.Не мога да коментирам дали е вредно или не.Щом тя го предписва,значи има защо.

# 6
  • Мнения: 4 447
Панадола е вреден заради високото съдържание на парацетамол.
Редуването на Панадол и Нурофен ми го препоръча нашата лекарка.Не мога да коментирам дали е вредно или не.Щом тя го предписва,значи има защо.

Ай няма да казвам що казват така повечето педиатри.
Пък и има доста неосведомени педиатри.

# 7
  • Мнения: 1 367
Е кажи де.  Praynig Малко повече информация никога не е излишна.

# 8
  • Мнения: 266
Вмомента на синът ми му пробиват кътници,вдигна температура доста висока.Аз му слагам свещички нурофен,много съм доволна.

# 9
  • Мнения: 982
Аз те съветвам да отидеш на лекар.Дали е от зъбите тази Т, няма как да знаеш, а аз лично се съмнявам.

Панадола е вреден заради високото съдържание на парацетамол.

Нурофена съдържа ибопрофен, който няма нищо общо с парацетамола.


Е, и?


# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И при нас от пробиването на зъбки малката вдига температура-давам Панадол и свещички Ефералган  Peace

# 11
  • Мнения: 1 212
Аз те съветвам да отидеш на лекар. Дали е от зъбите тази Т, няма как да знаеш ......
Това е и моето мнение  Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 891
При нас се е случвало да вдига Т 40 градуса.4 дена беше с такава Т докато не избиха 2 зъба наведнъж.

# 13
  • Мнения: 266
по добре се консултирай с лекар,за собствено успокоение.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
При нас се е случвало да вдига Т 40 градуса.4 дена беше с такава Т докато не избиха 2 зъба наведнъж.

Ние всички зъби до сега само така ги вадим  Tired , добре че излизат по два на веднъж, че направо  ooooh!.Но щом не ви се е случвало това до сега по-добре я заведи на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт