Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 апр. 2008, 08:53 ч.

Моля за съвет!

• 536
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте! Наближава и тъй дългоочаквания момент за моето семейство - кръщенето на малкия ни син! Подготовката е трескава и изпълнена с емоциии!
Незная с какво да го облека след церемонията, дайте някакви идей за дрежки, костюми, маратонки ли обувки ли? Помагайте Simple Smile Благодаря предварително

# 1
  • София
Това трябва да бъде грижа на кръстницата, не твоя. Но ако сте се разбрали ти да посочиш какви дрешки искаш, най-добре е да бъдат в светли тонове, а като кройка - такива, с каквито го обличаш най-често, за да могат да се ползват и след кръщенето. Ако детенце е на 5 месеца, не виждам особен смисъл от костюм в истинския смисъл на думата, по-скоро някакъв комплект от блузка и панталон от подходяща за сезона материя. И обувчици. Кръстницата би трябвало да му ги вземе и да го облече с тях, както и да вземе кръстче - златно, сребърно - според възможностите си, на верижчица, което да бъде осветено по време на кръщението и после да му го сложи на вратлето. Останалите неща ще ги пояснят свещеникът и служителите в храма, в който ще бъде извършено кръщението.

# 2
До колкото знам, дрешките трябва да са бели - като символ на чистотата и невинността на детето във вярата. Но нека са и удобни - имай предвид, че за детето това е голямо изпитание на търпението - била съм кръстница и говоря от опит Wink и поне в дрехите да се чувства удобно. И наистина дрешките са от кръстницата.
Един страничен съвет - предвиди някоя малка играчка (в нашия случай гривната на майката спаси положението Grinning).

# 3
  • София
На кръщенето на нашия син кръстницата беше купила дрехите за след ритуала.
Облече го изцяло - бельо, чорапи, обувки, връхни дрехи според сезона. Тя също е майка на две деца и съответно избора и беше прекрасен, после с удоволствие му обличах тези дрехи и обувки и си ги износи.
Важното е да се изберат такива дрешки, които се обличат лесно и бързо, че обикновено детето е много изнервено и това допълнително преобличане трябва да стане наистина бързо.
Съвета за играчките е много добър - кръстницата му се беше погрижила и за тях - подари му и две играчки, с тях го занимавахме докато го обличаше и се разминахме почти без сълзи в църквата.

# 4
  • София
Дрехите - според сезона. Няма значение дали ще му обуеш обувки или маратонки.
Кръщенето на Дияна подготвих изцяло сама. Не исках да притеснявам кръстника, и без друго за малко си идваше в Бг. Той купи само кръстчето.
Дрехите на Дияна не бяха изцяло бели, но бяха нови.

# 5
  • София
И да се допълня за цвета на дрешките - и на сина ми не бяха бели.

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 20:33 от Ники.

# 6
Дрешките бяха разноцветни, подходящи за сезона. Купих си ги аз, така се разбрахме с кръстницата, а тя ми ги плати после. За церемонията беше облечен с по-официални дрешки, но не нови, след това го преоблякохме.

# 7
  • Пловдив
Не е нужно да е облечено цялото в бяло, може само бельото и например бяла ризка или някакъв друг елемент от облеклото! Дрехите на кръстниците се слагат след ритуала по кръщаването! Peace

# 8
И на моя син не бяха бели дрешките.Бяха подарък от кръстниците.

Дрехите на кръстниците се слагат след ритуала по кръщаването! Peace
yes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт