Трябва ли бебето да се търка от кир при къпане ?

  • 4 915
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
При последното къпане на моя разбойник /на 2,5 год./ , като го обличах забелязах, че по кожата се образува нещо като кир. Има вероятност това да не е кир просто кожата да се бели. Чувала съм, че бебетата не трябва да се търкат при къпане понеже кожата им е много нежна - вярно ли е това ? newsm78

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Чак пък кир? newsm78
И за дете на 2 г. и 1/2 не бих казала,че е бебе Naughty
Нормално е да се изпотява, докато играе и тича,ама чак кир да е събрало newsm78
Моето момченце го търкам с детска тривка- с 2 лица, едно по-грубичко и едно по-мекичко, слагам му душ -гелче на гъбката и той сам се търка, ама лекичко,дори не му се зачервява кожата!
Купи детска гъбка/тривка(има много сладки, нашата е едно жълто пате) и така го къпи!

# 2
  • Мнения: 1 103
Ние  се търкаме с  гъба и душ дел  също  newsm37

# 3
  • Мнения: 8 999
Ами случвало се е на някои по-закътани местенца, които са били няколко пъти пропуснати по време на къпане, да се понатрупа нещичко. Търкам с пръсти. Но, тъй като ги къпя всеки ден с обилна пяна, досега само няколко пъти съм засичала такава наплъстена мръсотийка /главно зад ушите и около глезените/.

# 4
  • Мнения: X
Какво бебе е дете на 2г. и половина? Shocked

# 5
  • София
  • Мнения: 408
Най-препоръчително е детето да се къпе с естествена гъба.

# 6
  • Мнения: 266
Аз го къпя и сутрин и вечер и никога не съм виждала кир по жоро.Мия го с децка гъба и душ гел.Не мисля че децата са чак толкова мръсни,та чак и кир newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Изобщо никой няма причина да прави подобно странно нещо. Само се разтегля кожата. Тази дейност са я практикували бабите ни, понеже не са имали баня и са се къпели 1 в седмицата.  Sick . Не са имали избор. Но при редовна хигиена подобно нещо не се образува.

# 8
  • Мнения: 1 155
Каква кир на дете на 2.5 г.? Според мен това не е кир,а може би влаканца от дрешките му. Сигурно му полепват по телцето като играе и се изпотява. Мисля, че не трябва да търкаш, все пак кожичката им е много нежна. С гъбка  е добре.

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Какво бебе е дете на 2г. и половина? Shocked
А, де?!
И каква кир  Rolling Eyes

най-вероятно е от запотяването и допира с дрешките  Wink  Лично аз не бих се престаравала да го търкам чак  Rolling Eyes

Иначе аз още не използвам гъба за малчо мия го и го "търкам"/масажирам с длани  Peace

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Подкрепям мнението на Desss!

# 11
  • Мнения: 3 929
Не, чак да се търка...Има детски гъби, които, като насапунисаш, изчистват всичко от тялото, без да натискаш и да търкаш.

# 12
  • Мнения: 4 965
1. Дете на 2,5 г. вече не е бебе.
2. Ако поддържаш добра хигиена, няма как да има кир - моите деца се къпят сутрин и вечер и не съм забелязала подобно нещо.

# 13
  • Мнения: 165
Използвай специална детска гъба за къпане newsm47

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Какво бебе е дете на 2г. и половина? Shocked

 Като прочетах заглавието си представих някое новородено, което ми лющят кожата с керемида Mr. GreenА то ставало въпрос за голямо дете.

   Опитай да го изтъркаш, лошо няма!

Общи условия

Активация на акаунт