Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 46 отговора
Знам че има такава тема,но не мога да я открия,съжалявам.Искам да попитам само аз имам гъбичкина ноктите на краката,по-точно на 2та палеца  и в началото си растяха здрави нокти отдолу,а сега въобще на растат нокти.Четох други мнения по въпроса,препоръчаха ми Тинктура Кастелани и след бянада си мажа краката с йод,както и четох една ефикасна рецепта с нишадър.В другата тема някой май казваше за някакво лекарство ветеринарно,откъде в Сфия мога да си го взема и как се ползва?Моля някой ако е ползвал тези методи да сподели.мерси предварително
Цитирай

Казанлък

Здравей!Имах същия проблем.Носих си гъбичките по ноктите на краката с години.При първата ми бременност ,обхванаха нокъта на големите пръсти,при втората бременност,още 3 нокъта.Мазах с какво ли не.Мазила,бани,народна медицина,йод нищо не помогна.След като спрях да кърмя отидох на кожен лекар.Предписа ми Fungolon-100мгр.Пие се по 2 капс.наведнъж веднъж в седмицата в продължение на 6 до 12 месеца.Аз го пих 9 месеца и вече мога да се похваля с успех,а преди това се срамувах да ходя с чехли през лятото.Успех с лечението и знай,че гъбите са много упорити,започне ли се лечение не бива да се спира.
Цитирай
мерси много за помоща,аз в понеделник ще ида на лекар да видя какво ще ми предпише или ще си взема изпробваното от теб. Hug
Цитирай

Innsbruck

Голямата ми дъщеря има този проблем. От Флунаризин й се изчистват ноктите. Ама много упорито това нещо бе!
Цитирай

здравей!
на мен ми помогна ламизил крем-2 пъти в деня го мажех и дифлукан-1 път седмично пиех!
успех!
Цитирай

София

Аз имам на левия палец на ръката. Пих 12 седмици Ламизил таблетки - 600 лв. - И НИЩО!
Вече 4 месеца след Ламизила.
Уж препарата се натрупвал и резултата идвал по- бавно, но засега още нямам напълно здрав нокът.
Като че ли е чисто отдолу под нокътя, но там където беше поразено си остана кухо сякаш не е прилепнал.
Сега мажа и с лак Батрафен - от 3 месеца по схемата в листовката.
И сякаш отдолу расте нов нокът, защото е по-бял на цвят, но това става МНОГО БАВНО, даже и 1мм на месец няма!
Цитирай

там край морето- Варна

охххх
сериозен проблем , който не се лекува нишъдър идруги подобни.
В момента съм с такъв нокът и след направени изследвания назначени от лекар-дерматолог пия Олунгал. Скъпи хапчета- 79лв. опаковката. За целия курс  на лечение, който е 2х2 хапчета една седмица, 3 седмици почивка и така 3 приема по схемата, излиза около 470 лв.  Confused
 Но тъй като нокъта на крака расте много бавно, резултати ще се видят след 9-12 месеца.
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

баща ми се отърва от гадините с някакво лекарство, което се нанасяше като лак за нокти.
беше скъпо, самото шишенце е доста малко, сигурно 5 мл и струваше 30 лв.
на 2 или 3то шишенце се беше изчистил, а ги влачеше от години и нищо не му помагаше.
за жалост не помня как се казва лекарството newsm78
Цитирай

Innsbruck

Отчаяхте ме Tired Александра е с 8 инфектирани нокъта. Някои от тях падаха вече по 2 пъти (бях пускала тема за това, понеже не знаех защо падат) Confused
Цитирай

там край морето- Варна

Отчаяхте ме Tired Александра е с 8 инфектирани нокъта. Някои от тях падаха вече по 2 пъти (бях пускала тема за това, понеже не знаех защо падат) Confused

Rolling Eyes
Много лошо.

Само да кажа, че лекерствата който са за гъбични инфекции са силни и ако имаш проблеми с черния дроб не се препоръчват да се пият. На мен  лекарката ми каза, че след като мина курса на лечение трябва да си направя чернодробни изследвания Confused
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

Рени, май батрафен се казваше този лак, поне се нанася локално.питай в аптеката
баща ми 15 г. се бореше с гъбичките и само това му помогна Peace
Цитирай

София

низорал Peace
Цитирай

Innsbruck

Рени, май батрафен се казваше този лак, поне се нанася локално.питай в аптеката
баща ми 15 г. се бореше с гъбичките и само това му помогна Peace
Ще опитам и с него, ако и сегашното лечение не помогне трайно. Не знам тоя Флунаризин за какво е- дето съм го писала по-горе ooooh! Laughing Сега я мажа с Екзодерил- пак е локално и има ефект по време на лечението, но се опасявам, че пак ще се появят гадините (самозаразява ли се...).
Цитирай

София

Рени, ти за детето си ли говориш?
Не съм чула за този проблем при деца!
Милото, много лошо ако са гъбички.

Само с външно приложение на мазила не може да се излекува, проблема само се тушира за малко и при малък спад в имунната система гадините избуяват с пълна сила!
Особено като са под нокътната плочка и няма пряк достъп до тях.
Аз вече се отчаях и си мисля, че няма напълно излекуване и възстановяване на нокътя в предишния вид.

Всъщност питам - някой може ли да каже дали се е излекувал напълно и ноктите са му в предишния вид и след какво лечение и колко продължително е било?
Цитирай

Innsbruck

alpha_beta, да- за голямата ми дъщеря, която има този проблем от няколко години (т.е. от около 3-4 годишна). Отчаяхте ме... не че е сериозен проблем, но е неприятно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 46 отговора