Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Получавало ли е бебето ви  пъпки, като от коприва, по кожата около ъгълчетата на устата и после обхващащи цялото лице? От  АМ? От хистамин съдържащи храни? От нитрати?
Благодаря!

ПП  Бебето е почти на 1 год., на кърма е ок 75% от количеството храна за денонощието. Захранено със зърнени, плодове и зеленчуци.
   Първият обрив се получи след като яде малко суров домат и след малко АМ NAN2 (почти за пръв път), но отказа млякото и реално погълна 1 лъжичка.
   Вторият обрив беше днес след като изяде малко банан и пак след 15 мин опитах да дам АМ, което беше отказано. Погълнала е няколко капки.Банани е яла редовно допреди месец.

Обривите овладяхме с хомеопатично лекарство.
   Имам и грях, че млякото е отворено преди 46 дни(но е съхранянано през цялото време в хладилник.
« Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 15:42 от bilyanam »
Цитирай

Не ми се е случвало. Колко е голямо детенцето ти?
Цитирай

Някъде в мечтите си

Да,след прием на млечна каша цялото лице беше на петна,сърбящи и след 15-ина мин. мина.Оттогава не съм давала млечна каша.
Цитирай

Стара Загора

Моите деца не са получавали,но това категорично е алергична реакция.
Цитирай

София

Huba_Buba , на колко беше тогава детенцето?
(допълних си питането в началото)
Цитирай

Причината може да е суровият домат. Най-добре лекар-специалист да прецени.

Суровият домат съдържа киселина - това е същата киселина, поради която и цитрусите, и пресните домати се отлагат след 1 год. В случая става въпрос за непоносимост/чувствителност на организма към тази киселина (не за алергия в прекия смисъл на думата т.е. имунна реакция). Най-типичното проявление е именно обрив около устата. 

Самият банан не е проблем - но съдържа хистамин, който в по-голямо количество предизвиква (усилва) симптомите на някаква алергия. Доматът също съдържа хистамин.

Доматите задържат малко нитрати, факт е. За нитратното отравяне признаците са по-скоро гадене, повръщане, разстройство, може и обриви (но само обриви не е типична реакция). От малко количество зеленчуци при детенце на една година едва ли може да се получи.
Цитирай

Някъде в мечтите си

Малкия тогава беше на 9,5мес.,но реално и той погълна не повече от 2-3 лъжички,защото не искаше въобще да я вкуси тази каша,но аз Не и Не трябва да опита.След може би месец пак пробвах с друга марка каша,но същата работа и дотам бяхме с опитите.Сега си ядеме безмлечни каши и си се кърмим на воля.Според мен при него проблема по-скоро беше от допира на кашата с кожата,защото като храниш бебе не може да не се нацапа около устичката.И той където се пипнеше получаваше пъпчици,дори и на пръстчетата като си чешаше лицето.Дори и лекарката не ми даде адекватен отговор,само ми каза да не му давам засега млечни каши.
Цитирай
Казвам се Даниела на 31  години съм   от около година имам  обрив около устата  много лекари ме лекуваха но всички лечения завършват неуспешно   По  време на лечението има ефект и  спирането му обрива се разпространява.В началото беше малко петно до носа  сега вече обиколи устата и завършшва от другата страна на носа   .Появяват се малки пъпки  и зачервяване  .Много от лекарите предполагат че е розацея  други  алергия от храна но при тестването не показа никаква алергия  в момента провеждам лечение с Тридерм   и Елокм   крем  и Зиртек таблети 
имаше подобрение за известо време  но една вечер пропуснах приема на зиртек  и на сутринта обрива пак се появи    Ако някой е имал подобен проблем пишете как го разрешихте   
Благодарея предварително               ДАНИЕЛА
Цитирай

София

Косе Босе ,благодаря ти! Оказа се права!За трети път започна обрив от домат, но веднага измих  лицето със сапун и се оправи. Все още не припарвам до АМ- страх ме е, започнахме с кисело Био мляко и с обикновено. Не знам къде е логиката да е по-щадящо от АМ.

Даниела, регистрирай се,  за да можеш да получаваш лични съобщения. Тази тема е за бебешки прблеми. Мисля , че твоят е с друг произход. Аз лично лекувам с хомеопатия ВСИЧКИТЕ си "кожни"проблеми. Както и тези на децата си. Никога не се мажа с кортикостероиди. Никога , докато няма накъде разбира се.
Цитирай

Стара Загора

Такъв обрив получи моя син след като му дадох пшеничен грис, педиатърката каза да вземам безглутенови каши, алерголожката днес, беше много учудена, че бебето досега не било яло хляб и масло и т.н. и пак съм по - объркана след посещението при лекар, отколкото преди  newsm78.
 И какво се прави сега, колко време се изчаква пак за проба, на дадената храна. Как се доказва алергия ли е, непоносимост ли е.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.