Моят опит с ЕБХ

  • 4 153
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Поздравявам те и аз и за опита ти и за чудесния разказ  bouquet
Peace

Благодаря и аз за чудесния разказ  Hug  ..... и ще се възползвам от опита предаден чрез него  Peace


...... ох ще взема и аз да се "престраша" да махна памперса на малчо  Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 1 078
Да ви кажа че рядко се намира по-голям мързел от мен, ама наистина Rolling Eyes  И се справям (ако може да се употреби именно тази дума) чудесно с ЕБХ-то. Преди да родя бях даже агресивна в изказванията си относно това в темите на Людмил и др., но постепенно някак си реших да се пробвам. Все пак е къде-къде по-разумно да отхвърлиш нещо след като си го изпробвал и стигнал до извода, че даденото нещо не е за теб. Тогава просто приключваш. Но пък при мен взе че подейства и без много зор.
Но някой ако го отхвърля тотално, няма нужда да се насилва. За какво да се вкарва излишно в някаква игра, която не му е по вкуса Wink

# 17
  • Мнения: 250
Браво,чудесен разказ Бяло цвете.Споделям мислите и чувствата,които си описала.  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 197
Благодаря,че сподели,този разказ тук  Hug ще ми бъде много полезен.Аз съм от майките,който са решили да не ходи детето им с пампер дълго време. Почти всичко изчетох за  ЕБХ и реших,че това е най-доброто-правилното за моето бебе.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 591
 Sick

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064

Кати, можеш просто да се въздържиш, ако няма какво да кажеш по темата.

Аз лично много прочетох, много ми харесва като идеология ЕБХ, но така и нямах куража да пробвам Thinking Но, така и така, мисля това лято да се простим с памперсите поне през деня, стискайте палци!

# 21
  • Мнения: 2 131
Отново поздравления  Hug, този път - за Бяло Цвете!
Само искам да отбележа нещо, без в никакъв случай това да е заяждане! Майките, коите не практикуваме ЕБХ, също прекрасно общуваме с децата си! Пълноценните и прекрасни и за двете страни взаимоотношения не се изразяват само с ЕБХ!  Hug Моят син също е усмихнат и жизнерадостен!
По темата - аз смятам да започна да го уча на гърне в началото на лятото  Grinning

# 22
  • Мнения: 14 654
Но, така и така, мисля това лято да се простим с памперсите поне през деня, стискайте палци!
Като ти гледам лентичката, детето ще навърши скоро година и половина, което е идеалната възраст за приучване към гърнето, така че ще се справите бързо-бързо Simple Smile
Аз бих употребила това  Sick за деца, които ходят до 3-годишни с памперси и така свикват с това, че не искат да се разделят с тях.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 078
Отново поздравления  Hug, този път - за Бяло Цвете!
Само искам да отбележа нещо, без в никакъв случай това да е заяждане! Майките, коите не практикуваме ЕБХ, също прекрасно общуваме с децата си! Пълноценните и прекрасни и за двете страни взаимоотношения не се изразяват само с ЕБХ!  Hug Моят син също е усмихнат и жизнерадостен!
По темата - аз смятам да започна да го уча на гърне в началото на лятото  Grinning
Аз никъде досега не съм срещала обратни твърдения Peace Разбира се, че всяка майка общува и усеща детето си, както и гледа по най-добрия възможен за нея начин Grinning и всички майки сме най-добрите майки за нашите дечица, независимо дали ползваме памперси или памучни пелени. Всеки има право на избор без да се чувства виновен.
 Просто ние, които се "справяме" и с предизвикателството, наречено ЕБХ, се опитваме за пореден път да споделим радостта си от това, че успяваме и че няма кой знае какъв зор в цялата работа.

По-често се случват емоционални изблици от сорта
Понякога е по-добре да замълчиш, когато няма какво да кажеш, но всеки си има своя особен начин на общуване - може би това е сигнал, който трябва да разчетем  и да дотърчим с легенчето Joy

# 24
  • Мнения: 14 654
Кати може да е ползвала  Sick вместо запис Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 1 078
Кати може да е ползвала  Sick вместо запис Simple Smile
Joy

# 26
  • Мнения: 762
Вилиана,аз много се радвам на майки,които общуват с децата си,защото ми се струват толкова малко,че можем да си направим отчетна тема.Мен лично малко ме е срам да си призная,но така се залисвам в разни неща,че ЕБХ понякога ми е единственото общуване...и именно тогава стават периоди на богато напояване на мебелите вкъщи.Така че няма лоши и добри,всички сме в отбора. Wink

Кати,не е нужно да четеш купища поздравления,за да се запознаеш с ЕБХ-просто влез тук и се образовай подобаващо...и тогава (пак) ще си добре дошла!

# 27
  • Мнения: 568
хареса ми това за по-чистата земя, наистина памперсите са огромен замърсител.

# 28
  • Мнения: 352
"...Благодаря на Людмил, Мирена, Поли, Анна В, Аila, Eмем, Duol, Yanast, Lilfi   и всички други мами от форума на БГ-мамма, които споделяха и продължават да споделят своя опит..."

/Искам да допълня Поли и да изпиша правилно Lilfi/   Blush

# 29
  • Мнения: 352
Бих желала да споделя за последните ни две нощи - от 9/10 вечерта до 6/7 сутринта малката изобщо не е пишкала! Нито в гащите, нито в гърнето!
   Онази нощ се притеснявах, защото ми се струваше, че би трябвало поне веднъж да се изходи и почти я разбудих 2-3 пъти, но тя се сърдеше и я оставих на мира. Тази нощ обаче, изобщо не съм я закачала; тя няколко пъти ме потърси да суче, но не и да пишка.
   Анна В някъде бе разказала, че нейното момиченца след годинката спряло да се буди за нощни изпишквания.
   Явно дечицата си знаят работата по-добре от нас!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт