катастрофа и последствия

  • 1 368
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте.Първо ще ви разкажа какво се случи на 16.04, в сряда и защо търся съвет тук.
В сряда сутринта мъзът ми чакаше двама приятели, това са най-близките му приятели, за да отидат на работа.Тъкмо се ядосваше, че закъсняват и единият се обади, че са катастрофирали на път за София.Отидохме в "Пирогов", без да очакваме да са зле.Но...
Момчето , което е седяло до шофьора беше в противошокова зала.Стояхме около 5 часа, без да знаем жив ли е, какво се случва, нищо.Накрая разбрахме от познат на познат на познат на познат....
Сега е в реанимация.Направили са му много тежка коремна операция.Махнали са му далака и жлъчката.Коремът е бил пълен с кръв, но са го овладели.Черният дроб е бил разкъсан на много места.Засегнати са и белите дробове.Бил е в съзнание когато са го докарали.В момента е в безсъзнание, на командно дишане.Вчера са му спрели медикаментите, за да дойде в съзнание, евентуално да започне да диша сам.Днес все още е в безсъзнание, не диша сам.Това е, което знаем.Лекарите не дават повече информация.Не знаят, не искат, нямам представа каква е причината.Когато отидем казват две изречения.И това е.Днес искахме повече информация, казаха някакви неща, нищо не разбрах.Аз ли не слушах като хората, защото бях уплашена, те ли само с медицинска терминологоя обясняваха....не знам.Знам, че за момента можем само да чакаме, нищо повече.Но много искам да знам повече.Той има жена и малко дете.И тя толкова адекватно се държи, не знам как успява.
Въпросите ми са:
1.Случвало ли ви се е нещо подобно
2.В състояние на кома, нарочно предизвикана с медикаменти, след като ги спрат, колко време е нужно/ нормално да дойде в съзнание пациентът.
3.Какви изследвания трябва да се направятдокато е в безсъзнание и след това/ примерно; електроенцефалография, състояние на зениците, очни дъна, кръвна захар, бъбреци, черен дроб, ниво на токсични вещества в кръвта, лумбална пункция, ренген, компютърна томография, магнитен резонанс/
4.какви са последствията от това, че са му махнали далака?
5.Къде може най-добре да се възстанови той, има ли варианти?

И последно.Много съм благодарна на лекарите, които се грижат за него.Сигурна съм, че са добри професионалисти и правят максималното.Но...как, по дяволите, човек може да получи повече информация в "Пирогов"?

Ако някой може да ми даде съвет, ще бъда много благодарна.Най-лошото е усещането, че си безсилен и не можеш да помогнеш.Или ако можеш, не знаеш как.Какво можем да направим?

Благодаря!!!

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Съжалявам за случилото се с приятелите ви  Confused Не мога да ти помогна със съвет( и слава Богу  Praynig), но искрено се надявам момчето да се оправи  Praynig

# 2
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Това е много гадно аз също не мога да дам съвет, но ще стискам палци да се оправят момчетата. Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 558
Единственото което можете да направите е да чакате и да се молите....
Лечението на такава тежка политравма е  продължително и трудно и лекарите могат да дават информация само какво е състоянието на пациента в момента, ден за ден.  За това "не казват нищо". Прогнози не се правят и не могат да се правят, особено в началото на лечението.
Изследванията които са необходими бъди сигурна че ще ги направят - Пирогов е все пак леч. заведение специализирано в лечението на този вид травматизъм от доста дълго време.
Колкото до премахването на далака - това е най-малкият му проблем в момента. Животът на човек продължава съвсем нормално и без далак.
За съжаление просто трябва да се чака, всеки случай е индивидуален и специфичен сам за себе си. Желая му да се възстанови скоро и без сериозни последствия. Praynig

# 4
  • Мнения: 19
благодря ви много.това и правим.чакаме.днес се разбра, че има и черепно мозъчни травми.лекуват го, мове и да го оперират.

# 5
  • Мнения: 9 973
 Praynig дано се оправи по-бързо

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Единствено може само да се молите да се оправи  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт