Сюжет

  • 1 904
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 386
Снощи в парка видях две мутри да тикат трета без долни крайници в инвалидна количка.
Уточнавам: мутрите изглеждаха самодоволни и дори щастливи, а човекът в количката се държеше суперарогантно с околните.
Много се замислих какво всъщност се е случило.. и на тримата. Идеи?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 840
Това е психарско.

# 2
  • Мнения: 2 386
Не се влияй от новото ми амплоа, моля!  Mr. Green

И на мен ми се видя психарско, бяха излезли на показ сред малките деца, някои ги гледаха с нескрит страх. Питам, понеже наистина изключих варианта двама мили братя да обгрижват третия в петък вечер. Видях им веригите, облеклото и..най-вече.. поведението.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 176
Това да не е приказка за Трите мутри и златният ланец?  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 386
Не си измислям, бре! Почти никога не пускам теми, но сега се впечатлих, притесних и замислих над това..

# 5
  • Мнения: 212
Това в Ст. Загора ли става или в USA. Много е важно уточнението

# 6
  • Мнения: 2 386
Градската градина на Стара Загора. В участъка м/у Собиески(Санаториума) и Паметника.

# 7
  • Мнения: X
Ми нали има вицове за мутрите. Кво им пука,че човека бил без крака, нали се кефят,че бутат количка. Сигурно са се скарали преди това кой да бута Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 2 840
Ок, няма да се влияя от новия ти имидж Mr. Green

Ми, опитвам се да мисля, но не зацепвам какво търся - някаква идея за миналото или настоящето на въпросните особи?
Или предположение за това какво ги е накарало да се разхождат из градината?

Има всякакви екстравагантни особи. Понякога зад арогантността се крие много болка.
Разхождали се сред децата? Добре, де, това място само за деца ли е? В смисъл, не е практика там да се разхождат възрастни ли, що ли?

Не се оправям с този казус.
Опитвам се, ама...

Имаше ли нещо нелогично?

Иначе, мутрата може да си е саката. Може да е претърпяла злополука. Това, че двама събратя я тикат в количката, подсигурявайки й някакво развлечение, всъщност е похвално.

# 9
  • Мнения: 2 386
Много ще ми е трудно да обясня случката, може би не трябваше да отварям тема..
Не, мястото не е само за деца, то е в центъра на града, но ..никога не съм виждала такива особи, те биеха на око и всички ги гледаха. Човекът в количката..хвърляше пуканки по децата и ги гледаше лошо, а други двама се...ъм...гордееха с него сякаш, знам как звучи последното. Бяха с всичкия си. Последното, което ми хрумна е, че може да е някоя важна подземна личност, а тези да са му били охрана..
Но си приличаха много, не само заради ланците и вратовете..
Разсъждавам си на глас. Аз веднага визуализирах намеса, инцидент заради нечия поръчка, преднамерена катастрофа..

# 10
  • София
  • Мнения: 1 176
Сакат, но мутра, той продължава да развлича себе си. Което е чудесно. С тази разлика, че преди се е развличал сам, вероятно, сега има нужда от помощ. Затова ли е арогантен? Не. А защо?
Това с парка ме обърква.
Ти колко време ги наблюдава?

# 11
  • Мнения: 2 386
Написах вече..
Не искам и моля да не се намесват думи като сакат и недъгав, защото е обидно и темата ми не е пусната ни най-малко с цел да дискриминира някого, дано не ''залитне'' натам.
Не знам колко време, нито 2 минути, нито час.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 840
Ми, след като произведохме Иван Ангелов за национална гордост и му спретнахме собствено риалити шоу, какво те учудва, че някакъв хвърля пуканки по децата и се държи "странно"?

# 13
  • Мнения: X
Ами аз не знам този- арогантния как е бил лишен от краката си, но мисля,че ако продължава в този дух,някоя мама ще се ядоса, и следващия път ще бъде и без ръце Twisted Evil

# 14
  • София
  • Мнения: 2 840
Ами аз не знам този- арогантния как е бил лишен от краката си, но мисля,че ако продължава в този дух,някоя мама ще се ядоса, и следващия път ще бъде и без ръце Twisted Evil

Престани!
Погубваш съботната ми сериозност Twisted Evil Crazy

Иначе, той нали затова си води охрана, бе!

# 15
  • Мнения: 3 376
Ами загубил ги е наскоро/може би катастрофа/, бил е в депресия,но сега приятелчетата му го извеждат,за да го разведрят,а той си припомня "добрите стари времена".... Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
Я кажи как изглеждаха съпровождащите мутри, че вчера мъжът ми беше в комадировка в този ваш китен град...може да разрешим мистерията Joy Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 2 425
Интересно, вчера явно е бил някакъв странен мутра-ден. Аз също отдавна не бях присъствала на толкова арогантно мутренско поведение, а живея на място пълно с такива типове - срещу Неро...

Пак вчера, но в София, на канала при Руския културен интитут (или нещо подобно беше, близо да парка Заимов) 2 джипа от старите G класи запречиха и двете платна (те там са еднопосочни) и по целия тротоар и в градинката отсреща плъпнаха към 10 човека - едри, в черно, със слушалки в ушите и тъмни очила, но някак разнородни по вида си, не като охрана в униформи. В джиповете и другите 2-3 коли, с които бяха, останаха шофьорите. В едната двама души си говореха нещо сами.... 

От доста години не съм попадала на толкова публична демонстрация....

За случая в Стара Затгора - човек с такова поведние и толкова запомнящ се външен вид (заради физическия недостатък) най-вероятно е известен по вашия край с някое прозвище...

# 18
  • Мнения: 2 448
За случая в Стара Загора - човек с такова поведние и толкова запомнящ се външен вид (заради физическия недостатък) най-вероятно е известен по вашия край с някое прозвище...
Е направо е жалко, че не си се сетила или пък ти е било неудобно да ги снимаш. Можеше и да разнищим историята, ако са били от града, все пак не са чак толкова много мутрите на Стара Загора, знаят се , все някой щеше да каже кой кой е. Wink

# 19
  • Мнения: 2 386
 Shocked Да ги снимам?! Страх ме е, а и дори не би ми хрумнало.

Клонке, всичко ще си кажеш..

Щях да съм чувала за тях, ако бяха местни. Кой не знае Арбала, примерно.. Whistling

# 20
  • Мнения: 3 423
Аз пък се впечатлявам от мутри,
облечени в тесни пуловерчета.
До тях курволякът лъскав, а те,
моля ви се, с шарени пуловерчета.
Нямат ли ризи, вкус ли нямат...

Може би този без краката е катастрофирал.
Едва ли му е лесно. На бутащите също.

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 15:08 от Liska

# 21
  • Мнения: 2 759
...В едната двама души си говореха нещо сами.... 
                   И тия не ползват фонокарти, явно.

# 22
  • Мнения: 2 448
Значи чуденката остава, щом не са и местни?  newsm78
Едва ли ще разкрием истинската история, ама поне някой добър в измислянето на сюжети може да предложи някоя интересна версия. 

# 23
  • София
  • Мнения: 2 425
...В едната двама души си говореха нещо сами.... 
                   И тия не ползват фонокарти, явно.

Joy

май никакви не ползват. И все пак постъпват глупаво - трябваше да говорят на открито, а не вътре в кола, ама нейсе, не са ме питали...

# 24
  • Мнения: X
Shocked Да ги снимам?! Страх ме е, а и дори не би ми хрумнало.

Клонке, всичко ще си кажеш..

Щях да съм чувала за тях, ако бяха местни. Кой не знае Арбала, примерно.. Whistling

аз Peace

# 25
  • Мнения: 18
а от къде разбрахте че са мутри  да не би да им пише на челото " аз съм мутра" Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 243
В началото не разбрах, че и този в количката бил мутра и си помислих " кво толкова хората си прибират златната миничка, дето им заработва от просия..." Тук поне в София има доста заможни просяци Wink, за които съм чувала че ги прибират с лимузини. Но явно случаят не е такъв newsm78 А факт е че хората с физически недостатъци ( поне тези с които съм имала контакт) се държат по принцип малко арогантно. Не знам защо.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
Това е някаква защитна реакция, според мен, доза цинизъм, който предпазва от съжаление.

Виж, ако ги избива на брутална простотия, това трябва да си е характер, нямащ нищо общо с каквито и да било физически недъзи.

# 28
  • Мнения: 1 072
Снощи в парка видях две мутри да тикат трета без долни крайници в инвалидна количка.
Уточнявам: мутрите изглеждаха самодоволни и дори щастливи, а човекът в количката се държеше супер арогантно с околните.
Много се замислих какво всъщност се е случило.. и на тримата. Идеи?

Човекът в количката, преди няколко години, в епохата на активния и брутален рекет беше сапьор в една градска групировка. Имаше там един клиент, много костелив орех, който колкото и да го плашеха, не склоняваше да си плаща редовно. А дискотеката му беше много актуална, дори единствената в града. Немислимо беше да изпуснат точно този шаран. Взривяваха му два пъти колата, но това не действаше, защото наглия стопанин го караше на трабанти и си купуваше следващия с оборота от една петъчна вечер. Последно беше взел един изпотрошен фолксваген. Бяха решели да гръмнат и него като последно предупреждение, после щяха да пипат по-здраво. Наливаха се тримата приятели цяла вечер, не че толкова им се пиеше, но за кураж......Някъде към четири вече насъбраха достатъчно количество  решителност и напуснаха заведението. Къщата на "костеливия" беше почти на края на града и щеше да е доста лесно с оттеглянето. Двама от тримата се отделиха, като заеха място в сенките на близките огради, осветени от уличното осветление, а третия потъна в малката уличка. След 10-15 метра се наведе под едно малко, тъмно возило и извади пакета изпод якето си. Беше правил това и преди, имаше опит и не се чувстваше притеснен. Беше най-запознат с взривовете от компанията и всички си мислеха, че за него няма тайни в занаята. По-рано през деня старателно я бе сглобил и беше изключително доволен от крайният резултата. Истинска красавица. Оставаше само да я закрепи. ... но, всичко стана толкова бързо, Боже, дори животът му не успя да извърти лентата си пред очите му.

Всичко останало се сля в един безкраен момент. Светлините на операционната и крещящите сестри. Лекарите с маски на лицата, светлината, въздухът беше бял.........

Трудно се осъзнава мисълта, че ще живееш зависим от някого до края на животът си. Понякога е невъзможно. Приятелите, тези които бяха платили цялото му лечение и бяха осигурили най-добрите специалист в страната, още се обаждаха понякога. На рождените му дни дори идваха всички, за да го уважат, но винаги се четеше вина в очите им. А думите им бяха пресилено весели, поради което звучаха изкуствено и кухо. И неизменното обещание, че ще се обаждат по-често. Но всъщност винаги се обаждаха все по-рядко и по-рядко................ и той донякъде ги разбираше.

Но днес времето беше хубаво, празнично и телефонът иззвъня приятелски.
- Излиза ли ти се?
Егати, не беше излизал от месец и 18 дни.
- Естествено, не ставайте смешни.

Дойдоха с нов джип. Преди 8 месеца бяха с много по-малък. Похвалиха, че да го взели скоро и още е гаранционен. Отпрашиха към най-близкия парк и тъй като срещата беше непредвидена и на тях им стана едно такова непринудено, весело и драго. Спомняха си дните в спортното училище и тренировките по борба. Припомниха си старите неволи и как са ги преодолявали винаги заедно. Бягането от час и фалшивите извинителни бележки. После бягането от полицията и пак фалшивите медицински...... Винаги заедно.
Толкова бяха щастливи и тримата, че мъжът в количката дори забрави, колко е бил сам през последните години.


Предложение за сюжет.  Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
Сега очакваме да се превърне в сценарий.

 Popcorn

# 30
  • Мнения: 25 599
Съжалявам, че ще ви счупя играчката, но в града ни има Дом на инвалида (информация за който не знае). А там е пълно с хора на инвалидни колички. Вярно, благодарение на "прекрасната" инфраструктура трудно се добират до центъра на града, но не е съвсем невъзможно, особено, ако има и двукраки помагачи край тях.
Поради местожителството си ги виждам често. Всеки божи ден ги гледам как се опитват упорито да прекосят едно инфарктно кръстовище в опит да се доберат до въпросния център.
Аз на тяхно място бих замеряла някого другиго с  едни други неща, ама това е съвсем друг сюжет... 
Познавам и няколко истински градски мутри. Не им личи.

# 31
  • Мнения: 152
Снощи в парка видях две мутри да тикат трета без долни крайници в инвалидна количка.
Уточнавам: мутрите изглеждаха самодоволни и дори щастливи, а човекът в количката се държеше суперарогантно с околните.
Много се замислих какво всъщност се е случило.. и на тримата. Идеи?
тоя в количката е изпечен лъжец.., а всички знаем, че на лъжата краката са къси...  Mr. Green

# 32
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На мен ми прилича на трилър  Sunglasses

# 33
  • Мнения: 2 386
Всеки има право на грешна тема, Сийке.
Нали разбираш, че нищо от това, което си написала не е по темата? Знам за дома, ако може да се нарече така. Никой там няма 1/2 кг злато на врата си и не се държи арогантно с деца.

За това как съм разбрала, че са мутри не смятам да обяснявам. Поведение, облекло, ланци, бицепси и малко мозък трябват.
Плетяща,  Sunglasses !


Живи и здрави да са, аз си отговорих на някои въпроси, други остават. Темата е приключена за мен.

# 34
  • Мнения: 25 599
Знам за дома, ако може да се нарече така. Никой там няма 1/2 кг злато на врата си и не се държи арогантно с деца.


Знам, че ти знаеш, но писалите след теб - едва ли. Дали е имал злато или евтини синджири на врата си въпросният, той си знае. Както и как, и защо е загубил краката си. Също и какво става в главата му...
Другия път, когато някой в инвалидна количка пак ме помоли да му купя нещо от магазина, защото не може да се качи на тротоара, камо ли да преодолее няколкото стъпала до входа му, непременно ще го попитам как е останал без крака. Все пак народът иска да знае.  Whistling

# 35
  • Мнения: 1 072
Сийке, кво ти става, ма кака?
Акцентът според мен изобщо не беше в инвалидизацията на господина. Просто момичето постави ситуацията и въпросът, който я е сполетял.
Теб никога ли не те е застигало любопитството към някой, който е приковал вниманието?
Аз често се хващам, че съчинявам истории като горната за напълно непознати. Със или без инвалидна количка. Просто някой изплува от тълпата и ти се набива на очи. Става ти интересен и се запитваш какъв ли е живота му.

# 36
  • Мнения: 25 599

Теб никога ли не те е застигало любопитството към някой, който е приковал вниманието?


Застигало ме е. Първият и единствен път беше, когато бях дете. И завърши със шамар, нанесен от обекта на любопитството ми - Жоро Софкин. Научих си урока.  Peace
Просто мисля, че има неща, които не е редно да се обсъждат по такъв начин. Да, хората с увреждания често са агресивни, да не кажа и злобни. Сигурно имат основание да са такива, мисля си аз...

# 37
  • Мнения: 2 386
И аз не разбирам какво ти става. Плетяща е отговорила вместо мен, сега се чудя какво още да кажа, а няма нужда да се оправдавам, защото каквото съм казала - така е било.

За урока - не съм убедена. Сираците също са деликатна тема. Stop

# 38
  • Мнения: 11 314
Как Сийке, Софкин е друга пиеса. Той винаги е бил арогантен и неприятен тип. Бяхме в едно училище, оттам го познавам.  Мисля, че тогава си си извадила неправилните изводи.
Сюжета е прекрасен, Еванесънт, от вчера мисля по темата, ама Летящата ме е изпреварила.

Общи условия

Активация на акаунт