Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители по държави
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Здравейте мами!
Не знам дали има друга такава тема - не можах да намеря ....
Та, въпроса ми е следния - предстои ми интервю за бизнес виза за щатите и ми се иска да съм малко по-подготвена. Имате ли информация какви въпроси мога да очаквам?

Благодаря ви предварително!  Hug
Цитирай

Под бизнес имаш предвид B1/B2 ли?
Най-често питат - защо отиваш, при кого отиваш, какви роднини оставяш в България, какви роднини имаш в САЩ -откога са там, какво правят там.
Аз обикновено съм минавала до 5 мин и 3 или 4 въпроса.

Успех!
Цитирай

Пловдив

Да, В1/В2 имам предвид. Благодаря Smile
Цитирай

на един океан разстояние

Обикновено питат с каква цел е пътуването ти , колко време възнамеряваш да останеш , къде ще отседнеш , кой ще поеме разноските по пътуването и т.н.
По принцип не задават много въпроси .Отговаряй кратко и ясно на конкретния въпрос и не се впускай в много обяснения .Така или иначе те предварително са готови с отговора.Късмет!
Цитирай

Аз взех такава преди месец. Представих всички документи, които искаха на уебсайта - писмо от кого, кой посещаваш, покана, и т.н. Прочети там пише. Аз отивам при работодател, така че е малко по-различно от обикновеното бизнес посещение, но никакви въпроси не ми задаваха, основно говорихме за това как съм била в САЩ преди и на какви визи, но от самото начало стана ясно, че ще ми дадат виза. Успех.
Цитирай
Здрасти pinpina,
искам да те питам как мина интервюто ти миналата година, тъй като пък на мен ми предстои същото интервю този месец?

Благодаря
Приятен ден
Цитирай

По света и у нас

Здравейте мили мами! Имам един много специфичен въпрос. Следващата седмица ми предстои интервю, НО, при попълване на DS- 156, нямах принтер и не можах да принтирам документа. Все пак си запазих дата и час за интервю с баркода, но сега когато вече имам мастило, попълних на ново формата и там сега пише друг баркод. Та въпроса ми е, дали това, че баркодовете от DS- 156 и от документа за насроченото интервю са различни може да бъде проблем. Моля, отговорете ми колкото може по-бързо, защото съм се шашардисала много. Благодаря!
Цитирай

По света и у нас

Явно никои не знае, жалко  Sad Дано все пак нямам проблеми и всичко мине добре.
Цитирай

USA

Здравейте мили мами! Имам един много специфичен въпрос. Следващата седмица ми предстои интервю, НО, при попълване на DS- 156, нямах принтер и не можах да принтирам документа. Все пак си запазих дата и час за интервю с баркода, но сега когато вече имам мастило, попълних на ново формата и там сега пише друг баркод. Та въпроса ми е, дали това, че баркодовете от DS- 156 и от документа за насроченото интервю са различни може да бъде проблем. Моля, отговорете ми колкото може по-бързо, защото съм се шашардисала много. Благодаря!

А от първоначално попълнения документ нямаш ли копие? По принцип това им трябва. Най-добре се обади в консулството да питаш какво да направиш в твоя случай.
Цитирай

По света и у нас

Atti, Благодаря ти за отговора! Днес бях на интервю, всичко мина добре, никой не ме пита за въпросният баркод (слава Богу, че много се бях притеснила). Явно това е само за запазване на час, после никой не го гледа, гледат се само името и данните. Благодаря ти все пак още веднъж Hug
Цитирай

Някой наскоро да е ходил на интервю за туристическа виза? Ако може да сподели как минава и въобще как стоят нещата ... Дали пускат по-лесно сега, когато уж се очаква до година-две да минем на безвизов режим  newsm78
Цитирай

София

Някой наскоро да е ходил на интервю за туристическа виза? Ако може да сподели как минава и въобще как стоят нещата ... Дали пускат по-лесно сега, когато уж се очаква до година-две да минем на безвизов режим  newsm78
ходих, но по процедурата Drop box. На мен ми дадоха 10-годишна, а на дъщеря ми, която не е ходила никога в САЩ - направо 5-годишна виза. Струва ми се, че по-лесно дават визи Thinking
Цитирай

USA

Нели каква е тази процедура дроп бокс?
Благодаря ти Нели!
« Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 15:50 от Мимето* »
Цитирай

София

Нели каква е тази процедура дроп бокс?
ако имаш предишна виза, като не е минала една година от крайния й срок Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.