Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 апр. 2008, 14:25 ч.

Моля за съвет

• 802
  • 11
  •   1
Отговори
Дъщеря ми беше с Т 39 -39.5 близо 4 дни -явно е грип защото беше много отпаднала,  с кашлица .Един ден беше без Т и аз си помислих че се е оправила.Но на следващия ден се оказа че има Т 37.5. Дадохме и ново хомеоп.л-во. Но вече два дена и половина Т е все същата, кашлицата е ужасна едвам отхрачва, има запушен нос. Вече мисля че няма смисъл да чакам повече всъщност съм решила да почвам АБ. Тази Т ми говои само че има инфекция, но сега не ми се води по лаборатории пък и предполагам че резултатите няма да са хубави. Дайте съвет моля .Може ли нещо да се направи.

# 1
Това, което можеш да направиш е преглед на дробчетата и консултация с хомеопат!
Иначе кашлицата ще се облекчи ако го държиш детето на някаква пара - дали ще направиш отвара от лайка и ще го държиш над тенджерата, или ще се вкарате в банята все едно - това определено облекчава! Зависи и детето в какво състояние на духа е - ако не е отпаднало, ако е жизнено и енергично, аз не бих дала антибиотик.

# 2
Правим инхалации от близо 3 дена -с лайка.А иначе е много отпаднала лежи и нищо не хапва.Само чайове успявам да и дам.Снощи и мазах гърдичките с мед.Но вече не знам тази Т на какво се дължи и не ми се рискува.

# 3
Не знам какво да те посъветвам - ти си познаваш детето най-добре....
Ако много кашля бих намерила дежурен лекар да й чуе само гърдичките дали свирят. И при този случай дори пак не бих дала АБ....може би само Вентолин, за да се подсигуря... Иначе не се тревожи от запушения нос и температурата, те ще отшумят, но е важно да се чуят дробчетата!
От друга страна не знам какъв хомеопат посещаваш... обади му се и кажи какъв е случая, ако трябва да смени лекарството!
Давай витамин Ц, и много течности. Като не й се яде - да не яде. И без това в такива състояния организма само се натоварва с преработката на храната!

# 4
  • Пловдив
Аз бих изчакала още малко с АБ. Но всеки си познава детето...И наистина е добре да го чуе лекар, ако трябва в дежурен кабинет или спешен, просто да знаеш дали са чисти гърдичките.
Най-добре се свържи с лекуващия хомеопат и виж кво ще каже относно лечението и с кво ще продължите.

А междувременно може да продължаваш с народната медицина - компресите с мед и аз съм ги пробвала, наистина помагат, но трябва три-четири вечери поне да се правят, от една няма ефект, може да даваш и черна ряпа с мед или небетшекер - издълбаваш ряпата да стане като чашка и вътре слагаш мед /четох я тази рецепта и с небетшекер-за отхрачване/ и след няколко чаша като пусне сок, даваш на детенце на често, през два-три часа.

Виж и в темата -" баба каза така" и за други рецепти. Сещам се и за оня сироп с локума, орехите, индришето... Успех!  Peace

# 5
Преди два дена я слуша педито ни. каза че гърдичките са чисти.Проблема е че сега и аз съм с 39 и направо не мога да се вдигна от леглото, а няма кой да я заведе в момента, ще видя утре как ще съм.Черна ряпа нямало - вече не и бил сезона /просто за информация/,А за меда ще продължавам щом има ефект ще мажа.На хомеопатката ще се обадя просто се чудех какво да и казвам -ами мисля да почна АБ -не върви.А за вентолина ще я питам че и спазъм има.

# 6
ами ще и разкажеш подробно състоянието на детето, има ли влошаване, в кои аспекти и т.н.
и наистина е добре да се чуят гърдите на детето - 2 дни са доста време. ако гърдите са чисти, аз бих изчакала с АБ.

# 7
  • Пловдив
Още за нещо се сетих, за отхрачване -  чай от подбел с много мед! Помага и прясно мляко с много мед, а от рецептите на Баба Ванга, мисля беше - масло с ванилия...ама това последното не съм го пробвала. И това са все неща, дето не пречат на хомеоп. лечение.  Peace

Трябва да забележиш какво влошава състоянието на детенце и какво го подобрява - топло, студено, през цялото денонощие как се чувства и т.н. Нашата хомеоп., при обаждане пита такива неща...

# 8
Обадих и се вчера каза да продължавам с новото лек-во /туберкулинум/ до неделя а в понеделник да я зведа на преглед.Каза че мога да и давам хустажил и вентолин.Т снощи спадна даже се изпоти доста.Не съм видяла разлика от топло и горещо.През ноща докато спи не кашля.Гърдичките за сега са добре.

# 9
Днес ходих при педиатърката и тя вече чу хрипчета. Започнахме АБ и сиропите. Бебо също е с лоша кашлица , уши- пак на АБ. Аз направих бронихт , и уши -пак на АБ.
 Пазете се от този грип. Аз такова чудо до сега не бях изкарвала.

# 10
Много жалко... Оздравявайте!  Peace

# 11
  • Пловдив
Netka, съжалявам че е трябвало да започнете АБ...Дано скоро пак не се налага!
Надявам се, че няма да се откажете от хомеоп. лечение занапред.  Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт