Някой ходил ли е неорганизирано до Египет?

  • 1 054
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Имам в предвид ходене до Египет без да си в група - не искам да се ангажирам с графици и точно определен маршрут.
Интересува ме всякакво инфо за пътуването до там, хотели, забележителности.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 950
zarinka, тези графици специално там се правят с цел опазване на туриста. Преходите с автобус се правят под конвой. Най-добре попитай в темата за Египет Peace

# 2
  • Мнения: 236
Доколкото знам в Египет се пътува под конвой, който се охранява от въоръжена охрана.
Освен това не всички организатори на екскурзии са лицензирани и могат да ти гарантират пътуването под конвой, и съответно - безопасността, така че и за това трябва да се внимава.
Ние дори и в градски условия в Египет не сме се осмелявали да вземаме рент-а-кар, защото е очевидно, че там важат абсолютно различни правила за движение. Като отидеш, ще разбереш за какво става дума. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 4 916
Заринка,
не е толкова страшно. Ако си пътувала и друг път неорганизирано, ще оцелееш и в Египет. Просто внимавай за хотела, в който ще се настаните, и за агенцията, с която ще правите преходите и екскурзиите. Винаги викай за полиция, ако прецениш, че те мотаят или те лъжат. Забелязала съм, че има страхотен ефект по целия арабски свят, в турския такъв също.
И аз не ти препоръчвам да наемаш рент-а-кар и Кайро, защото е ужасно, в сравнение с Кайро движението в Истанбул е като в някое село с една главна улица и без светофар. Ако все пак наемете кола, имай предвид, че при инцидент ще сте виновни вие, само защото сте чужденци и не знаете как да се оправдавате.
Пиши какво сте решили и как ще пътувате.
Успех!  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Вчера се върнахме от круиз по Нил  Grinning Не ти препоръчвам да пътуваш неорганизирано в Египет, особено ако не познаваш добре арабския свят. А и не знам дали е възможно - наистина останах с впечетлението, че туристи се допускат само на определени места и то с екскурзовод /нашия не ни даде да се разходим сами в един от градовете, до които бяхме спрели/. Пътувахме и с конвои, както вече са ти писали и имаше само 4 - 5 коли и то придружавани от местен. За мен си беше на моменти направо шокиращо и с екскурзовод. Бих ти препоръчала круиз по Нил - бяхме общо 4-ма човека, което май е обичайно за тази дестинация /в Кайро ни събраха с още 20-тина българи, в Хургада също ни развеждаха с големи групи/ Ако се сработите добре с екскурзовода, ще видите доста неща - ние се намъкнахме дори и в нубийска село и пихме чай там  Wink Иначе и аз мразя груповите посещения, но там май няма как да се избегнат. Във всеки храм е голямо гъмжило, едва можеш да разгледаш от многото хора, всичко е под час.... Непрекъснато си дърпан и гонен от нахални търговци. дори и да изглеждат с най-добри намерения, повечето египтяни имат за цел да ти вземат парите. При самостоятелната ни разходка в кайро, бяхме излъгани два пъти - първия път един любезен чичко ни заговори, колко обичал България и т.н. , пита ни дали търсим търговската улица и при утвърдителния ни отговор ни отклони от правилната посока /това го разбрахме на другия ден/ и ни замъкна насила в неговия магазин /уж но бизнес, но мъни, но накрая едва се измъкнахме без да купим нищо/. Другият пък ни заговори пак мило и любезно и ни каза, че нъкъдето сме тръгнали, улицата е затворина, т.к. има среща на арабски шейхове /или от сорта/ и пак ни заобяснява пътя към пазара, придружавайки ни и накрая се опита да ни вкара в магазина си. Разбира се, след като се отървахме от него, се върнахме на същото място и улицата не беше затворена. Много пъти бяхме затговаряни любозно на улицата и в случаите, в които отговаряхме, нещата си извъртаха все до пари /един камилар поиска в началото любезно уж само една цигара, накрая трябваше да бягаме /буквално/, защото не беше доволен, че сме му дали 1 долар в местна валута бакшиш за снимката, която ни изнуди да си направим с камилата му. Искаше си ги човака в долари или евро. Затова и спряхме да обръщаме внимание, когато ни заговаряха. На излизане от някои храмове направо съм се смяла с глас, представяки си как изглеждаме отстарни, подгонени от тълпа търговци, неспиращи да крещят и да ни завират нещо в ръцете. В бедуинското село пък си беше по-скоро страшно - наобиколиха ни тълпа жени и деца. При опита ми да обясня, че нямам друго, след като си раздадохме дребните пари, показах чантата си, в която имаше само кърпички - грабнаха ги и тях. Това е на местата, охранявани от полицията и широкодостъпни за туристите. Какво ли е другаде....
сори за грешките, но съм мнооого недоспала

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 13:52 от Лекси

# 5
  • Мнения: 3 215
Естествено,че можеш да отидеш неорганизирано до Египет.Никой няма да те изяде.Хиляди хора ходят там така.Иска се много добра информираност и добра организация,малко авантюризъм и добра компания.
Зависи,разбира се, и доколко имаш опит с пътешествията.
Аз ходя винаги неорганизирано там.Е,живяла съм там 2 години,но това не е условие,за да пътуваш из Египет самостоятелно.
Има много американци,канадци и западноевропейци,които пътуват сами.Ограниченията са малко,например при пътуване -т.нар.Зелена линия е само за местни хора.Но това са автобуси и влакове с много лошо качество и на много ниски цени,за които така или иначе никой няма да ти продаде билет.
Ние през март и на отиване и на връщане от морето за Кайро пътувахме с автобус,на съвсем прилична цена и с нормално качество (в никой случай не по-лошо от това в милата ни родина).
Мога да ти дам много информация и напътствия,в случай,че решите да пътувате така.Разликата между самостоятелното и груповото пътуване е огромна,в полза на първото.Впечатленията и преживяванията са съвсем различни.
Има хора,за които това е немислимо.Но всичко опира до отделния човек. Peace

Общи условия

Активация на акаунт