Бургаски майчета добрички за Великденски базар се стягат всички 12

  • 18 184
  • 287
  •   1
Отговори

Анкета

Да организираме ли благотворителен карнавал/бал с маски около празника на детето и със събраните средства да се включим в инициативата на ДБМ за набиране на средства за изграждане на "Защитено жилище"

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 01 май 2008, 00:04

  • Мнения: 2 577
Хайде на Новата ни Темичка  Hug и да си пожелаем неугасващ ентусиазъм и още повече да успеем да зарадваме децата  Heart Eyes

ВЕЛИКДЕНСКИ БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР в Бургас ,
Организиран за първи път базарът приключи доста успешно, благодарение на ДБМ, които ни се довериха и ни подрепиха /координатор за Бургас от страна на ДБМ - МЕРЕЛИН   bouquet/, благодарение на изработените с голяма любов красоти от мами и дечица.    
Събраната сума е 4334лв
Те бъдат разпределени за закупуване на необходими вещи/предмети за децата от:
- Дом “Щурче” за деца от 3 до 7 год.  в гр.Средец,
- Социално-учебно професионалния център за деца от 14 до 20 г. с лека степен на умствена изостаналост в село Бата,
- Помощното училище “Отец Паисий” в гр.Бургас.

Самите домове и училище с наша помощ, както и самостоятелно, също изработиха различни красоти.
Предварително всички по-горе изброени Домове, бяха информирани, че средствата събрани от базара ще бъдат разделени между тях. Същата информация бе споделена и с Кмета на Бургас – г-н Николов и с Районния Кмет – г-н Дубаров, към които се обърнахме от името на ДБМ за съдействие относно място на базара.
Със събраните парички от базара сме поели ангажимента за подсигуряване на:
- спално бельо, дрехи /анцузи, блузки, бельо/ за дечицата от Средец, както и тенти за двора
- обувки за абитуриентите и другите напускащи Дома деца в Бата /общо 17/, преносими сушилници /10 вече са подсигурени, необходими са им още 20 бр./
- помощни материали за децата от училище Отец Паисий в Бургас

Допълнително ще бъде публикувана информация как точно средствата ще бъдат разпределени

Относно Националната Кампания на Движението за защитено жилище, включваме се в нея с разпространението на информационни материали по темата за Защитеното жилище и популяризирането на проекта по време на базара  Peace



ПРЕДИ ДА ЗАКУПИТЕ ПОДАРЪК ЗА ДЕТЕНЦЕ ОТ ДОМА В СРЕДЕЦ /по случай РД или друг празник/, МОЛЯ ДА ИМАТЕ ПРЕДВИД:
1. Децата са на възраст от 3 до 7 годинки;
2. Играчката не трябва да е с дребни части, които децата могат да погълнатм
3. Играчката да е по възможност максимално безопасна, т.е. да не позволява да се наранят;
4. От хигиенична гледна точка /и по препоръка на ХЕИ/, плюшени играчки е желателно да не се подаряват, тъй като събират прах и няма начин да се дезинфекцират, има риск от алергии. А децата са малки и персонала се старае да поддържа максимално чисто, дори ръцете на децата се мият с дезинфектант!
5, Проверете внимателно играчката или нейното съдържание, ако прецените че не отговаря на по-горните критерии - по-добре не я купувайте  Peace



Какво направихме досега?:
Осъществени дарения през последните 3 месеца, за всички останали - виж предишните Теми   Peace
- януари 2008 - осигурена проходилка за момиченце с ДЦП от ДОВДЛРГ - гр.Средец
- На 17.01.2008 - Дарение на СУПЦ - с.Бата - 3 чифта зимни боти № 34, 27 метра плат за покривки /незадържащ петна/
- На 31.01.2008 - Дарение на СУПЦ - с.Бата - 42 бр. АШ, 42 бр. крем за бръснене, 84 бр. самобръсначки Жилет /както и по 1 дезодорант за момичетата от Дома, осигурен от Джи/, на обща стойност: 195 лв. 
- На 06.02.2008 - Дарение на ДОВДЛРГ - гр.Средец - 9 опаковки мултивитамини "Анималс", на обща стойност: 69,66 лв.
- 17.02. /16 ч./ - 3то участие на празненство по случай РД на деца от ДОВДЛРГ Средец[/b]. Осигурена почерпка /торта + сокчета + свещи/ на стойност 82,80 лв. + сокчета от madlena, подаръци за  27 рожденници  Grinning /11 рожденнички и 16 рожденника   Освен това допълнително дарени: 9 опаковки мултивитамини "Анималс" + маслен радиатор TESY - 165,99 лв.
- На 23.02. - Дарение СУПЦ - Бата: 30 бр. легени + 10 бр. преносими сгъваеми сушилници, на обща стойност:191 лв.
- 01.03 - СУПЦ - с.Бата - посещене по случай Баба Марта. На всяко дете беше вързана мартеничка и осигурена скромна почерпка - шоколад и кутийка сок /обща стойност на закупената почерпка: 46,69 лв./
- 08.03. - ДОВДЛРГ - Средец - посещение по случай Баба Марта. На всяко детенце беше вързана мартеничка и осигурена скромна почерпка
- 02.04. - СУПЦ - Бата - осигурени материали /стъклени и порцеланови изделия, бои за рисуване върху стъкло, платове, панама, молине, картон, ножици, лепило, глина/ за изработка на сувенири от децата от Дома; сувенирите ще бъдат предназначени за 1вия Благотворителен Великденски Базар в Бургас, под шапката на ДБМ /обща стойност на дарението: 207,33 лв./

Нашият сайт: http://sitekreator.bg/amelia/   -   в процес все още на дообработка  Peace


Снимков материал:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113320
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=116593
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=126633
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=156812
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217131

1ви РД на малката ни благотворителна общност: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=222499


Обща сума в касата към 12 Април: 370 лв. в Amelia + 30 Евро
закупените до момента материали за изработване на Великденски красоти и предоставени на ДОВДЛРГ - Средец, СУПЦ - Бата, ПУ Отец Паисий и Арт Студио Слънцегледи са на обща стойност 587,69 лева /за съжаление пълен разчет не мога да дам, тъй като документите са при Люси, а тя отсъства, както знаете/


Информация за нуждите в някои от Домовете:

ДОВДЛРГ /3-7 год./ в Средец, с капацитет 60 - настанени понастоящем 59 деца:   
- СПАЛНО БЕЛЬО - за предпочитане бяло /долен чаршаф, плик торба, калъфка/ - за легло с размер 70х140 - поне по 3 к-та на легло - досега са осигурени по 1 комплект на легло, т.е. общо 59 к-та
- ДЕТСКО БЕЛЬО пликчета+потничета /р-р 28-34/ - бяло - досега са осигурени по 1 комплект на дете  - Имат нужда поне по още 2 бр. зя всяко дете:peace: - но ще изчакаме до следващата ни акция  Grinning
- АНЦУЗИ - ако нямаме възможност за комплект, тогава долнички
- БЛУЗКИ - не ватирани, с дълъг ръкав
- ХРАНА /със сертификат за произход/, ако е от Метро - не е необходим сертификат: най-вече сухо мляко, сирене, кашкавал, но може и консерви както и пресни плодове и зеленчуци. За информация - за 1 ястие с пиле - отиват около 5 кг.пиле, за 1 десерт отиват 14 кг плод. Поради топлото време - през лятото да се даряват не повече от 14 кг плод наведнъж
- ДЕЗИНФЕКТАНТ ЗА РЪЦЕ ПРОФИДИ - използва се както от персоналата, така и от децата
- ПРАХ ЗА ПРАНЕ
- ДЕТСКИ ШАМПОАНИ /20 бр. им стигат за 2 месеца/
- ДЕТСКИ САПУНИ
- ХАРТИЯ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА НА ГОЛЯМО РУЛО /кухненска хартия/


СУПЦ /Социално учебно-професионален център/ - с.Бата, настанени 60 деца на възраст 14-20 години с лека степен на умствена изостаналост
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365
ПРИЕМАТ ВСЯКАКВИ ДАРЕНИЯ, ВКЛЮЧИТЕЛНО ОБУВКИ ВТОРА УПОТРЕБА


ДДУИ /Дом за деца с умствена изостаналост/ - с.Искра, възраст 5-23 години с умствена изостаналост, физически увреждания. Настанени деца към момента - 48, от тях 10 лежащоболни  Sad , 14 ходят на училище, а 4 на детска градина
Някои от ежедневните им нужди  :
- памперси
- евентуално чаршафи за еднократна употреба
- козметични средства: шампоани, сапуни, клечки за уши
- перилни препарати
- дрехи и обувки, дори употребявани


Имаме готовност да помогнем и на някои майчета с новородени, в беда  Hug


Предишни теми:
Бургаски майчета добрички за Великденски базар се стягат всички 11 , 10
Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 9 , 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1


Майчета /бъдещи и настоящи/ - Вие сте на ход  Hug

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 15:25 от Amelia

# 1
  • Мнения: 373
Ха, първа.
Поздравления за събраната сума.
Честит рожден ден Velvet S!

# 2
  • Мнения: 742
Добро утро, ударнички. И днес ще ги разбием нали? Аз ще съм без зверО, слава богу.

# 3
  • Мнения: 1 267
Честит цветен празник, момичета!
Да сте здрави и все така хубави и чаровни цветета!

Честит рожден ден, Велвет! Бъди здрава и имай много късмет!
въх, че си млааадааа
Честит имен ден, Каме! Бъди здрава и все така лъчезарна!

Виртуални фрезийки за всички вас![/b] [/color]

# 4
  • Мнения: 252
Поздравления за събраната сума  bouquet

# 5
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Поздрави от Тепетата  Mr. Green на път за София  Grinning


Ками -   bouquet за новата Темичка Hug


И едно специално  newsm51 към всички майсторки, продавачки и купувачки  Heart Eyes, че без последните сме загубени  Hug


Сумата и вторият ден е супер   bouquet и днес ви Пожелавам едно поне също толкова успешен ден  Heart Eyes


Velvet - душата що не се похвали за събитието, като ти звъннах така рано тази сутрин  Mr. Green
Затова сега и от мен поне едно  newsm51
В Средец дамите са успяли съвсем мъничко неща да подготвят предвид ограниченото време .... така че за момента може би било прекалено голям разход някой да ходи към Средец да ги вземе Peace иначе имате Огромни Благодарности от г-жа Кулелиева за всичко, което правим за децата newsm51


И малко допълнително инфо от Кухнята, ГЕРБ ни предоставят средставата получени на благотворителен търг в петък. Скромната сума е 1600 лв.  Grinning
Така че се справяме повече от успешно  Heart Eyes


Няма да имам възможност да влизам в Темичката от София  Sad, но в края на следващата седмица вече ще съм на линия  Peace Така че добре да си изкупунясате и да ударите и за мен едно след базара  Heart Eyes


И нещо не маловажно, след базара отново трябва да се подпитат Директорите на 3те институции и да ни потвърдят от какво точно към момента имат нужда децата и възможно най-бързо след като се върнат паричките от София, да действаме и да го осигурим, че Великден наближава ... а след това и Гергьовден  Grinning .... Може би ако успеем да направим нещо между двата празника би било супер, а и хубаво би било може би и медиите да присъстват  Thinking

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 11:25 от lucyl30

# 6
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Дзак и от мен в новата темичка!
Снощи(разбирай-след полунощ Shocked) направих последните си хрумки!Качих ги в албумчето!Бяха занесени и продадени ,от което изпитвам вътрешно задоволство!  bouquet за всички майчета,които прегърнаха идеята !
Поздравления за малката пораснала Соня newsm59 и честито на Ками за цветното и именце
На всичкото отгоре бях и почерпена Stuck Out Tongue Winking Eye
Към следобяда ще цъфна пак(естествено Wink)

# 7
  • Мнения: 908
Честит празник на всички празнуващи   bouquet Да сте живи и здрави, много щастливи и обичани  Hug

За днес остана ли ви изобщо нещо за продаване  newsm78  Laughing
Супер сте!!! Страхотен успех като за първи път  Peace

# 8
  • Мнения: 2 577
Благодаря ви момичета за хубавите думи и прекрасните пожелания

За днес остана ли ви изобщо нещо за продаване  newsm78  Laughing

ми почти не   Sad 

Сумата и вторият ден е супер   bouquet и днес ви Пожелавам едно поне също толкова успешен ден  Heart Eyes

няма как да стане, предвид наличностите, но дано се лъжа  Rolling Eyes


НО СЪБРАНАТА СУМА Е СУПЕР
за в бъдеще ще имаме повече време, идеи и опит... и надявам се още по-добри резултати  Peace

# 9
  • Мнения: 917
Честит празник ЦВЕТЕНЦА!
Да сте все така сръчни, лъчезарни и всеотдайни!
Да сте най-обичаните мами и съпруги!
От здраве да не се отървете!
Сонче, Честит Рожден Ден и скоро да се похвалиш с гооооолям корем! Аз днес те изкарах бременна, да ти е на късмет! Пък знае ли човек, може вече и бебето да е на път!
Ками и на теб пожелавам поне още едно! Че две са ти малко та и свободно време да правиш яйца ти остава и на базари да продаваш!

Новините просто са страхотни момичета!   bouquetНо нали знаете, че за харченето на паричките съм първа. Още утре ще говоря с Бата да раздуууууууууем разходите. Като за начало имам идея да купим обувки не само за абитуриентите, а и за останаите сираци. Ама ме притеснява факта, че те милите няма да ги носят, ами ще си ги пазят за нови, както направиха със зимните, + останалите работи, които сме им обещали. И ще пусна една връзка, дано се окаже съществена, та вземем да им ушием на абитуриентите по един костюм /естествено ако ни дадат добра цена/. Убедена съм, че ще си го ползват цял живот милите. Това са ми идеите за Бата. Естествено, надяваме се и да им се осигури и бала, от тия дето са обещали. И разбира се, ще ги питам за още, че нали имаме парички за харчене.
 newsm78 Предвид, че Люси я няма взема и в Средец да звънна, ама ще се чуя първо с Люси за тях и тогава ще пиша.
Ками, ПУ остават за теб.

# 10
  • Мнения: 440
Честита Цветница на ВСИЧКИ! Виждам, че и вие като мен сте обзети от пролетно настроение и много оптимизъм. Благодаря ви, че ме направихте и мен щастлива в тези празнични дни, които предстоят!
БРАВО на всички, че успяхте да организирате и проведете това събитие!!! Това е за всички вас  bouquet

# 11
  • Мнения: 738
Честито на всички празнуващи и от мен!Да сте живи и здрави всичките, а за теб Сонче   party023

Хайде наслука за днес и ще се видим довечера-ще дойдем с мъжо!

# 12
  • Мнения: 950
Честит празник на всички именници  newsm51  ura     Hug
Сонче  newsm59 Heart Eyes newsm18  честито рожденничке страхотна си  Hug както винаги и заслужаваш само хубави неща за в бъдеще   bouquet  много здраве

Не можах да ви видя въпреки че бързах да ви дам китките  Blush   Flutter
Идвам след малко  Crazy

п.п.аз снимки на нещата не можах да правя че нямаше време Crazy чак мъжо помагаше с каквото можа  Flutter

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 17:43 от sisa g

# 13
  • Мнения: 373
Въх, Каме, как пропуснах да ти честитя именния ден ooooh!
Да си жива и здрава и много да те слушат твоите сладури!  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 294
Ками, Сонче, наздраве другарки!!! beer

Един въпрос ме мъчи само мене...кога ГЕРБ са дарили сумата-преди или след като ме нас.а гларуса ThinkingЛелеее, като бомбардировка беше това неговото Joy
Ани  bouquetза кърпичките Laughing

Свраче, намерих го яйцето на което бях хвърлила око:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5627259
Кампари и от твоите яйца едно ми легна на сърце, това с шала от натрошени черупки, в бордо дето беше.
Много ви молим да ми ги направите PraynigИ след Великден може(сега почивайте, че имате нужда), ще си ги ползвам за следващия.



Общи условия

Активация на акаунт