Идеалното тегло

  • 2 787
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 424
Как определяте идеалното за вас тегло ? Всеки човек е различен и това прави теглото относително и все пак, на коя формула се доверявате ? Ръст минус 100, 110 или дори 120 ?  Формулата с индекса лично аз я смятам за  здравословните параметри за теглото , не толкова за естетическата страна.
Или на кратко и нагледно- колко е идеалното тегло за жена висока 165см ?  Вие сте   bouquet

# 1
  • Мнения: 304
Според мен на идеалното тегло не трябва да се гледа като на някаква цифра. За мен идеалното ми тегло е това, на което, когато погледна огледалото, харесвам това, което виждам. В крайна сметка, никъде по теб не я пише заклеймяващата цифра.

# 2
  • Мнения: 3 036
Никога не съм влизала в норми,категории и таблици.
Чела съм че според французите е ръста минус 110.
Но лично аз се чувствам добре при моите 160см . да поддържам 50,51кг .
При по- малко по лесно боледувам,а при повече  - ми тежат.

# 3
  • Мнения: 484
Идеалното тегло е онова, с което се чувстваш добре, здрава и жизнена и при което, когато се погледнеш в огледалото се харесваш най-много.
http://www.letsgym.com/2008/01/09/applied-math/  - за да бъда малко по-конкретна Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 599
За мен всеки човек сам за себе си определя идеалното тегло.. за мен на 164 най-добре се чувствам на 48 кг.

# 5
  • Мнения: 352
Аз съм 162 и съм 49-50 кг.Конструкцията ми обаче е крушовидна и някой би помислил че съм 54 Close,смятам че идеалната визия не е в цифри или поне не в тези на килограмите,мерките са къде къде по-важни Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
Идеалното тегло е онова, с което се чувстваш добре, здрава и жизнена и при което, когато се погледнеш в огледалото се харесваш най-много.
http://www.letsgym.com/2008/01/09/applied-math/  - за да бъда малко по-конкретна Simple Smile
И аз така мисля.
Висока съм 160см.Най-добре се чувствам на 44,45 кг.И най-добре изглеждам всъщност.
Сега съм 51 кг и се чувствам дебела. Tired

# 7
  • Мнения: 17
Според мен на идеалното тегло не трябва да се гледа като на някаква цифра. За мен идеалното ми тегло е това, на което, когато погледна огледалото, харесвам това, което виждам. В крайна сметка, никъде по теб не я пише заклеймяващата цифра.
Точно така!И аз съм на същото мнение,всичко е много относително и зависи най-вече от структурата.Има хора,които дори и да са повече кг не им личи и си изглеждат много добре,а има и такива,които 1-2кг да качат е очевадно.Но най-важно е ти да се харесваш и да се чувстваш добре в кожата си!

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен на идеалното тегло не трябва да се гледа като на някаква цифра. За мен идеалното ми тегло е това, на което, когато погледна огледалото, харесвам това, което виждам. В крайна сметка, никъде по теб не я пише заклеймяващата цифра.
напълно съм съгласна  Peace

# 9
  • Мнения: 4 678
Затова вече никой не се интересува от ръст/килограми ,а колко ти е в проценти мускул/мазнина Peace
Защото на 170 см може да си 60 кг мазнини,а може да си 60 кг стегнат добре сложен мускул  bouquet

# 10
  • Мнения: 480
Идеалното тегло е достигнато тогава,когато сам си се харесваш и се чувстваш добре в кожата си.Аз да питам-къде се прави такова замерване за процент мазнинки? newsm78

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Зависи от структурата на тялото ти. По-добре се мери с метърче. За мен сега идеалното тегло е 51 кг. (166 см. височина). Преди години не спортувах и със същите мерки тежах 49 кг.
П.П. И аз искам да питам, къде можеш да си премериш процента мазнини?

# 12
  • Мнения: 4 806
Василисе, в някои спортни и фитнес студио има специални прибори и методи за мерене на мазнини. Реално някакво, щото разните ел кантари и прочие работи, не са достоверни измерители. Знам, че спайдърите мерят.

Иначе, по темата всичко е ясно - кг се мерят най-добре "на огледало". Може да има препоръчителни някакви съотношения ръст-тегло, но те не могат да заменят реалните показания на отражателя. Това е.

# 13
# 14
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Съгласна съм,че всеки сам си определя идеалното тегло.Аз съм 162см и най-добре се чуствам когато съм 60-62кг.Само дето в последно време не мога да ги достигна.Когато тренирах фитнес и аеробика ги задържах,но след като спрях тренировките стигнах 75кг.Забременях,родих и пак на 75кг.На долу не мърдат.Въпреки че никой не ми дава тези кг.Всички мислят че съм 65-67кг.

Общи условия

Активация на акаунт