Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 апр. 2008, 01:22 ч.

бременност и фиброаденом

• 1 750
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте,аз вече искам бебе,но два пъти съм оперирана от фибпоаденом,в момента пак ми откриха същото,но този път вече не искам да се оперирам,но ме е страх,че след като забременея аденома ще почне да расте,гинеколозите викат,че бременността добре влияело на тези работи,но онколозите искат веднага да се оперирам,незнам вече какво да правя,оперирват ме след 3 месеца пак се появява,аз вече искам да стана майка,от 5 месеца се опитваме,но не става. newsm78

# 1
Здравей,

Аз също имах фиброаденом и ме оперираха / за сега да чукам на дърво не се е появил отново /. Преди да се оперирам разпитах онколога подробно,  беше категоричен, че трябва да го махна, не зависимо дали планирам бременност или не /моят беше голям 3 см/. Предупредиха ме, тъй като е близо до млечната жлеза, има вероятност да имам проблеми с кърменето, тъй като при операцията е възможно да се засегне някое от каналчетата. Имам колежка с фиброаденом, която в момента е бременна, има и по-голямо дете, но тя не се е оперирала и за сега няма порблеми, просто го следи редовно. Щом си оперирана от фиброаденом, знаеш че операцията не е тежка и не е страшна /правят я с локална упойка / и моето мнение е, че ако докторите препоръчват операция, е по-добре да я направиш, не си рискувай здравето. Бебето няма да избяга, по-добре е да има здрава майка. Ако искаш ще ти дам координати на моят онколог, пиши ми лична бележка ако се интересуваш

Поздрави,
Espa

# 2
Espa zdravey,men i dvata piti me operiraha s pilna upoyka,i v momenta sim v Germania,hodih tuka na pregled kazaha mi,4e ne e pravilno vednaga da se operiram,tryabvalo da se sledi,no ti za vseki slu4ay mi pi6i koordinatite na tvoya onkolog,kato se pribera v bg moje da otida pri nego,ti ot  koy grad si,az sim ot 6umen,no tozi pit sis sigurnost nyama da se operiram tam.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт