зеленчуци

  • 505
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Привет на всички мами.Момичета моля да ми кажете дали мога да давам зеленчуци без термична обработка(сурови) като салата и ако да,то кои зеленчуци са най-подходящи.Благодаря ви предварително   bouquet Hug











# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Мисля, че все още сте малки за сурови зеленчуци. Когато Калоян беше на тази възраст сурови давах единствено плодове.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 802
Мисля, че все още сте малки за сурови зеленчуци.
И аз така мисля, още повече все още не им е сезона и са бъкани с какво ли не  Peace

# 3
  • Мнения: 2 960
 Naughtyи аз мисля ,че още ви е рано Peace

# 4
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми е на 1.1 г. и още не съм и давала сурови зеленчуци...страх ме е защото незнам с кви нитрати са пълни. Смятам да изчакам докато станат зеленчуците, които отглеждат родителите на мъжа ми и тогава ще започна да й давам пресни. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И моето мнение е да изчакаш лятото когато ще си излязат нашите краставици, домати,чушки....

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз още не съм давала сурови зеленчуци  Naughty

# 7
  • Мнения: 3 929
Не знам, дали МОЖЕ, но аз на сина ми започнах да му давам сурови зеленчуци още на 8 месеца. Сега, ако се притесняваш за нитратите, е друг въпрос. Давах му домати предимно, настърган морков и стъргана краставица, останалите зеленчуци обработвах термично.

# 8
  • Мнения: 144
Благодаря ви за отговорите,ще изчакаме до лятото когато станат доматките и краставиците на бабите,тъкмо ще поотраснеме още.  bouquet    bouquet    bouquet

# 9
  • Мнения: 2 131
И аз все ще не съм давала сурови зеленчуци. Смятам да изчакам, докато излязат домашните.

# 10
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Аз още не съм давала сурови зеленчуци

# 11
  • Мнения: 756
детето е вече на 10 месеца , хубаво е да му даваш сурови зеленчуци  така освен че се приучва да ги харесва и в суров вид , което чмного важно впоследствие , така и упражнява дъвченето и мускулите около челюста / извинявайте ако не се изразявам правилно за тези мускули - не съм медик , поправете ме / , което е важно за проговарянето му .

Общи условия

Активация на акаунт