Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 73 отговора

Варна

Момичета,
Искам да ви се оплача. Не приеха Детелинка на градина най-близката до нас и като цяло най-добра в квартала детска градина. Според директорката имало много кандидати и всички приети деца отговаряли повече от нас на критериите.
Много ме е яд и ми е мъчно, защото всеки ден минаваме покрай тази градина и детенце вече се беше настроило, че ще ходи там, а там са и децата на две приятилки от квартала с които ходим вечер по площадките и тя знаеше, че като стане топло ще ходи на градина точно там и точно със Светлито и Десито. Не знам сега какво да правя. Как да обясня на Детелинка, че се е оказала недостаткъчно добра за да бъде приета в тази детска градина или може би защото майка и баща и не са с професии, които да предполагат, че са паралии не и се полага да ходи в тази детска градина.
Аз също имам вина, защото миналата есен я бяха приели на ясла и аз като разбрах, че съм бременна не я дадох, за да избегна контакта и с болестите. Така ама то трябвало да съм я била пуснала за една седмица и после да я спра по семейни причини, за да и се паза мястото. Това обаче ми го обясниха чак тази пролет, когато всичко беше изтървано.
Трябва да се търси място в друга детска градина в квартала. Там обаче вече също са си попълнили групите и не чакат нас. Или както мило е обяснила госпожата на съпруга ми, който ходи да говори с нея - аз нали съм си в къщи заради бебо - да си гледам детето в къщи или да го дадем на градина в Аспарухово, което е на другият край на Варна.
Направо не мога да си намеря място от яд. Като си подавах молбата я питах какви са ни шансовете, трябва ли да подавам молба и на друго място, а тя взе да го увърта и в крайна сметка каза, че имаме голям шанс, защото сме точно от блок, който е в района на градината. Да ама сега излезе че нямало начин да ми вземат детето там Twisted Evil
И после бъди глупав като мен и раждай деца в тая скапана държава, където е по-лесно да те приемат в парламента, отколкото в детската градина.
Цитирай

Пловдив

Не се ядосвай, много често родители подават на няколко места молби и Септември обикновено изниква място в градината.
Цитирай

Сигурно искат пари зада ти приемат детенце...тук  в София е така - нарича се спонсорство....
Намекни на директорката и ще видиш как за 100 лв ще ти намери място .Така мисля дано не съм права..
Цитирай

Много съжалявам за неприемането. На мен ми е далече едно такова събитие, но от познати съм чувала какъв кошмар е да запишеш детето си на градина. В градината срещу пицарии Селена и Акварел, ако ги знаеш, директно си намекват за спонсорството, но са доста повече от 100 лева, а отгоре на всичко се предпочитат деца на бащи, които са разни пътуващи моряци. Е т'ва ако не е дискриминация и то още от най-ранна възраст Twisted Evil
Цитирай

Ама че тъпотия!
Единият вариант е "спонсорство", а другият- да изчакате да се освободи място (пазено за вас).
Цитирай

Боже Господи! Това вече направо ме уби! Кви са тия изисквания бе!
Просто загубих и ума и дума...
Е тва само в Бг може да го има! Както и "спонстворството"
Баси и простотията, направо ме хвана яд.....
Милото детенце........
Цитирай

София

Мотив като това, че другите кандидати били по-подходящи от вас и то при положение, че ви е район не може да има. Единствено директорката може да се мотивира с това, че сте подали късно молба и местата вече са заети. Само че аз съм абсолютно сигурна, че когато Цвети тръгна на градина т.е. преди 2 г. имаше наредба, че градината е длъжна да приеме дете, ако то е в нейния район /може би става въпрос само за София Rolling Eyes/. Бяха подплашили една съседка, която се беше сетила да подава документи през лятото, че бройките са запълнени и няма да приемат детето й. Бабата обаче се позова точно на тази наредба и щат не щат го приеха. Аз лично си подадох докуминтите през януари и нямах проблем. Ако си подала на време молба, бих те посъветвала да не се отказваш - поинтересувай се с какво другите "кандидати" ви превъзхождаш и къде можеш да подадеш оплакване.
Цитирай
....и всички приети деца отговаряли повече от нас на критериите.
.....
Деси, извинявай, но това аз не го разбрах  Shocked no tantrum Пояснили се Госпожа Директорка ли ква е там, какво означава това Confused smile3516 Въобще не се чувствай виновна. А в Б-я няма ли инстанция стояща и ръководеща тия Детски градини. НЕ са ли по райони Embarassed?!
Знам какво ти е, защото и на нас тук ни се случи същото. Но не с това оправдание разбира се. Тук нещата стоят по друг начин със записванията (от както се роди детето). Казаха ни, че в училището до нас няма места. НЯМА ли. Я да видиш като се обадихме на Организацията, която ги командва как бързо се отвори място Twisted Evil. Настоявайте и мисля, че ще уредите Детелинка. Уф, че се ядосах

ПП: Видях в подписа ти, и макара на патерици искам да те поздравя и за новата ви рожба
Пожелавам му да расте здрав, да слушка вас и кака Детелинка.
Целувки от нас  Hug
Цитирай

Varna

Когато моята дъщеря тръгваше на градина, имаше официално изискване и двамата родители да работят. Ако все още е така, малко трудно можеш да си търсиш някакви права.
Друг е въпроса, че на доста голям процент от децата майките не работят, или има кой друг да ги гледа, но са спонсорирали градината. Но просто официално не може да се направи нищо. Освен да я заплашите тази директорка с някоя проверка от общината и да кажете, че познавате деца, които не са от района и посещават градината и т.н. Но трябва да имате доказателства за подобни случаи.
Цитирай

БГ - София

Здравей,
Разбирам много добре какво изживяваш, защото при нас с големия нещата стояха по абсолютно същия начин. Късно подадох молба за ясла, после се роди малкия и аз не настоях да го вземат в яслата, а миналата есен се оказа, че няма никакъв начин да го запиша на градина. Обяснението при нас беше, че децата си вървят заедно от яслата и няма места (което в моя случай е вярно, в групите са над 30 деца  Shocked). Опитахме и със спонсорство, но ни отказаха любезно. Накрая се разтърсихме завръзки и с 300 зора намерихме толкова дебела връзка, че преди 2 месеца лично те ми се обадиха да ме информират, че има място за детето  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.
Така, че те светвам да не се отказваш и в никакъв случай да не си взимаш молбата и нищо да не стане сега на Януари пак подай молба и търси връзки. Питай познати и приятели, роднини всякакви, приятели на родителите ви и т.н. И разбери коя е играчката в градината, защото може да не е директорката, а например старшата сестра, ако решиш да даваш пари трябва да знаеш на кого да ги предложиш.
Успех в борбата  Smile
Цитирай

Списъците за градината, в която сме подали молба излизат след няколко дни и аз се страхувам да не са ни отхвърлили. Подали сме молба само в една градина. Отидохме още януари и директорката ни каза, че едва ли не сме закъснели  Confused
Не знам как ги правят класиранията... яд ме е за явното спонсорство, яд ме е на цялата система, която позволява това Mad
Хич не ти помогнах  Sad... дано се освободи някое място, доста родители подават молби в няколко градини. Не се отказвай!
Цитирай

София

Много лошо, съжалявам......Системата е много порочна, но не се отчайвай!   bouquet
Цитирай

Варна

Много неприятна ситуация и много трудно ще е...чела си предполагам патилата на Бейб.

За останалото - местоживеенето е критерий но не е единствен. Има още няколко, информацията е изнесена и публична. Първо и основно е наличието на 2ма работещи родители. Според мен лично в това има доза недомислие, ама никой не ме пита. Ако не бях представила документ, че работя - Сиси също нямаше да бъде приета в градината, абсолютно съм сигурна. И въобще нямаше да става дума за материално положение...вече година ходи и не виждам кой знае какъв келепир да имат от нас...всичко е на доброволни начала, за изнудвания не съм чувала.
И няма такова нещо, че Детелинка не е била достатъчно добра за там - как въобще можеш да си го помислиш... Naughty
Цитирай

Варна

Молбата за градината съм я подала на 18.01 имам си и входящ номер. Имам представен документ, че работя. Тъй като не се познаваме с госпожа директорката, тя досега е нямало от къде да знае, че аз ще съм си в къщи по майчинство. Другите две съседки, чиито деца са в яслата и ще бъдат на градина също не работят в момента и са по майчинство. Тъй че това не може да е критерия. Има приети деца, които  живеят доста по-далеч от нас от градината, така че и това не е.
Сега мъжът ми тръгна да пита из другите градини из квартала да видим там какво ще му кажат и разбира се е бесен на мен, че една работа не мога да свърша както трябва и че ако бях дала Детелинка на ясла есента сега нямаше да имаме такива проблеми.
Цитирай

Варна

Боже, Боже ooooh! не знаех, че и за детска градина има списъци Shocked
Щом са такива нещата - да предупредя сестра ми....племенницата е на 1,5г но да подава молба отсега smile3506

Уж малко деца се раждат, а места няма newsm78 Thinking
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 73 отговора