Великден иде, шарим пъстри яйчица, а в креватчетата греят априлски личица!

  • 11 485
  • 175
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 794
m_a_g_i_vs, моята тапа също още не е паднала и не мога да ти дам съвет! Иронията е, че през цялата бременност треперех от страх да не видя зацапване на бикините и да не стане беля, пък сега нямам търпение да видя поне малка част от тапата... А на въпроса ти, дали моят доктор смята да предизвиква раждане - не, не ми е предлагал такова нещо. Аз и не искам, защото предизвиканото раждане може да протече много трудно и без разкритие. Засега гледам много да се движа и дано да тръгне естествено раждане!

# 76
  • Мнения: 32
Alokazia, в стаята в родилно където раждах имаше схема, вчера някой пак я пусна...ако искаш да ти я пратя

# 77
  • Мнения: 209
Alokazia, ето ти линк: http://images21.snimka.bg/004180013-big.jpg
Ей сега ще го сложа на 1-ва страничка, че на много мами би им било от полза!  Peace

Честито на FLYING!   bouquet

Айде и днес да има бебевалеж като вчера!

# 78
  • Мнения: 32
За чайчетата на Хип, исках да ви споделя, че и аз и бебка пием. На мен ми помага, засега. Аля обаче до вчера не искаше да пие изобщо...как ли не се мъчих да й дам чайче за коликите. И вчера сложих на върха на 1 лъжичка захар и я разбих в чая.....Малката маймунка бързо засука...откъде пък знае кое е по-сладко....страшни са

# 79
  • Мнения: 54
Здравейте мами, и аз съм още 2 в 1.
Вчера вечерта като се прибрах от дългата разходка в Южния парк - имах слаби ритмични болки, уж като менструални, които се повтаряха на 5-6 минути, но бяха толкова слаби, че аз се чудех през цялото време - боли ли ме, не ме ли боли. А аз по принцип не съм герой в това отношение, щом като отида на зъболекар и не може дори и зъбен камък да ми почистят без упойка можете да си представите до колко не понасям болкка. За това вчера се чудех много. Мъжът ми по едно време почна да ме навива да тръгваме към болницата, но на мен ми беше някакси странно. Какво щях да кажа на докторите: "Може ли да ме прегледате, защото се съмнявам, че имам болки  newsm78". Не чувствах никакво стягане или нещо подобно, а и болките не се засилваха и след около час отшумяха. Някой може ли да ми каже - това контракции ли бяха  newsm78
Мислите ли, че ако пак се случи така, трябва да ходя до болницата. Може да ви се стори тъп въпросът, но нали имаше мамчета - като baby_artois и helenblondy, които ни съветваха да не чакаме нечовешките болки, защото в начлото не е така  newsm78
А и сестра ми нали ми беше казала, че и нея не я е боляло изобщо в началото - в голяма чуденка съм  newsm78

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 11:26 от Vanyivan

# 80
  • Мнения: 269
Здравейте , момичета !!!

Имам нужда от вашия съвет. Дали на някой му се е случвало !!!
Тази нощ Косьо спа 5 часа от последното хранене.Събудих се малко преди него с адски болки в гърдите.Веднага отидох малко да се изцедя , за да намаля напрежението.С еднана гърда се оправиха нещата , но другата е цялата на буци,възли и т.н. На следващато хранене пак се цедих и нищо.След което си правих 15 минутен много горещ душ , като изцеждах междувременно, но болката продължава. Смятате ли , че мога да си докарам мастит за толкова кратко време  ???

# 81
  • Мнения: 32
Milenaq, топчета не съм напипвала, но често усещам нещо като изтръпване на гърдите..не мога да я обясня тази болка, или по-скоро неприятно усещане. Все едно хиляди тръпки едновременно те полазват и ти изтръпват гърдите. И аз се чудех какво е...да кажат мамите с опит

# 82
  • Мнения: 2 531

Bibobibo  Ако започнеш само да цедиш, без бебето да суче, кърмата ще ти намалее много бързо.
Ясмина, това дали ще  намалее кърмата, ако само се цеди е строго индивидуално - аз не го кърмя и само се цедя откакто съм родила, и му давам с биберон, и си имам ( в повечето случаи даже в излишък ) - така според човека си е ..

Така си е! Сина ми не успях а го кърмя по ред причини, но родихме заедно с една приятелка, която направи мастит и бебето и се отби! Цедеше и хранеше с биберон, оставаше и кърма , която аз взимах за сина ми! Какво да ви кажа малко като кравите сме- има и по млечни и ниско млечни майки! Joy
milenag аз съм с обратните проблами, но до колкот знам при мастит гърдата освен че боли се зачервява кожата , вдигаш и температура- аче сериозно възпаление си е! Така че едва ли го имаш, но не трябва да оставяш да ти са напрегнати гърдите с буци и да боли, за да не стане белята! Hug
Vanyivan по принцип не е зле да те погледне лекар, аз вече писах че с подобни мижави контракции направих 5 см. разкритие/ е все пак ми е 3-то раждане/
Абе мацки, аз така и не разбрах що е то тапа? newsm78 И преди трите раждания съм имала слузести течения, ама не такова което описнате, а всеки ден по малко , а са ми все предизвикани с наличие на разкритие!  Thinking явно е била паднала въпросната тапа! Иначе този път сутринта преди да ми включат системата имах кафеникава слуз в оскъдно количество!

# 83
  • Мнения: 54
Veni_b - благодаря ти  Hug
Болките от снощи не са се повторили и тъй като утре имам час при моя доктор смятам тогава направо да отида, но ако случайно довечера пак се получа така - ще отида на преглед при дежурния екип в Шейново щом има вероятност това да са родилни контаркции.
Въобще не съм си предствяла, че усещането е такова, но знае ли човек - дано да мине леко  Praynig  Praynig  Praynig

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 12:18 от Vanyivan

# 84
  • Мнения: 2 022
ЧЕСТИТО НА ВСИКИ НОВИ МАМИ!!! Да са им живи и здрави бебчетата и много да ги радват.

tedi_ip,  и аз ползвах Арника. Раждането ми беше много леко. Също като veni-b с почти никакви контракции (по една контракция почти незабележима на 40 минути) направих пълно разкритие. Родих за общо 3 часа. При мен също беше трето раждане, но като се сетя колко трудно направих разкритие с второто, не очаквах, че ще стане толкова бързо и лесно. Дори нямам нито един шев, а предишните два пъти ми правиха епизотомии.

# 85
  • Мнения: 54
Ася, и при мен отшумя като полежах час - два.
Ще чаакаме и ще видим....

# 86
  • Варна
  • Мнения: 433
Alokazia, ето ти линк: http://images21.snimka.bg/004180013-big.jpg
Ей сега ще го сложа на 1-ва страничка, че на много мами би им било от полза!  Peace

Честито на FLYING!   bouquet

Айде и днес да има бебевалеж като вчера!



Благодаря, мила, но аз това го имам. Но то е за дневна дажба, а на мен ми трябва на хранене, някъде имаше нещо такова, или поне на една лекция слушах начин за изчисляване горе-долу, но да го бях записала поне  newsm78

# 87
  • Мнения: 60
Знаете ли какво искам да споделя с вас ... Днес ще ходя при гинеколога си за първи път откакто родих  Sick   И ужасно много се притеснявам от прегледа - някак си психически имам чувството че ще боли както като при раждането...  ooooh!
не знам - още повече че същия док ме изражда и това усещане се засилва - какво мислите по въпроса - само аз ли съм се чалнала...или е нормално  newsm78

  bouquet

# 88
  • Русе
  • Мнения: 154
Ние преди малко се прибрахме от първата ни разходка  Sunglasses !!!

Беше ми много странно с количка,обаче се справих перфектно.Разхождахме се около 40 мин(не посмях повече,че нали ни е сефте),но пък хич не ми се прибираше.Бебо толкова хубаво си спинкаше,а като се прибрахме и като се укокори и неще да спи  Tired .Сега го приспах на ръце и ще опитам да го оставя в креватчето.Дано не се събуди  Praynig .Ами това еза сега от нас.Пожелавам на запътилите се към родилното успех и леко раждане  Wink

Приятен ден от нас   bouquet

# 89
  • Варна
  • Мнения: 289


Момичета, днес сутринта изби обрива при мен-варицела, бях писала преди известно време , отложихме секциото за 29-ти , беше за утре.... Sad Току-що се изкъпах и ще поседя в къщи, до 29-ти има време,дано не тръгне раждане по-рано,обрива ще е завяхнал и се надявам всичко да мине както трябва.....Господ да е с мен и бебчето, стискайте ми палци момичета Praynig

Общи условия

Активация на акаунт