Жени, не забравайте, че и вие сте хора

  • 1 426
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
От личен опит стугнах до следното заключение:

Всички жени попаднали в каквато и да била ситуация, трябва да не се обезличават, да запазят самочувствието си, достойнството си и уважението към себе си, да не забравят, че са хора, техният живот не е по-малко ценен от този на децата и на мъжа им, и щастието им не е по-маловажно от тяхното. Никога не се превръщайте зорлям в подметки, защото мъжете ви така ще ви третират. Не се поддавайте на манипулации, заплахи и опасни положения. Не се оставяйте 100% да зависите от мъжете си и винаги си имайте вратичка за спасение. Ако не ви е добре в къщи и мъжът ви не иска да се съобрази с вас покажете му, че няма да го търпите, и бъдете категорични. Ако трябва дори го напуснете за малко предупредително за да види, че не си поплювате. Следващия път ви гарантирам, че ако този мъж държи на връзката си с вас ще се замисли преди да ви очерни живота. А ако не държи на тази връзка - ами прекрасно - тогава няма смисъл да живеете заедно. Заради децата само не си заслужава да се мъчи човек цял живот, разберете. От личен опит знам, без баща съм живяла цял живот и не съм и усетила липсата му, само майка ми дето напразно се тревожеше, че много страдам. Напротив - беше си ми супер. На нея не и беше лесно, но поне нямаше кой да я тормози или дори бие  Peace

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
От личен опит стугнах до следното заключение:

Всички жени попаднали в каквато и да била ситуация, трябва да не се обезличават, да запазят самочувствието си, достойнството си и уважението към себе си, да не забравят, че са хора, техният живот не е по-малко ценен от този на децата и на мъжа им, и щастието им не е по-маловажно от тяхното. Никога не се превръщайте зорлям в подметки, защото мъжете ви така ще ви третират. Не се поддавайте на манипулации, заплахи и опасни положения. Не се оставяйте 100% да зависите от мъжете си и винаги си имайте вратичка за спасение. Ако не ви е добре в къщи и мъжът ви не иска да се съобрази с вас покажете му, че няма да го търпите, и бъдете категорични. Ако трябва дори го напуснете за малко предупредително за да види, че не си поплювате. Следващия път ви гарантирам, че ако този мъж държи на връзката си с вас ще се замисли преди да ви очерни живота. А ако не държи на тази връзка - ами прекрасно - тогава няма смисъл да живеете заедно. Заради децата само не си заслужава да се мъчи човек цял живот, разберете. От личен опит знам, без баща съм живяла цял живот и не съм и усетила липсата му, само майка ми дето напразно се тревожеше, че много страдам. Напротив - беше си ми супер. На нея не и беше лесно, но поне нямаше кой да я тормози или дори бие  Peace

Всички мъже попаднали в каквато и да била ситуация, трябва да не се обезличават, да запазят самочувствието си, достойнството си и уважението към себе си, да не забравят, че са хора, техният живот не е по-малко ценен от този на децата и на жена им, и щастието им не е по-маловажно от тяхното. Никога не се превръщайте зорлям в подметки, защото жените ви така ще ви третират. Не се поддавайте на манипулации, заплахи и опасни положения. Не се оставяйте 100% да зависите от жените си и винаги си имайте вратичка за спасение. Ако не ви е добре в къщи и жена ви не иска да се съобрази с вас покажете и, че няма да я търпите, и бъдете категорични. Ако трябва дори я напуснете за малко предупредително за да види, че не си поплювате. Следващия път ви гарантирам, че ако тази жена държи на връзката си с вас ще се замисли преди да ви очерни живота. А ако не държи на тази връзка - ами прекрасно - тогава няма смисъл да живеете заедно. Заради децата(и единия секс) само не си заслужава да се мъчи човек цял живот, разберете.   Peace


# 2
  • Мнения: 1 896
Изобщо, мъже и жени, не забравяйте и не пренебрегвайте себе си!

# 3
  • Мнения: 2 309
Яко...
Права си да,но да не забравяме,че и мъжете са живи същества и те чувстват страдание,радост...
Макар и да са научени да сдържат емоциите си.
Винаги съм го казвала и тук ще го спомена - никой на никого не е длъжен,било мъж или жена.
Разбирателството и нежността се възнаграждават!!!

# 4
  • Мнения: 2 401
Моя, да ми е жив и здрав, прекрасно го знае това нещо, затова има мир и либоф в къщи.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 929
NikiFin, напълно заставам зад думите ти. Аз живея в семейство, в което жените по принцип са на втори план, свекърва ми през целия си семеен живот е била "тъпкана" от свекър ми и се опитва да постави мен и етърва ми в същото положение, изтъквайки, че мъжете, видите ли, били като на гости у дома си и жената носела цялата отговорност за обзавеждането, за отглеждането на децата и изобщо - за всичко. Е, аз обаче далеч не съм съгласна с възгледите й и успях да "превъзпитам" мъжа си в уважение към жената. Разбира се, връзката ни, бракът ни се уповава на взаимно уважение. И ако не бях наложила самоуважението си, сигурно отдавна да сме се разделили с мъжа ми.

# 6
  • Мнения: 1 731
При мен от край време това са ми принципите .Децата са си деца ама Асан не ли ората?Когато трябва нещо да направя за себе си ,го правя.И не изпитвам никакви угризения.Аз съм се погрижила за тях ,добре са ,защо и аз да не съм добре.Така че,NikiFin от една партия сме. Peace Hug

# 7
  • Мнения: 2 821
Абе тия неща си се знаят ама е добре от време на време да си ги напомняме. Верно, че звучи като лозунг ама както казах лично съм го изпробвала и действа Grinning

не като лозунг, ами като онези книги..."Как да не....", типично хАмерикански стил  Laughing

# 8
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много жени търпят в името на общото благо, съзнателно или по навик сами и безкрай.
Може би точно те имат нужда от напомняне Simple Smile
Заради себе си, децата си и мъжете си трябва да се грижите за себе си много добре. Ако сте отвикнали заради себе си - направете го пак за тях. С болна или нещастна майка/жена никакви други жертви няма да имат значение.
кат сме тръгнали по американски....

# 9
  • Мнения: 2 374
Е че как ще се оставя нали и "аз съм хора" Wink

# 10
  • далечно
  • Мнения: 1 029
хора сме, че и по-хора.  Peace

ама зависи и с какъв човел ще се събереш...аз много не вярвам на превъзпитанието на хора, които са във възраст, когато се бракуват. нямам опит, само наблюдения, в никакъв случай не казвам, че човек не трябва да се бори - даже и да е срещу вятърни менлици пак си заслужава (без ирония!), щото ако не се цениш, то кой би те ценил

Общи условия

Активация на акаунт