Пежо 206 - добър избор ли е?

  • 14 711
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Мами, какво ще ме посъветвате за Пежо 206? Оглеждам се от известно време за нова стара кола и съм си харесала именно тази - производство около 2000 г. Ще съм ви благодарна за споделен опит и съвети! Още повече, ако някой продава нещо подобно?

Хубава седмица!
 Hug

# 1
  • Мнения: 606
Не, разбира се. Но аз не съм мама, все пак...

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
Най-големият му плюс е, че може да се паркира напречно на тротоара. Всъщност, това май му е единственият плюс.

# 3
# 4
  • Мнения: 5 647
НЕ! Отвратилена кола, която дава непрекъснато някакви дефекти. Дори и нова да я вземеш, няма и 500 км да навъртиш и ще я вкараш в сервиз. И така до безкрай.

# 5
  • Мнения: 3 459
Да!
Имам 106, сега се замисляме да вземем чисто нова 206-ка  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Да!
Имам 106, сега се замисляме да вземем чисто нова 206-ка  Peace
Ъъъъ, чисто нова? Че то произвежда ли се още 206 като излезна новия модел newsm78
Аз иначе ги харесвам, но според мен държат висока цена за класа си, твърде висока.

# 7
  • Мнения: 91
  Sick   не и Пежо

# 8
  • Мнения: 4 965
Единственото прилично Пежо е 307-комби, защото е голяма кола, но иначе е "дърво" /т.е. чиста пластмаса/.
Удобно е, ама не е цвете за мирисане.

# 9
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Имам такава 1.9 дизел-купих я още като излезнаха 1999година.Почти никакъв проблем досега,страшно икономична.Имам и Пежо 807 модел 2004-постоянно нещо и се разваля,гори адски много,с 2 думи колкото повече електроника има по голямо дърво е според мен-това е мое мнение.206-цата не я сменям за нищо newsm10

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 179
НЕЕЕЕЕЕ!!!!

# 11
  • Мнения: 3 423
Ако нямаш избор, е добър избор.

# 12
  • Мнения: 674
Леля ми има - доволна е.
Вътре е просторно и много удобно.
Мотора нейният беше май 1.4 към 90 коня и е доста динамичен.
Проблем имаше само със скоростната кутия но за 200 лева го поправи и всичко е ОК!!
Хубави са вземай! Peace Peace

# 13
  • Мнения: 686
Честно казано, не очаквах толкова негативни оценки. Все пак е сравнително нестара кола... В момента карам Поло и съм доволна, но е много слабичко и без никаква, ама никаква екстра, дори серво нямам, а живея в центъра и всеки ден ми се налага да паркирам в миши дупки.
Каква друга малка кола до 7000 според вас си струва да се търси тогава?

# 14
  • Мнения: 3 459
Да!
Имам 106, сега се замисляме да вземем чисто нова 206-ка  Peace
Ъъъъ, чисто нова? Че то произвежда ли се още 206 като излезна новия модел newsm78
Аз иначе ги харесвам, но според мен държат висока цена за класа си, твърде висока.
Сори  Blush грешката е моя, не става въпрос за 206, а за 207  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 550
Аз не бих я препоръчала.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Каква друга малка кола до 7000 според вас си струва да се търси тогава?
Това се питах поне половин година и нищо не излизаше Confused Даже момчето, което ми търсеше пежо 206 в Германия не успя да ми намери читаво за тези пари, само по-старички и не особено симпатични. Като правиш сметка, че аз изобщо не съм капризна и просто исках малка кола, с която да си върша работа. Накрая се прежалих, дадох малко повече пари и си купих една идея по-голяма кола, почти нова. Наистина в този ценови пояс предложенията са страшно малко Confused

# 17
  • Мнения: 4 668
Имам такава , служебна , но всъщност я карам само аз  Confused
Отвратителна кола  Confused Нашата е 1.9 D , 2000 г .  Всеки месец нещо и се случва , трака като комбайн и макар и не малък двигател е много спъната  Rolling Eyes
Иначе е широка наистина и видът и не е лош , добър дизайн има ...
Не знам ...
Истината обаче е , че в този ценови диапазон избора е малък и като се замисли човек , Пежото започва да изглежда добър избор .

# 18
  • Мнения: 1 120
Преди 2 год бях точно в твоето положение. Харесах си Пежо 206 и държах много да си го взема. Във всяка една автокъща чувах само негативни оценки за него.
Търсех си малка кола , само за мен, удобна за паркиране. След многото огледи и препоръки се спрях на Рено Клио 2-ка. Екстри - борд компютър , климатик, халогени и най-важното икономична. Доволна съм, до сега не ми е създавала никакви проблеми.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 493
Вчера както си пътувах с едно такси и на един светофар сме спряли зад Пежо 206,шофьорът започва ка говори,какви дървета били тези коли,имали някакъв фабричен дефект в скоростната кутия и т.н...Но аз само споделям чутото,нямам никакви наблюдения в/у тези коли.

# 20
  • Мнения: 686
Направо се отчаях!  Sad Как е възможно човек да не може да си купи нещо свястно за 7 бона?! Това не са малко пари... или се лъжа всъщност  newsm78

# 21
  • Мнения: 1 377
Не си купувай пежо.Аз имам две годишно 206. Купих го чисто ново. На 22 000 км и трака като комбайн. Иначе е удобно за паркиране, багажника сравнително голям за такава малка кола. Преди това имах рено. Никога няма да повторя. Гледах тойота ярис- ами то като черупка, ужасно малко. Мисля си за новата корса.Ако някой има впечатление от нея да сподели.

# 22
  • Мнения: 152
Каква друга малка кола до 7000 според вас си струва да се търси тогава?
Фиат "Bravo"   Sunglasses

# 23
  • Мнения: 674
Направо се отчаях!  Sad Как е възможно човек да не може да си купи нещо свястно за 7 бона?! Това не са малко пари... или се лъжа всъщност  newsm78
Можеш да си вземеш супер фолксваген поло- много са добри!!
За 7000-7500 ще е 2000 година и са бетон - супер са Peace Peace

# 24
  • Мнения: 738
Абе за 7000 можеш да си вземеш много прилична кола, не се хвърляй на първото. Какво ти е отношението към корейските автомобили?

# 25
  • София
  • Мнения: 7 190
За нашите пътища - най-добре немска кола (или японска, но казват, частите им са по-скъпи).
Аз втори път вече не бих си взела френска кола.  Stop
Освен Поло - една много скучна, но здрава кола е Голф. Но нямам идея колко може да струва Голф на 7-8 години  newsm78

# 26
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Заложи на отново на Поло или Голф все пак имат различни модификации, търси такава със екстри щом ти трябват екстри, за мен това са супер коли, карам Голф от 3г.,(колкото и скучен да е) и съм много доволна, пък е и бегачка Wink

# 27
  • Мнения: 1 165
Аз пък имам 206 от 2 години, модел 2002г., спортно изпълнение и откакто съм я взела освен масло и филтри нищо не съм правила по нея, а не се спирам да я карам и по почивки съм ходила с нея.За мен си е много хубава колата

# 28
  • Мнения: 289
Аз си взех 206-ца август месец. Доволна съм много, карам я всеки ден, досега нищо не се е налагало да поправям по нея. Peace

# 29
  • Мнения: 686
А така! Вече съвсем се изгубих в идеята си...  Tired

# 30
  • Мнения: 2 309
Ех,като тръгне име на една жена,че е курва върви доказвай обратното Mr. Green
Пежо 207 не съм карала,но от 2г имам 407 и не съм останала разочарована от нея...Вече е на 60 000 км миличката Heart Eyes


За тези пари,може да си купиш и БМВ

# 31
  • Мнения: 289
А така! Вече съвсем се изгубих в идеята си...  Tired

На какъвто и модел да се спреш винаги ще чуеш и положителни и отрицателни мнения. Аз сама си избрах колата, без да се интересувам от чужди мнения и съм страшно доволна от избора си.  Peace

# 32
  • Мнения: 7 474
Пежо Не  Stop , виж Полото е много здрава кола Peace



Не се шегувай със жената Laughing

# 33
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И с колите, както и с всякаква друга техника всичко опира до късмет.
Оттам нататък са лични предпочитания към марка, мощност, екстри, комфорт и т.н.
Аз съм с предубеждение към най-най-последните модели, имам чувството, че от 5-6 години насам автомобилите ги проектират така, че да издържат най-много периода на лизинга (2-3 до 4 г.) и след това да започнат да дават дефекти, за да си купиш следващия модел Twisted Evil.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
7-те ти бона са чудесна 1-воначална вноска за нов автомобил.

# 35
  • Мнения: 2 309
7-те ти бона са чудесна 1-воначална вноска за нов автомобил.
Яко,ами после ние ли ще внасяме лизинга!?
Повече от явно се пита за кола втора ръка...
Теоритично си права.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Вече 7 години сме с такава.Мъжа ми я кара и е доволен.Смени няколко нещица/доста скъпички/,но общо взето е по-недоволен от сервиза им отколкото от колата/така поне казва/.

# 37
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Автомобил 2-ра ръка, на 7-8, та дори и 10 години, каран и поддържан обаче в бяла държава с хубави пътища и поне 2 пъти годишно задължителна техническа контрола, много често е по-добър избор от чисто нов на лизинг тук.
Като преглътнем минимум 20-25% от стойността, които изчезват с излизането на колата на пътя, задължителната поддръжка в определен сервиз (най-често скъп и некачествен) за периода на лизинга е второто нещо, което винаги ме е спирало да направя подобна стъпка.

# 38
  • Мнения: 367
 newsm11.много дефекти дава

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Аз пък по една или друга причина имам възможност и карам и съм карала доста различни коли, и по-скъпи и по-евтини, и нови, и по-стари. Та мога все пак да направя някакво сравнение, поне като шофьор и потребител  Rolling Eyes
Според мен всички малки коли са по-шумни и не предлагат същия комфорт на возене като големите коли. Но пък си имат други предимства, особено в градска среда.
 Имам Пежо 206 1,9 дизел 2001ва година. Може да е до късмет, ама никакви дефекти не ми е давала. Оправяла съм 2 пъти само по ходовата част някакви неща, но искам всички специалисти и особено специалистки, които се изказаха против Пежо да ми посочат една кола, която може да издържи на българските пътища  Mr. Green Гори ми 6,5л/100 км градско, има си всички екстри, дори багажника като за такава малка кола е приличен.
Карах го 2 години и единствената причина да си продавам Пеженцето сега е, че си взехме по-голяма кола, защото ни трябва заради магазина, а за нас е безмислено да поддържаме 2 коли. Иначе за градски условия е идеална малка и много симпатична количка. Не че ние не ходихме и до Гърция и Турция с нея де  Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 61
И с колите, както и с всякаква друга техника всичко опира до късмет.
Оттам нататък са лични предпочитания към марка, мощност, екстри, комфорт и т.н.
Аз съм с предубеждение към най-най-последните модели, имам чувството, че от 5-6 години насам автомобилите ги проектират така, че да издържат най-много периода на лизинга (2-3 до 4 г.) и след това да започнат да дават дефекти, за да си купиш следващия модел Twisted Evil.


Точно това е отговора! Затова автомобилите вече са еднодневки. Затова аз карам лада на 30 години.

# 41
  • Мнения: 192
С колата "2-ра ръка" всичко е въпрос до късмет.
И до много добър преглед при покупката... ама и след такъв пак може "да гризнеш дръвцето".

Аз бих ти препоръчал да видиш Фиат Пунто MK 2 - доста прилични екземпляри могат да се намерят за тия пари. И да разровиш по автофорумите - там народа реве от определени модели. Преди 2 години приятелка на жена ми се запали по Ситроен C4, ама като видяхме от форума на Ситроен колко народ реве и то за чисто нови коли... последва "назад"...

# 42
  • Мнения: 4 668
но искам всички специалисти и особено специалистки, които се изказаха против Пежо да ми посочат една кола ,  която може да издържи на българските пътища

Така  Thinking понеже се почувствах лично засегната от тона ти - ще ти посоча такава кола  Simple Smile
АУДИ  Heart Eyes
По коментара ти съдя , че може да си карала определен на брой коли / което и теб не те прави специалистка / , но това не значи , че си карала качествена кола  Stop От това произтича и прехласването ти по дървените Пежа  Confused!

И за да не бъда голословна / и риск да се повторя / ще се обоснова - имам две Пежа - 307 / лично / и 206 / служебно / - Е , и ? И двете са си боклуци !

В същото време имам и АУДИ А 4 , 1.9 TDI , които гори точно колкото смешното ти Пежо , макар , че е доста по - голям двигател и не е мръднало .
Преди това имах АУДИ А 3 - също уникална кола / само , че беше бензин /

Пежото 206 / за което пита авторката / е скапана кола . Точка !
Не , че 307 - та е нещо по - хубава де , някой да не се обърка  Stop

# 43
  • Мнения: 686

Карах го 2 години и единствената причина да си продавам Пеженцето сега е, че си взехме по-голяма кола, защото ни трябва заради магазина, а за нас е безмислено да поддържаме 2 коли. ...Wink


Да разбирам ли, че го продаваш?   Grinning Ако е така, пиши на лични.

# 44
  • Мнения: 7 605
но искам всички специалисти и особено специалистки, които се изказаха против Пежо да ми посочат една кола ,  която може да издържи на българските пътища

За българските пътиЩа не zнам, оба4е и в 4ужбина Пежо 206 не иzдържа  Mr. Green
Купих си 4исто нова преz 2002год., 1.4, в Германия и я карах само в Германия и Франция. Преди това имах 106, стара, и бях много доволна та zа това се реШих на ъпгрейд на 206.
Много бях недоволна. Задната така и не успяха да я направят, оЩе при 106 беШе боклук, при 206 пак а баЩа ми година по късно си купи 4исто нова 307 и пак го има тоzи проблем  ooooh! В zавоите е леко нестабилна. Дървена е обЩо вzето. Но най големият й кусур е електрониката. Веднъж, когато бе на 6 месеца, беШе на контролен преглед и ми актуалиzираха софтвеъра и от тогава все правеШе проблеми, например да иzгасва насред пътя  ooooh! 2 раzли4ни сервиzи на Пежо в Германия и оЩе 2 такива във Франция не успяха да отстранят тоzи проблем. Доволна съм, 4е я продадох (макар 4е полу4их страШно малко zа нея).

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 652
@Pipinka, аз лично тона си го определям по-скоро като шеговит, не съм целяла да засягам никого  Peace Виж ти определено си позволяваш да се държиш грубо, но тъй като не желая да навлизам в излишни разправии, ще се направя, че не забелязвам хапливия ти тон.
Ауди А3 съм имала и аз, не споделям възторга ти   Tired
Нито във форума, нито където и да е другаде изпитвам необходимост да се доказвам пред някой, та не смятам за нужно точно пък за коли да се разправям  Mr. Green
Общо взето съм напълно съгласна с това мнение
И с колите, както и с всякаква друга техника всичко опира до късмет.
Оттам нататък са лични предпочитания към марка, мощност, екстри, комфорт и т.н. .


Подкрепям с пример: леля ми си купи BMW X3 преди месец, а преди това караше Рено Сценик.  Та тя казва, че BMW-то просто не и е толкова удобно и комфортно като Рено-то и смята да го продаде и да си търси друга кола.
И продължавам да твърдя, че в този ценови клас, ако човек има късмет при покупката, Пежо 206 съвсем не е лош избор. Точки и запетайки няма да слагам, но и ще се въздържа от по-нататъшна дискусия по темата  Wink

# 46
  • Мнения: 278
но искам всички специалисти и особено специалистки, които се изказаха против Пежо да ми посочат една кола ,  която може да издържи на българските пътища

Така  Thinking понеже се почувствах лично засегната от тона ти - ще ти посоча такава кола  Simple Smile
АУДИ  Heart Eyes
По коментара ти съдя , че може да си карала определен на брой коли / което и теб не те прави специалистка / , но това не значи , че си карала качествена кола  Stop От това произтича и прехласването ти по дървените Пежа  Confused!

И за да не бъда голословна / и риск да се повторя / ще се обоснова - имам две Пежа - 307 / лично / и 206 / служебно / - Е , и ? И двете са си боклуци !

В същото време имам и АУДИ А 4 , 1.9 TDI , които гори точно колкото смешното ти Пежо , макар , че е доста по - голям двигател и не е мръднало .
Преди това имах АУДИ А 3 - също уникална кола / само , че беше бензин /

Пежото 206 / за което пита авторката / е скапана кола . Точка !
Не , че 307 - та е нещо по - хубава де , някой да не се обърка  Stop


виж мнения всякакви...............,но всичко е до късмет(на каква кола ще попаднеш )

баща ми има Audi A4 TDI 1.9 2003 комби- без грешка е!!! тука спор няма
 приятелят ми има 307 1.6i 2006 и досега е нямал никакъв проблем и возията и е много добра(карала съм ги и двете много често)
но да ги сръвняваш??? все пак е друг клас кола


имам приятелка първо имаше с 206 99г после смени  с 208 08г  - не се е оплакала от предишната а ме е возила често

аз пък съм с VW New Beetle и е малко дървено возене но пък си ме кефи модела - но всичко е до късмет !!!!!!!!!!!!!![/b]

# 47
  • Мнения: 1 377

имам приятелка първо имаше с 206 99г после смени  с 208 08г  - не се е оплакала от предишната а ме е возила често



Как 208 ? то такъв модел няма

# 48
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И аз от известно време се заглеждам в пежо 206 защото ми се върти идеята за втора кола в семейството. Мъжа ми кара пежо 406 и засега сме много доволни. Возията му е супер и въпреки че колата е на 9 години нямаме сериозни ремонти по нея.  Истина е че частите са скъпи ако сравняваш с опел, фолксваген или с руските коли. Но не са по-скъпи от на аудито примерно. Има обаче и друга истина. Много наши познати със сравнително нови коли се оплакват от проблеми. Както някой каза по-горе старите коли изглежда са правени по-здрави от новите. А както се изрази нашия майстор "откакто колите се правят от счетоводителите а не от монтьорите издържат точно колкото им е лизинга".

Как 208 ? то такъв модел няма


Има, имаааа. Ама е много скъп и няма аз да карам такава:(((

# 49
  • Мнения: 402
Има модел 208.


ето го и него

# 50
  • Мнения: 2 755
но искам всички специалисти и особено специалистки, които се изказаха против Пежо да ми посочат една кола ,  която може да издържи на българските пътища

Така  Thinking понеже се почувствах лично засегната от тона ти - ще ти посоча такава кола  Simple Smile
АУДИ
  Heart Eyes

Хм, че АУДИ е здрава кола, така е, но за нашите пътища надупчени като швейцарско сирене, само коли тип off road са подходящи  Tired. Та, носачите на АУДИ не бих казала, че не дават фира. А смяната на всичките е 1 000 лв., че и отгоре.
Така. А сега по същество - Пежо, твърдо НЕ.

# 51
  • Мнения: 957
Само ще кажа.. трима познати с Пежо..и тримата само оплаквания..и то главни.. Едната с 206..чисто нова.. харчеше на 3тия месец 14 на 100 и ще замълча.

# 52
  • Мнения: 1 377
Има модел 208.


ето го и него


Само дето това е 308.

http://www.peugeot.ie/contentv3/ всички модели на пежо.

# 53
  • Мнения: 278
поправям се 207(правописна грешка) http://www.peugeot.bg/?page=models&model=207

а това за харченето зависи от кареното!!!!!

# 54
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Еййй къде е Вини да се изкаже сега...тя разбира от коли и в момента кара пежо 308.

Аз обичам тази марка, определено.

За късмета при старите коли съм съгласна- колега си взе за 14 хил лв Ленд Роувър...резултатът е, че не може да вземе два баира последователно и на финала се запалил- събирал се бензин някъде си и се възпламенил. От сервиза още не могат да установят причината- цял месец вече....

# 55
  • Мнения: 2 755
поправям се 207(правописна грешка) http://www.peugeot.bg/?page=models&model=207

а това за харченето зависи от кареното!!!!!
Принципно е така, но това не важи за задръстванията по софийските улици.  ooooh!

# 56
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
206-цата и по ревютата не я хвалят като кой знае колко здрава - особено на фона на легендарния си предшественик - 205.

Иначе ако искаш кола от класа на 206-цата която да е здрава според статистиките най добре се представя Поло следвано от Корса. Визирам обаче периода преди появата на Ярис 1.

Иначе съм карал 206 но твърде малко за да имам лични впечатления от здравина. Имам опит с Поло и Корса - съответно 97 и 98-ма година. И двете с дуракоустойчиво окачване като за нашите пътища - полото по широко отвътре, корсата по красива отвън, полото с по малък багажник но минимално, корсата с по-удобни седалки, полото с по четливо табло.

Ако искаш нисък разход в града - Поло с атмосферен дизел 1.9 SDI - двигателя е много добър и с голям ресурс.

Иначе за 7000 мисля че може да намериш и Ярис 1 - аз лично бих си взел него.

# 57
  • Мнения: 4 668
EnTri  - далеч съм от мисълта да сравнявам Пежо и Ауди .
Просто трябвало да се посочи кола , която ставала за българските пътища .
Затова намесих Ауди - то .
Иначе и аз съм много по - доволна от 307 - та , тя далеч не ми прави толкова проблеми , колкото 206 - та .
Все пак е HDI двигател а Пежото ми е 1.9 обикновен дизел  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 3 459
Може ли някои да ми даде малко по-подробно инфо за 207-та, че сме му хвърлили голям мерак, а не ни се рискува с 30 бона.

# 59
  • Мнения: 192
http://peugeotclub.info/forum/index.php - форума към клуба на пежо.
Имайте предвид че там хората са фенове на марката и са склонни да омаловажават проблемите.

# 60
  • София
  • Мнения: 7 190
Може ли някои да ми даде малко по-подробно инфо за 207-та, че сме му хвърлили голям мерак, а не ни се рискува с 30 бона.
За мен 30 бона за ново Пежо са си наистина риск.
Хайде, ако става въпрос за кола на старо, би могло, ама за нова - няма смисъл, според мен.

# 61
  • Мнения: 3 459
...ама за нова - няма смисъл, според мен.
Още сме в процес на обмисляне, на мен много ме кефи количката, ама като чета а 206-та кви работи пише направо взех да се плаша  Confused

# 62
  • Мнения: 278
http://mobile.bg/ тук можете всякакви да намерите и стари и нови на лизинг или не!
има и употребявани но сервизни ........

http://www.bg.autoscout24.com/QuickSearch.aspx а тук да си харесате от чужбина (уж на по ниски цени)

Общи условия

Активация на акаунт