Първа менструация след раждане

  • 10 875
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 825
1 месец след като родих отново започна едно кървене, което се засилваше с всеки изминал ден. Към 8 ден беше толкова силно, че аз го определих като кръвоизлив. Гледаха ме на ехограх и не видяха нещо нередно. Слагахме 2 дни инжекции Дицинон, които го спряха. Към 12-ия ден напълно спря. Възможно ли е това да ми е било първата менструация и кога да чакам следващата.

# 1
  • Мнения: 1 197
Напълно е възможно,няма как да ти каже някой кога да чакаш следващата менструацич,все пак при всеки е индивидуално.Щом гинеколога ти не е видял нищо тревожно защо се притесняваш

# 2
  • Мнения: 266
Аз течах като лейка цял месец,мислех че е кръвоизлив,но питах лекаря и тя ми каза че е 1 менструация,която не бива да се спира с лекарства,за да се прочисти организъма.За по силно кръвотечение ми даде 1 хапчета на който не им помня в момента името.Не се притеснявай,аз мисля че, това е нормално.

# 3
  • Мнения: 1 671
Напълно е възможно. Все пак гинеколкогът ти не ти ли каза от какво е кървенето?
При първото ми раждане менструацията ми дойде на 40 ден и беше 14 дни, също я спрях с лекарства. При второто раждане дойде на 35 ден и беше 9 дни, но спря от само себе си. Ако съдя по първото раждане, 3-4 месеца са нужни, за да се регулира цикълът и да е съвсем редовен. Но пък аз винаги съм си била като "швейцарски часовник".  И внимавай, защото доста лесно се забременява  Wink.

# 4
  • Мнения: 3 092
Моята пък беше 1г и 3 м. след раждането - въпреки кърменето ми се видя  доста дълъг отрязъка от време  , но когато  при мен не видяха  нищо нередно  спрях да се тревожа , съветвам те да направиш същото . Grinning

# 5
  • Мнения: 4 753
И при мен беше така. Обадих се на лекарката си и й описах за какво става на въпрос. Тя каза, че е напълно нормално и всички го описват като кръвоизлив. Не са ми слагали инжекции, изписа ми едни хапченца, но докато се наканих да ги пия ми спря...  Laughing Следващата менструация я чакай по всяко време, но може и да ти дойде точно по график.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
За намляване на кръвта-пий витамин С, ако това те тревожи Wink

# 7
  • Мнения: 22 516
За намляване на кръвта-пий витамин С, ако това те тревожи Wink
Вит.Ц разширява кръвоносните съдове.Това са измишльотини,но не вреди. Mr. Green

# 8
  • Разград
  • Мнения: 2 102
На мен първата ми дойде 4 месеца и 14 седмици след второто раждане, т.е. вчера. И доста силно тече, което е необичайно за мен. Аз също мислех да пусна подобна тема. Ще следя тук.
Забравих да напиша, че все още кърмя.

# 9
  • Мнения: 1 367
Да,възможно е.След като се изчистят лохиите,цикълът обикновено идва.А периодът за това е различен.При мен лохиите бяха около 40-тина дни,след което получих такова кървене.На контролния преглед гинекологът ми каза,че това е МЦ.Щом твоят лекар не е открил нищо обезпокоително,няма от какво да се тревожиш.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
Напълно възможно е. Моят първи цикъл дойде три месеца след раждането, а вторият - шест месеца по-късно. Crazy После започна да идва по-рано от нормалбото, сега пък закъснява. Луда работа... Но аз винаги съм била с нередовен цикъл, явно и след раждането такъв ще си остане. Whistling

# 11
  • Мнения: 1 367
След като се изчистят лохиите,цикълът обикновено идва.
А,да,като прочетох някои от отговорите,се сетих,че не винаги става така заради кърменето.Никой не може да каже кога да чакаш следващата менструация.Организмът има нужда от време,за да се регулира след раждането.

# 12
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Първият ми МЦ настъпи 45 дни след раждането. Аз също много се притесних понеже беше много силно, но ми обясниха че е нормално. Лохии имах до настъпване на МЦ

# 13
  • Мнения: 257
Аз течах като лейка цял месец,мислех че е кръвоизлив,но питах лекаря и тя ми каза че е 1 менструация,която не бива да се спира с лекарства,за да се прочисти организъма.За по силно кръвотечение ми даде 1 хапчета на който не им помня в момента името.Не се притеснявай,аз мисля че, това е нормално.
Метергин да не са,аз бях същата работа,после ми дойде пак след 40 дни

# 14
  • Мнения: 743
Първата ми менструация след раждането беше след шест месеца. Като изкючвам почти месец веднага след раждането. Усещането беше странно, но нищо не се беше пронменило - нямам болки или други оплаквания.

Общи условия

Активация на акаунт