Хранят ли се децата ви сами?

  • 3 021
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 041
Нормално е, да. Ще започне по някое време да се храни сам, спокойно. Аз пък не разбирам как може да се оставя дете, което видимо не може да си уцелва устата и прави кочина, да се храни само. Има си време за всичко.

Е да!
Снимката е от преди 5 месеца все пак........ Сега вече видимо си уцелва устата!  Wink   
И около него не е такава "кочина"!  Peace
Ако изцапания му личен стол за хранене може да се нарече кочина де........  Wink
че той на тази снимка си е доста чист.....ти да видиш какво се казва кочина....по едно време от опити да яде имаше пюре по тавана....а и се съмнявам, че точно вас е визирала Янечек, а по принцип....

# 16
  • Мнения: 2 448
То и аз чакам вече сандвичи да си прави сам, а той ми се лигави. Joy
Разбира се, че на тази възраст самостоятелното хранене е едно голямо омазване. На 4 години се храни сам, но се разсейва и ако не съм до него да му настоявам половината храна оставя.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Angel_Dust, може и да не е визирала нас - няма значение!  Hug
Аз обяснявам нашата ситуация! И да - сравнително чисто е, защото в този период на научаване цапаше само стола си. Аз се радвам обаче, че се научи да яде сам и сега вече положението е доста по-чисто. Капе се 1-2 пъти най-много по време на цялото хранене.  Peace
Търпение му е майката!  Hug

# 18
Храни се абсолютно сама. Освен това никога не я насилвам. Оставям я да яде колкото иска, дори да е хапнала съвсем малко.
Защо не пробваш и ти същото  Thinking

Ами пробвала съм.Нищичко не хапва.Ако го оставя с дни може да не хапне.Едва 12,5 кг. е милото( 92 см) как да го оставя без да яде...

# 19
  • Мнения: 1 170
В момента си яде сам, да Peace . Това, което правехме в началото е да гребем и двамата- хем той доволен, че се храни "сам", хем си беше сит (от моята лъжица, разбира се Wink ). Докато следеше съсредоточено захвата на лъжичката си, не се усещаше как си отваря устата и как се нахранва. Сега се включвам когато започва да се лигави с храната Peace . Наистина всичко е въпрос на практика. Постепенно започна да схваща къде бърка и сега поразиите са съвсем поносими.
Чудя се за това, че цапат... Ами те не цапат ли и после, като започнат да се хранят сами newsm78 ? В смисъл, дали ще се цапа на 2 или на 5 не е ли все едно? Или по- голямите от раз се справят.... Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 44 041
В по-голяма възръст са им по координирани движенията и по-лесно си нацелват устат Wink От раз може да не се справят, но от дваж със сигурност ще стане Wink

# 21
  • Мнения: 645
Да, храни се сам. Но не го насилвам ако не иска да яде. В детската ясла ми казаха, че се справя добре там, но се храни малко. Ами колкото толкова, въпросът е да не е гладен.

# 22
  • Мнения: 541
Храним се още
с вилицата се спрява сам, но с лъжицата   Naughty
абе ще се научим , ама.... още малко.

# 23
  • Мнения: 14 654
Angel_Dust, може и да не е визирала нас - няма значение!  Hug
Прощавай за недоразумението, нямах предвид детето на снимката, случайно съм публикувала след теб, а и наистина е сравнително чистичко около него Simple Smile Имам предвид майки, които дават  лъжицата за хранене още на 9-месечни бебета и си въобразяват, че децата им се хранят сами. Или още по-неприятно: надробява се хляб в супата и детето яде с ръце, при което се сещате какво става наоколо.

Чудя се за това, че цапат... Ами те не цапат ли и после, като започнат да се хранят сами newsm78 ? В смисъл, дали ще се цапа на 2 или на 5 не е ли все едно? Или по- голямите от раз се справят.... Rolling Eyes
Моето дете е на 5 и се храни доста чисто, с прибори и ползва салфетка, просто аз не мога да търпя мърлявина на масата за хранене. А на 2 и нещо е нормално да има по една, две лъжици извън паницата, но аз това не го наричам кочина. До към 2,5-3 години някъде съм го хранила предимно аз.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 041
Храни се абсолютно сама. Освен това никога не я насилвам. Оставям я да яде колкото иска, дори да е хапнала съвсем малко.
Защо не пробваш и ти същото  Thinking

Ами пробвала съм.Нищичко не хапва.Ако го оставя с дни може да не хапне.Едва 12,5 кг. е милото( 92 см) как да го оставя без да яде...

хахаха все едно моето дете описваш, само че той е 96 см пак на тези килца общо взето Wink

# 25
  • Мнения: 9 814
Храни се абсолютно сама. Освен това никога не я насилвам. Оставям я да яде колкото иска, дори да е хапнала съвсем малко.
Защо не пробваш и ти същото  Thinking

Ами пробвала съм.Нищичко не хапва.Ако го оставя с дни може да не хапне.Едва 12,5 кг. е милото( 92 см) как да го оставя без да яде...

Напълно съм съгласна с Нати Peace

Калинката какво толкова те притеснява в килограмите на детето ти.
Моята дъщеря отдавна не я насилвам да яде. Храни се сама и изяжда колкото сама иска, тежи 14.5 кг. и е висока 102 см.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Емилия беше на година и половина когато тръгна на ясли
и тогава се научи да се храни сама.
Е разбира се иначе доста смешни моменти, но все пак успяваше да се нахрани.

# 27
  • Мнения: 953
Моето дете  не проявява желание да се храни само, още не може.
За сега не успявам да провокирам интереса й по какъвто и да е начин да опита сама да се храни с лъжица, яде само бисквити, моркови с ръчички сама.
От каква възраст е нормално да се храни само детето с прибори?

# 28
  • Мнения: 640
Има желание,но по-добре се справя с ръце и вилица,отколкото с лъжица

# 29
  • Мнения: 236
ivap е прав - сядай с него да се храниш. Моят син когато е решил да ми лази по нервите също не иска да се храни сам, макар отлично да се справя. Когато е гладен обаче да видиш как върти ловко тая лъжица Mr. Green
И ние сме така,когато е гладен не може да свари да лапа с лъжицата
а иначе мног често се лигави и иска все аз да го храня

Общи условия

Активация на акаунт