Искам да се оплача от учителка в ДГ на детето ми.

  • 5 008
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Та случая е следния. През м. декември 2007 , точно когато валя снега закъснях за ДГ на детето с около 10 минути и го взех в 19,10 часа вместо в 19,00 часа. Тогава дежурната учителка / не е от учителките на сина ми/ крещя, държа се като улична продавачка и т.н. / не искам да продължавам/ . В крайна сметка ми се заканваше , че ще даде детето на патрулната кола и прочие.
Днес тя отново е дежурна и прави следната забележка пред детето /детото ми я предава/: " Ако майка ти не дойде до 19,00 часа, ще викна полицията и ще я вкарат в затвора !!!!" Събитието се случва в час около 18-18,30 часа. Взимам детето в 18,45 часа.
Детето ми е травмирано.
Допускам, че последното от изказването и може и да е плод на фантазията на сина ми, но е факт, че той не иска да ходи на ДГ.
Въобще не коментирам "невероятния" педагогически подход, но не мога да не съм възмутена от факта, че тя си позволява въобще да коментира какво ще направи ако... и да се заканва / това последното съм сигурна че го е направила/
Въпросът ми е, на какво основание в ДГ остава един или двама дежурни учители и мога ли да се оплача в инспектората / не искам да намесвам директора на ДГ/. Въобще къде е регламентирана дейността на ДГ.

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 23:02 от velvetmamma

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Разбира се,че можеш да се оплачеш в Инспектората и даже те съветвам да го направиш.Учителите се самозабравят доста често Peace

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 20:28 от chocha

# 2
  • Мнения: 9 814
Бих те посъветвала да се оплачеш освен в Регионалния инспекторат, на чието подчинение са ДГ и на директорката. Все пак тя е пряк началник на въпросната учителка и би отреагирала по-бързо от инспекторите, които първо трябва да преценят дали да уважат жалбата ти. И, ако го направят колко ли време ще отнеме на тромавата бюрокрация.

# 3
  • София
  • Мнения: 408
Детските градини са на подчинениена общината. Жалбата трябва да бъде до кмета или ресорния зам. кмет за София - Фандъкова.

# 4
  • Мнения: 9 814
Детските градини са на подчинениена общината. Жалбата трябва да бъде до кмета или ресорния зам. кмет за София - Фандъкова.

И според теб Фандъкова, Борисов или районният кмет ще се занимават с всички жалби, които постъпват? newsm78

# 5
  • Мнения: 737
Задължително се оплачи в Инспектората!!!
Поведението на тази учителка е недопустимо!!!
Срамота!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 593
Хм newsm78 майка ми работи в ясла когато е втора смяна е до 19,30ч. /лелка е/
Преди години и дечица вкъщи е водила живеем на / 20метра от ДГ/.
Егати безхаберието,  егати човечността Tired

# 7
  • Мнения: 21
Момичета благодаря ви!
Внучето на директорката е в групата на въпросната госпожа и това е причината да се въздържам от това оплакване. Иначе в момента се опитвам да мисля трезво и се колебая дали да не и направя утре сутрин забележка. Лошото е, че съм афектирана и се притеснявам, че забележката ми може да прозвучи като заплаха , а от това се пазя.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Боже ,що за детски педагози.
Веднъж  баща ми  (лека му пръст) беше забравил да вземе най-големият ми син от ДГ.Госпожата го е завела с колата до нашите,защото детето обяснило,че дядо му е трябвало да го вземе.
Дори и на въпрос не стана на следващият ден въпреки моите хиляди извинения.Госпожата беше изключително любезна и обясни,че не се е случвало само на нас.
Тогава първо поговори с директорката. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
Рискувам да бъда оплюта от всички, но ще ви кажа, че и сте прави донякъде и не сте прави. Rolling Eyes
При системно закъснение на родител за вземането на детето от детско заведение независимо къде е на територията на България, наистина може и трябва да се вика патрулна кола на полицията или да се сезира дирекцията за защита на правата на децата към съответния район, за да се отнемат правата на родителите, които не се грижат както трябва за децата си.
Всеки гледа от неговата камбанария - вие от вашата, родителската, учителката от нейната - учителската.
Друг е въпроса, че на добра воля учителката може да заведе детето до адреса му на живеене.
А що се отнася до оплакването - не знам дали няма да сбърка velvetmamma.
velvetmamma,
Първо разговаряй с директорката, а после прави оплакване, ако счетеш за нужно. Rolling Eyes

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Първо се оплачи на директора(ката). Ако не ти се обърне внимание и в инспектората.

# 11
  • Мнения: 21
Ами аз съм съгласна, че ако закъснявам редовно сигурно би могло да предаде детето на патрулната кола, но
1. факт е, че освен въпросното закъснение през м. декември, друго такова не е имало.
Освен това как ще се докаже системно закъснение!? и не на последно място къде са регламентирани правата и задълженията на учителите / определено не ме интересуват възнагражденията- това намирам в интернет/.
Факт е, че тя е коментирала пред детето какво ще се случи, ако.... Факт е, че той не иска да ходи на ДГ след днешния случай, защото госпожата може да го даде на патрулната кола, а аз да отида в затвора  #2gunfire

Инка69,
точно поради причина, че не съм сигурна в интелигентността на въпросната госпожа, все още не съм оформила скандала. Но от друга страна виждам, че опита ми да подмина случката от м. декември не дава добър резултат.

За сега клоня към разговор с нея пред директорката и да настоявам тя да ми отговори как би реагирала тя, ако аз обяснявам пред нейното дете , че мога да я съдя и тя да отиде в затвора / оффф не съм сигурна, че е редно ..../

Май защото много мисля са ми се качили на главата и се гаврят с детето ми...

# 12
  • Мнения: 1 312
Добре де,нали се оставят по няколко телефонни номера за всеки случай-ако нещо стане да се обадят на родителя,бабата,дядото,вуйчото newsm78
Щом има закъснение и госпожата се е притеснила да звънне да пита какво става.
Как пък ще ми води детето вкъщи Shocked
Нали в това време аз или баща му сме на път за градината и най-малкото ще получа нервен срив ако заваря групата празна-без деца и персонал Close
Обаждали са ми се по телефона да ме помолят да го взема малко по-рано(от закъсняващите съм,яслата е до 18.00 часа,аз отивам между 17.40 и 18.00,когато са само по 2-3 деца останали),защото имат празник примерно,но са ме молили с условието само ако имам възможност.

# 13
  • Мнения: 1 172
Добре де,нали се оставят по няколко телефонни номера за всеки случай-ако нещо стане да се обадят на родителя,бабата,дядото,вуйчото newsm78
Щом има закъснение и госпожата се е притеснила да звънне да пита какво става.



А според мен е работа на закъсняващия родител да уведоми учителката като се обади на телефоните в градината.

# 14
  • Мнения: 14 654
Вярно, че учителката е била груба, но според мен чак за жалба не е това поведение. Първо с нея разговаряй, кажи и как са се отразили върху сина ти фантазиите, че ще те пратят в затвора, увери я, че закъснението е било изключение и тя няма основание да  изкарва лошото си настроение върху детето. Ако не се разберете с нея-дирекорката, но е много възможно един разговор с въпросната госпожа да ти свърши работа, но не скандал. Крясъците правят човек да изглежда истеричен и несериозен.

Общи условия

Активация на акаунт