Пътуващите с хуни - американска пътна тема.

  • 34 708
  • 511
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 147
Под давление на Джи, "тихо и кротко" си отваряме "една малка, незабележима тема .....  за да обменяме опит - тези, заминаващите от Америка за БГ".


Enjoy.
Z

# 1
  • Мнения: 2 257
Тихо и кротко си потъва темата вече. Мерси, Зора.

Позволявам си да започна с няколко цитата от другата, че да са на едно място нещата:

До сега четох изискванията от еърлайнс, с които ще летим Crazy нещо започвам да се шашкам, сама с хуната ми ooooh!
За течности - 3 оз, в 1литров  зиплог, 1 на човек, то май вече някой писа това...
Отивам да се дообразовам и търся играчки за 12 месечно бебе, да го държат интрътейвано за н-часови полети. Някой с идеи?

Бубка, под 100 мл, (не както в УСА под 50), прозрачна торбичка и това е. Само с ръчен, вече разрешават по 2 чанти и си ОК. Приятно и пътуване по Париж, кога?

Абе Биз, аз що си знам че тук дават по 4 унции опаковки да носиш в ръчния? Сменили ли са го? Миналата година като си ходихме такива ми бяха и нямах проблем. И това за втори ръчен вярно ли е? Или то е само ако не чекираш? Брех, залях те с въпроси Mr. Green

Аз засега си въобразявам, че геройски ще се справя с моето любопитно и експресивно хлапе, но като ви слушам, почвам сериозно да се замислям дали да не взема нещата по-насериозно...Пишете, пък и аз после.

# 2
  • Мнения: 1 147
Те, девойките ще се появят, страшно няма.

Мен ме касаят следните въпроси, и ако някой има отговор, би било супер.
Според Джена, инфант бедс, които дават в самолетите (пред теб закачени) са много малки, и не са побрали Ноли, когато летя на 6 месеца само и беше 67 см. Александра е 64 см, и ако не се събере, жална ни .... защото трябва да е на ръце.

Ако е вярно това с 3-те унции, Александра явно ще стои  гладна, тя изяжда по 1 литър на денонощие... Аз ще нося 6-7 шишета с вода, и суха формула, не знам дали ще нося бурканчета някакви, защото засега Александра не е захранена.
Друг въпрос, който ми беше интересен е как се адаптират децата с часовата разлика в България..
Колко е допустимия багаж за дете без билет? Имам ли право да чекирам багаж за нея, май не, ние летим с Юнайтед, да ме пита човек защо....
За играчки, тя засега само си чеше зъбите, та тийтърс, и на всяка цена поне 5 биберона  Laughing


# 3
  • USA
  • Мнения: 559
Аз пътувах с Кристиан като беше на 3 месеца. Не ме пуснаха с водата. Взеха ми я, но си купих от летището. Това беше през октомври.
На връщане от Германия ме пуснаха само с 1 шише. Добре, че кърмех. От България ни бяха дали безумни места, та трябваше да молиме хората да ни сложат на мястото, където слагат кошчетата.

Сега ще пътуваме през юли и той ще е на 1 година и е голяма хуна. Кошчето наистина ли е толкова малко? Много жалко  Confused. Беше удобно. Къде спи детето тогава?
А дават ли пюрета да се носят?

# 4
  • Мнения: 994
За кошчето  - летяла съм с Юнайтед и Луфтханза, когато съм ползвала кошче - не беше малко, особено това на Луфтханза, което се закрепваше на стената. Това на Юнайтед беше нещо като куфар и го хвърлиха на пода. Не си спомням колко см е била дъщеретя, но беше над 1 година и е била поне 70 см и се побра. Сега пак питах за такова кошче и ми казаха, че е само под 8 месеца, но аз пак си резеврвирах тези места, защото са много по-удобни за пътуване през океана с бебе.

Не знам защо не са дали течности на Winx, аз писах вече в другата тема, че през януари ми разрешиха колкото ми душа иска бебешка храна, кърма и сок. Значи имах 3 бурканчета (3 ти номер), домашно приготвена каша в кутийка, шише 8 oz кърма, сокче на Гербер - 4 oz.  Летях с Continental, но аз не виждам какво значение има, като проверката е много преди да се качиш на самолета. Единственото което направих е, че всичките течно и гелообразни бебешки храни бяха в отделен зиплог - само че 1 галон. На връщане пак ме пуснаха с бебешка храна, повече от допустимата, независимо че идвах от чужбина.

Допустимия багаж зависи от компанията. Луфтханза дава 10кг на бебе без билет плюс количка и чанта ръчен багаж. Трябва да се пита самата самолетна компания.

Играчки - носих magna doodle, книжки, даже и една мъничка музикална играчка. И рингчетата, ако се сещате, които се нанизват като герданче - голяма занимавка беше.

И мен ме притеснява как ще понесе 9 часа в самолет, сигурно ще се измъчи, защото много обича да ходи и да пипа навсякъде, пък хората тогава ще спят, но ще оцелеем някак си,

Не си спомням да са имали проблеми с часовата разлика като бебета, но една приятелка много страдаше с нейното бебе, на което му трябваха около 2 седмици да свикне да спи по  новото време. До дете си е.

# 5
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Зора, това за трите унции беше за мен, аз сега ще пътувам сама и само с ръчен багаж и исках да видя каква козметика мога да взема.

За бебетата потвърждавам - всякаква храна дават отделно, само вода не. С Дани ходихме до България миналия септември, беше на година и половина. Отделно сме летели вътрешни полети няколко пъти плюс до Бермуда (секюритито е същото). Носела съм бурканчета с пюрета фабрични и/или пластмасови купички с домашни манджи, плюс формула на прах колкото си искаш. Вода си купувах от летището колкото може по-голяма опаковка и бяхме готови.

Сега вече пие мляко нормално, което също го купувам от летището. Нашата екипировка е една раница за него, в която има, освен горните хранителни запаси:

Бисквити, солети, кракери, банан, ябълка
2-3 празни бутилки, плюс сипи къп (нали още пие мляко от бутилка)
няколко памперса и мокри и сухи кърпички
дезинфектант за ръце
един кат дрехи (колкото може по-леки, плюс пуловер някакъв)
мечо
книжки
колички
гумените животни, много на брой, които Анет беше препоръчала (от джунглата, или динозаври, или от фермата)

Количките и животните редовно намаляват на брой от самолета, но това се очаква, те са евтини и заменяеми.

# 6
  • Мнения: 109
Я и аз да изокам. Летя след седмица и всичката ми необходима информация за полета взех от сайта на Луфтханза. Ще копирам от текущата тема, за да съберем информацията.

Economy Class - 2х23 кг чекиран + дамска чанта + ръчен багаж с размери 55/40/20 см и тегло 8 кг.
За детето (без място) - 10 кг чекиран + дайпер бег + сгъваема количка.

New regulations for hand luggage
Free baggage allowance on long-haul flights
Medications in carry-on luggage
Free baggage allowance for children
Carry-on baggage

Video

Изискванията за ръчния багаж на възрастен не важат за бебета. Дори пише, че храната на бебето може да не е опакована в 1-литров зип-лок бег. И на видеото примерът е такъв. Едва ли някой си мисли, че едно бебе ще изкара презокеански полет със 100 мл вода. Макар аз да имах такива премеждия на летището в Прага. Един младеж се опита да ми обясни, че освен че водата на детето трябва да е по 100 мл в бутилка, и самата бутилка следва да е с такава вместимост. Естествено на проверката никой не направи ни най-малка забележка. Пътувах ден преди дъщеря ми да навърши годинка и носех какво ли не - дрехи за преобличане, одеялце, памперси, мокри и сухи кърпи, АМ (формула), вода, сокове, пюрета, играчки, книжки... Обаче да уточня, че тогава пътувахме с Чешките аеролинии (относително де - от София до Прага - Bulgaria Air, до Атланта - DELTA). Пътувах без кошче - дребната спа в скута ми. Но сега е хуна, не зная какво ме чака.  ooooh!

Нямам голям опит, но доколкото ви чета, а и колкото познати и приятели да са пътували с малки деца, изискванията за тях не се различават съществено. За полета на Winx обаче все още не проумявам. Как 3-месечно бебе ще изтрае презокеански полет със 100 мл?


# 7
  • USA
  • Мнения: 559
Не, пуснаха ме с малко шишенце от 500мл като им обясних, че ми трябва за бебето. Това от Германия с Луфтханза. Нали знаете как има допълнителна проверка малко преди гейта за американските полети, а след това няма магазини. Там ми се струва, че бая се престарават. От Щатите можех да си взема колкото искам вода от летището.

Марлела, а как спа малката в скута ти? Трудно ли беше така? Мен сега спането май по ме притеснява, че нашият полет си е 11 часа до Европа - няма как без спане. За храната се успокоих, че ще има за малката хуна.  Laughing

# 8
  • Мнения: 109
Winx, аз за моята вече не се притеснявам толкова каква вода ще пие, та и да ми кажат да излея водата, ще разчитам на тази, която дават на борда, но за 3-месечното ти бебенце направо се втрещих. Именно на такава предварителната проверка преди гейта Чесмир (разбирай чешкия младеж) ми ги разправяше тези за 100-те мл.
А аз да разбирам ли, че вода трябва да взема непременно от летището, защото тази, която евентуално ще си налея у дома, няма да я допуснат на американското летище?

А полетът честно казано мина неочаквано добре, при все че беше дневен полет. Малката спа малко, аз изобщо не мигнах. Но пък тя си беше кротичка тогава. Е, последния 1-2 часа стана кисела. 10-часов беше полетът. Уморих се и по проверките на летището и то по-скоро от недоспиването. За малкия не се притеснявай - иска-не иска, все ще дремне, ще се умори толкова време без сън. Пък колкото - толкова. После ще си навакса.   Hug

# 9
  • Мнения: 1 800
За водата- с А.Джей колкото пъти летим доместик са ме предупреждавали да изхвърлям вода, ако е разбита с формула, няма проблеми. Аз като мина секюрити, купувам голяма бутилка с вода и ако ми се наложи сама си правя, не разчитам на водата в самолета.
Марлела, сина ми летя за първи път като беше на 2 седмици и пак не ни дадоха да минем с вода на секюрити.

Зора, на юнайтед пише (и аз съм с тях на отиване), че техните басинетс са за бебета до 6 месеца. 

3 оз е за възрастен, с инфант отпада това изискване. Даже на мен са ми казвали, че не трябва да слагам бейби тайлано в зиплог, но аз всичко бутам в няколко пликчета, за всеки случай..

съветват по разни сайтове да се вземе допълнитено дайпърс и формула в случай на дилей на полета. Също екстра дрехи за бебето и за вас . Също се препоръчва и ъмбрела стролърс, аз с друга не бих и летяла, трябва да се вгъне и скенира на секюрити, това с държане на бебе с една ръка, събуване на обувки, вадене на електроник дивайсез и бебешки храни...никак не са го направили лесно... да се чуди човек защо се навих пак сама да летя с А.Джей ooooh!...понякога има любезни служители, които помагат, но някой път гледат като пукели как се мъчим...

сетих се- не слагате обувки на бебетата, и тях искат да скенират, дори и такива като робиз.

някой носел ли е портабъл ДВД плеър и дали си заслужава? Много се притеснявам, защото А.Джей не играе много с играчки, у дома пълзи, удря навсякъде с лопатка за пясък, търкаля топка- все неподходящи дейности за самолет. Книжките ги гледа, но бързо ги чете Mr. Green
последния път (февруари) на доместик искаше да скубе жената пред нас и само се хилеше на всички почти през цялото време, не искаше никакви играчки, това за 2 часа полет добре, но за 10 ooooh!

после пак...

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 20:09 от benson10

# 10
  • Мнения: 109
benson10, благодаря! Аз се учудих, защото нямах подобни преживявания от Европа насам. Вода си налях у дома, на летището в София ме попитаха с колко деца пътувам, но като разбраха, че полетът е до Атланта, ме пуснаха без проблем. За Прага вече разказах, но пак си минах с моята вода от България. Ок, благодаря ти за информацията. А можеш ли да ми препоръчаш каква вода да й взема, ако има някакво значение разбира се. Може ли на летището да намеря такива опаковки например?



# 11
  • USA
  • Мнения: 559
И аз тази използвам Simple Smile. Нямаше я на летището (LAX).

# 12
  • Мнения: 810
На Юнайтед два пъти звънях да ги питам за безинетите. Всеки път ми казват различно 1 път - до 6месеца, 2 път - над 6месеца. На инструкциите им е написано 6месеца,но като ги питам какви са размерите и колко трябва да тежи детето и колко трябва да е на височина се получава доста противоречиво и излиза че бебе на 8 месеца би трябвало да се събере.

И аз ще летя с Луфтханса след седмица /на 30/ Марлела ти кога ще летиш  Grinning да не сме на един полет и да не знаем  Wink? Благодаря за инфото, спести ми ровене из сайта им.

Вода - какъв е проблема да се ползва самолетната вода, нали е в затворени бутилки, само трябва да се иска топла. Но и аз ще купя от летището да имам моя за всеки случай. Въпреки, че полета ни е нощен и аз не го храня през ноща вече.

Бебетата не спят ли в самолета през ноща  newsm78  Защото аз много се надявам на това. Мойто дете ми спи в ръцете без проблем, даже май ще се гушкаме дори да имаме безинет. А на връщане ще е дневен полет, не ми се мисли  Laughing

Бенсън - ДВД за голямо дете ми се струва задължително, освен ако АДжей не се залисва достатъчно дълго по него. А между другото ако има ТВ на седалката не е ли същото?

И мен ме вълнува въпроса с настройката на разликата  Whistling Ще мога да ви кажа след седмица как е при нас.


# 13
  • Мнения: 1 800
benson10, благодаря! Аз се учудих, защото нямах подобни преживявания от Европа насам. Вода си налях у дома, на летището в София ме попитаха с колко деца пътувам, но като разбраха, че полетът е до Атланта, ме пуснаха без проблем. За Прага вече разказах, но пак си минах с моята вода от България. Ок, благодаря ти за информацията. А можеш ли да ми препоръчаш каква вода да й взема, ако има някакво значение разбира се. Може ли на летището да намеря такива опаковки например?





няма такава вода, аз взимам обикновена бутилирана...
причината поради, която го правя е, че по този начин, когато реша да му направя формула не трябва да чакам да дойде стюардесата да й кажа после, тя докато ми донесе току минали 10 минути, а моя гладник не търпи толкова и ще се дере с пълно гърло през това време  Crazy

всъщност, аз като си купя водата, преди да се кача в самолета, си отмервам в две шишета, след това само формулата слагам, само секунди ми отнема. Чантата с бебешките неща е под седалката пред мен, така не трябва да ставам за всяко нещо...
добре философствам, едва ли системата за дометик ще работи за презокеански при нас...

Пумпал, права си и ти, ако има тв на седалката, едва ли ще използвам другото...ти съвсем скоро тръгваш, стегна ли куфарите? Имаш ли travel bag за количката, аз още се чудя дали да купя?

# 14
  • Мнения: 994
Аз искам да питам Бубка дали продават органик мляко на летището? Досега не ми се е налагало да купувам и въобще не съм се и заглеждала.

Общи условия

Активация на акаунт