Изобщо има ли 10 месечни, които спят непробудно нощем?

  • 2 968
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
Може и да има,но моето не беше от тях.Едва напоследък започна да спи почти непробудно.От нашата лекарка знам,че това преминава,когато децата започнат да ходят.Причината е,че през деня изразходват много енергия и се уморяват достатъчно,че да спят дълбоко през нощта.Разбира се,ако няма друга причина за това.Остава ти да се надяваш този период да премине по-бързо,че като гледам твоите нощни проблеми са умножени по две.Пожелавам ти го искрено!

# 16
  • Мнения: 4 111
Да, има. До сега се е будил през нощта с плач не повече от 5 пъти и скоро е заспивал. Наскоро имаше една вечер, в която плака 2-3 часа, от зъби и 2-3 дни беше кисел през деня и се разплакваше за кратко, но бързо му минаваше. Лошото (за мен) преди беше, че ставаше 5,30-6-6,30 и спеше 2 пъти през деня, но вече спи до 8 с един сън следобяд.

# 17
  • Мнения: 1 477
Има.Моят син нe сe буди през ноща.Случва се само и единствено, ако е с хрема да започне да мрънка ,но като го гушна заспива веднага.Нито зъби, нито глад могат да му прекъснат съня.Вечер ляга в 21.Сутрин в 7 хапва АМ и отново заспива да към 10.

# 18
  • Мнения: 2 309
Спокойно Grinningдъщеря ми започна да спи по цяла нощ след навършването на година и половина. Не си мисли, че си накрая на силите си и не издържаш вече....ще се намерят още много Grinning

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ми де да знам, моето спеше непребудно нощем от тримесечно.

Плакала е, само когато има някакъв проблем, но е било много рядко.

Дано проспят скоро.

# 20
  • Мнения: 8 999
Има - моите деца спяха като заклани. Като оставим настрана първите няколко месеца, в които ядяха в 3 ч. през нощта, изобщо не са се будели по друго време. А като отпадна и нощното хранене, си откарваха по 12 часа без прекъсване.
Не знам дали има значение, но никога не съм ги приспивала по никакъв начин, спяха сами в стаята си, на загасена лампа. Дори нощното кърмене беше на тъмно, за да не се объркат и да мислят, че е дошло време за игри и закачки.

# 21
  • Мнения: 817
Има, да. Бебето на моя приятелна спи по цяла нощ още от втория месец, но будува цял ден после.
Аз също съм спала по цяла нощ от 2-ри месец, така че има такива бебета определено Peace

# 22
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
има.пове4ето край мен са такива,но не и моето.буди се на всеки 4ас,а понякога на 15 мин.ве4е не мисля,4е е от зъби,щото не го боли,а просто с е буди,взимам го на ръце,давам 4ай4е и така.дори да спи 2-3 4аса без събуждане,което е мноого рядко,аз не мога да се отпусна и 4акам всеки момент да стана.

# 23
  • Мнения: 2 960
Ми де да знам, моето спеше непребудно нощем от тримесечно.


и моят син така ..сега е на година и едан месец и продължава да си спи от 21 до 8.00 сутринта... Praynigдай боже така да продължим.тайни и рецепти намя-зависи от детенцето явно Peace

# 24
  • Мнения: 2 757
Спокойно Grinningдъщеря ми започна да спи по цяла нощ след навършването на година и половина. Не си мисли, че си накрая на силите си и не издържаш вече....ще се намерят още много Grinning

Бе то е ясно, че няма да пукна от преумора, ако това имаш предвид под сили и издържане, ще издържа със сигурност. Но ако питаш мен нервите ми отдавна са издали багажа и колкото и да искам не мога да си гледам децата като хората, правя ужасни неща, съзнавам го, но не мога да се контролирам. Именно тази загуба на контрол означава, че съм си минала лимита и в интерес на истината вече самата аз не знам какво мога да очаквам от себе си. Щом вече понякога нощем съм толкова изнервена, че ги пляскам. При което те реват още повече разбира се и на мен ми се къса сърцето, но просто не мога да се контролирам. Всеки ден се чудя как съм могла да ги ударя и се заричам да не се случва, но то се случва отново и отново. Безсилна съм да се боря със себе си и не знам до къде ще я докараме  Cry Психолог със сигурност не може да ми помогне, защото ако го виждам през деня ще се съглася 100% с него, а ако ми се яви нощем като съм бесна да ми чете лекции ще му се случи същото като на бебоците  Twisted Evil Може би психиатър, и по-скоро не той самия, а успокоителните, които ще ми предпише. Само дето не знам като си ги пиина дали ще мога изобщо да ставам и да си обслужвам децата  newsm78. Бе... не вервам с успокоителни да се гледат деца, това си е работа като всяка друга, а успокоителните намаляват работоспособността драстично  ooooh! Само на Господ се уповавам в такива моменти да ми пази децата от самата мен Praynig

baibibi, единствената връзка, която виждам между безпроблемното самостоятелно заспиване и в последствие безпроблемното спане е, че явно си вървят ръка за ръка заедно с всички останали качества на този тип деца, които не само че нямат проблеми със съня, ами с нищо. Те се наричат безпроблемни деца, раждат си се такива и ти си просто късметлийка, че са ти се паднали подобни съкровища. Моите имат проблем почти с всичко, и трите ми деца са нерваци (Теди не е толкова ревлив, но като е гладен или иска нещо много тогава никой не може да се мери с него по бързо палене,истеричен рев и трудно и дълго укротяване след това), явно са се метнали на майка си. Лично аз обвинявам дъртата, че ме е проклела с трудни деца, щото според нея аз съм била много трудна, въпреки, че единствената причина, поради която тя ме е смятала за такава, е понеже съм била адски чувствителна и много съм ревала. Иначе съм си спала, яла, развивала повече от нормално... Докато при моите деца проблемът не е един, а много на куп. Все пак явно Господ е преценил, че въпреки всичко ще ги отгледам, щом ми ги е дал. Наистина не мога да си представя друг човек да е способен да издържи подобно изпитание без да влезе в лудница или да убие някой (детето си най-често). Като гледам мъжът ми как вече взе да изкуква от как от една седмица му ги оставям сутрин   и трите деца за час два за да подремна и само колко е кисел като Давид го събуди сутрин в 4 да си играят и после към 6 заспи блажено, а мъжо трябва вече да става. Пък аз му завиждам, че си е легнал в 10 и е спал непробудно до 4 - за 6 часа сън дори не мога да си мечтая  Sad. Така че от друга гледна точна се гордея със себе си, че само си бия децата, а не съм ги убила още в момент на умопомрачение  Peace

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ами има,ама само в приказките....
И по филмите  Joy Joy Joy

 И в реалността.Синът ми след като му спряха коликите(4,5м.) си спи непробудно нощем.Не се е будил нито за вода, нито за мляко.Имали сме само две нощи в които ставахме, защото му растяха първите зъби.

# 26
  • София
  • Мнения: 276
И аз съм се питала дали има такива деца.
Моето се буди страшно много, не знам от какво. Понякога по 10 пъти ставам.
А още няма нито един зъб. Не ми се мисли какво ще стане като почнат да растат...

# 27
  • Мнения: 1 121
Може и да има, ама моето не е от тях Laughing откакто се е родил не имало и една нощ, в която да не се събуди поне 2 пъти Tired

# 28
  • Мнения: 4 753
До сега ми се е будил нощем само два пъти за водичка... но до 10-ия месец има време та ще видим (тепърва ще ни избиват зъбчета)...  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Има, моето е от тях, така наречените от теб "безпроблемни деца".
Спи по цяла нощ от си 21-ия ден, когато отказа нощното мляко. На 10-месечна възраст започна да си ляга в ...18-18,30 часа и да спи сутрин до 8. Сега с мъка го държим буден до 19,30ч., защото и на мен не ми се прибира толкова рано в това хубаво време. Спи и през деня поне 2,5 часа, в момента вече дори е заспал.
Дано се подобрят нещата при вас, защото виждам, че ти е много трудно и си много уморена. Не можете ли да наемете гледачка поне за през деня?

Общи условия

Активация на акаунт