Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

anywhere

Според вас възможно ли е ягодите, кото майката яде, да предизвикват хранителна алергия у бебето чрез кърмата? Питам, защото от няколко дни Емата се скъсва от рев и пръцкане целодневно, а не виждам причина. Единственото е, че хапвах ягоди - по малко, но почти всеки ден. Знам, че ягодите са алерген, та затова се чудя дали е възможно да е от тях?!  Thinking
Цитирай

Знам от майка си, че когато ме е кърмила след голямо ядене на ягоди, ама тя наисти много е яла (може би затова аз сега ги обожавам) аз съм се обринала и са установили, че е от ягодите. Но за пръцкане не ми е казвала. Беше ме предупредила да не прекалявам с ягоди, а пък на мен ми иде килограми да изям.

Дано други майки споделят и те.
Цитирай

София

По принцип биха могли да предизвикат алергия, но за пръцкане не знам  newsm78. Ягодите не обрзуват газове...Да не си хапнала или пила нещо, което да действа газообразуващо?
Цитирай

София

И Дара тези дни е неспокойна и пръцка! Не знам какво и има! Събужда се с писъци и ако не съм до нея не може да заспи по още 1 час! Дори яде по-малко и и текът много лиги smile3534 Все ми се струва рано, но май първото зъбче ще се появява! Тези писъци само за това ми говорят,а и отказването от храна! А колко пъти на ден ака Ема? Дара най-много веднъж! Може и от това ги болят коремчетата!
Цитирай

София

Еййй, Зъхи, изпреварила си ме WinkТъкмо се канех да пускам подобна тема.Днес се нагърмях зверски с ягоди и чак после се усетих, че не биваше Rolling Eyes EmbarassedСега дебна за реакции, ама още нищо няма...Голяма съм овца EmbarassedА може и да е свикнало детето, че аз като бременна по 2 кила изяждах LaughingТолкоз ми бил акъла, какво да се направи Embarassed
Цитирай

anywhere

И Дара тези дни е неспокойна и пръцка! Не знам какво и има! Събужда се с писъци и ако не съм до нея не може да заспи по още 1 час! Дори яде по-малко и и текът много лиги smile3534 Все ми се струва рано, но май първото зъбче ще се появява! Тези писъци само за това ми говорят,а и отказването от храна! А колко пъти на ден ака Ема? Дара най-много веднъж! Може и от това ги болят коремчетата!

И аз мислих за зъбче, защото много си лапа ръцете като плаче, а определено си хапва добре...  Twisted Evil
Ака 1-2-3 пъти, различно...
Цитирай

София

При Крис е същото, много се лигави и ака от известно време около един, два пъти и в редки случаи три пъти на ден. Аз мисля, че това с акането зависи от това с какво се храня. Мисля, че във библиотеки във форума някъде пишеше, но още не мога да стигна да го прочета.   
Цитирай

София

Според вас възможно ли е ягодите, кото майката яде, да предизвикват хранителна алергия у бебето чрез кърмата?

Да, може!
Ако много ти се хапват гледай да не прекаляваш с количеството и да не е всеки ден...

А това с плача и пръцкането според мен пак е от ягодите - просто детенце по този начин изразява непоносимостта към тях.

Цитирай

София

току що прочетох, че може. въпреки че в статията става въпрос за захранване и реакции на организма на бебето към определени храни - течащ нос, обрив по лицето или дупето, раздразнителност или газове.

значи по-леко с ягодите  ooooh!
« Последна редакция: пт, 27 май 2005, 11:24 от smurfietki »
Цитирай

София

И аз съм чувала, че е взможно алерген да преминава в кърмата.
Все пак не мисля ,че не трябва изобщо да се опитват ягоди ,просто да не се прекалява. Можеш да поспреш за малко с тях и да оптиш след време дали има същия ефект.
Но за да ви успокоя такива болезнени, пръцкащи и други дискомфортни реакции и аз съм наблюдавала при Али. Особено първите месеци много се шашках-мислих си, че проявява реакция към мандарина, маслина, портокал, ядки.  Впоследстие се убедих, че е било случайност и няма общо с яденето на тези неща.
Иначе да споделя, че ако не се изака Али, започва да яде по-малко. Боли я коремчето ,пръцка, плаче на сън.Колкото повече дни пропуска акането, толкова по-малко яде.
Цитирай

София

Леле и мойта кокона е на същото дередже !!  Shocked

аз снощи ядох ягоди и малко череши и на сутинта един рев ви казвам досега не е ревала сутрин никога и едно пръцкане ще скъса памперса още малко , и даже едвам я накарах да яде . Сука малко и се откааза та цедих и давах от шише щото си мислех ,че е гладна добре че хапна малко  и без това не сме наддали както трябва .

Дали найстина може да е от ягодите  newsm78

ми аз като гледам трябва да спра почти всичко да ям ако се съобразявам със всички изисквания .
затова си хапвам уж от всичко по малко ама ...............

Цитирай

И аз бях изпаднала в размисъл на тема ягоди - преди няколко дни купих страшни ягоди, но в един момент се сетих, че може би не трябва да ги ям, та се въздържах. Има логика да не са особено препоръчителни.
Цитирай

София... с надежда за преселение.

Мамета, аз още не съм мама, но да ви кажа какво знам от прочетено. Ягодите наистина са алерген, но надали ще предизвикат пръцкане. Виж черешите са друга работа - те подуват много - онзи ден си докарах контракции от половин кило Wink Колкото до лигавенето и лапането на ръцете, ами май му казват на това кърмаческа стачка - когато бебетата порастват и имат нужда от по-често кърмене, за да се увеличи количеството на кърмата и като си го направят достатъчно пак си стават спокойни. Еми това е, което знам, дано ви е било поне малко полезно Blush
Цитирай

Мойта беба в момента е изрината-бях яла малко ягоди(не съм въвеждала нови храни).То нито кърменето ми като хората,но за бела.... Embarassed
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.