Отговори
  • Мнения: 158
Бебето ми е родено 2280 г, в края на 3ти месец е 3750. Първите 2 месеца качваше по над 600 г, а сега нещо се забави растежа, но пък и то вече прави по-дьлга пауза през нощта - около 5-6 часа.

Та понеже от както се е родило аз все се притеснявам заради ниското тегло, искам да ви попитам недоносените бебчета по-бавно ли наддават по принцип?
Иначе е само на кърма. Лошото е, че като цяло трудно мога да го накарам да яде повече отколкото му се яде. Почти не е повръщало, ако е повръщало няколко пъти то е именно, защото съм се опитала да му давам повече храна отколкото може да поеме.

Вие какво правехте, че децата ви да качват по-бързо? АМ не ми се иска да давам, понеже кърмата ми е предостатъчно.

# 1
  • Мнения: 1 685
ох ooooh!моя Жорко е същият.вече е почти на годинка а тежи само 6 .400.не се тревожи толкова ,нали детето ти е добре  Hugтова е по-важно.а педи какво казва за това ,че наддаво бавно?а и ти кърмиш-това е много хубаво Hugнека ти е живо и здраво

# 2
  • Мнения: 158
ох ooooh!моя Жорко е същият.вече е почти на годинка а тежи само 6 .400.не се тревожи толкова ,нали детето ти е добре  Hugтова е по-важно.а педи какво казва за това ,че наддаво бавно?а и ти кърмиш-това е много хубаво Hugнека ти е живо и здраво

ами кърмя, но давам и изцедена кърма на бебето като се измори. В началото не сучеше, но после постепенно се научи.

иначе доки ме съветва вече да давам и АМ, за да наддава повече, но пък аз имам достатъчно кърма, бебето просто не може да поеме колкото поемат средностатистическите 3 месечни бебета : (

Иначе е родено около 37 ма седмица.

# 3
  • Мнения: 983
Съмнявам се, че има трик да накараш бебчето да яде повече, отколкото иска. И при мен е стоял този проблем. Но накрая се предадох и го оставих да яде колкото иска, когато поиска. Мисля, че така той се чувстваше по-добре, в противен случай се постига обратния ефект и ако се мъчи при хранене, бебето може тотално да откаже.
Та, мисля, че няма от какво да се притесняваш. Както ти е казала Гери, щом бебчо добре, жизнен и спокоен, нямай грижи. Още повече като е само на кърма, кърми на поискване, не спазвай режим.

Моя бонбон е вече на година и три месеца, храни се от детската кухня и едно ядене понякога  може да му стигне за три дни - толкова малко яде. Но, явно това му е достатъчно, какво да го правя  ooooh!

# 4
  • Мнения: 103
И моята вече пораснала девойка е много злояда от бебе. как ли не се мъчих и какви ли не тактики прилагах - насила хубост не става, и това е! даже първото джи пи на малката ме изкара некадърна - детето не наддавало нормално, следователно не съм я хранила достатъчно -държала съм я ГЛАДНА!!! Опитах да я нахраня с по-голямо количество АМ след това - и резултатът беше повръщане на фонтан. Пробвах да я храня по-често - същия ефект. накрая се предадох - оставих я да яде колкото и когато иска. От бебе си върви слабичка, но важното е да е здрава.
Съветвам те и ти се да се довериш на детето си -колкото наддава - толкова. Да ти е живо и здраво детенцето - килограмчетата са бял кахър!

# 5
  • Мнения: 13
Моето пате го изкуших с кашичките на Нестле като направи възраст за тях. Купих 300 вида докато открия коя ще хапва и при нас това беше кайсиева и така само можах бързо бързо да я вкарам в нормата. Утре правим годинка и ще започнем едни ( пак на нестле ) спагетки макаронки и тн. защото лекарката каза че много помагали за наддаване.

# 6
Здравеите май4ета на недоносени.И мойта малката е много злояда.Роди се в 33г.с.-1.950 и 42 см.сега е на 1г.и 8м.и е 8.5кг.и 75см.Не знам ве4е с какво да я залагвам да яде.Хапва по 3-5лажи4ки и до там.Постоянно мляска но не яде.Даите някакви идеи за наддаване.Ина4е е голяма жилка и е здрава.

# 7
зравей  и моят син е така но попитай джипито си за саностол дали можеш да даваш  ние го пием и имаме резултат  или нещо друго да ти изпише за по малки има за  апетит  успех   Grinningя

# 8
  • Мнения: 495
И моето Мони беше злояда.Сега е на 6,9г. и все още е трудна.Но като беше малка използвах натурални продукти за апетит и подсилване.Но разбира се е важна вьзрастта на детето.Аз започнах доста рано.Опитах много неща.Когато при по-малките започне захранване с яице аз биг препорьчала пьдпьдьче яице.по-силно е ,но е по-добро.Давах и половинка/иначе се препорьчва 1/4 /.После като по-голяма-Апитонин,цветен прашец и тем подобни.Естествено ако детето не е алергично кьм мед.Смлени орехи с мед сьщо е добро и насища.Давала сьм и и Саностол и всякакви изкуственни витамини.Не помогнаха,пьк и не сьм им привьрженичка.От опит препорьчвам натурални продукти.Пьк и забелязвам,че нашите деца имат много силни харектери и в краина сметка каквото и да им даваме те ще се хранят когато решат.Аз сьм правила хиляди неща и си мислех,че моето дете е наи-злоядото/в квартала още  е         /.Много е изнервящо.Трябва наи-вече тьрпение.Много кьсно разбрах,че аз като и се ядосвам и получавам нервни кризи  даже заради нея постигах обратен ефект.

# 9
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мами, важното децата да са жизнени и добре, не гледайте килограми. Моят си хапваше и все беше слаб, сега нещо стана направо дебел. Дори съм се притеснила. Някъде към 8 год започна да надебелява сега е на 10 и съм се замислила да го водя на лекар - е не е грозно дебел. Говорихме си и с други мами с недоносени дечица на неговата възраст и те се чудят какво да ги правят, че са надебеляли. Не ги мислете и 200 гр да натдават пак е добре.

# 10
  • Мнения: 1 165
Не се тревожи. Моята дъщеря е почти на две годинки и е близо 12 килограма. Финна дама Flutter

# 11
          Мили мами, важното е децата ни да са здрави и щастливи.Килограмите са най-малкия проблем ще си ги наваксат.Моят Сашко е на 2г и6м и есамо 13кг,а си хапва добре,но по цял ден тича и играе и е едно здраво и енергично дете,въпреки проблемите които е имал.

# 12
  • Мнения: 695
Нети, предполагам, че кърмиш на поискване? Това е най-добрият начин да хапвате достатъчно. Също ако даваш вода или чайчета може да ги заместиш с кърмене.
Виж информацията в библиотеката на кърмаческия за компресия на гърдата: помага на бебето да стигне до калоричното задно мляко по-лесно и по-бързо.

# 13
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Мамите са ти казали- не се притеснявай, дори да не наддава бурно, важното е, че все пак наддава. Моето мнение е в никакъв случай да не въвеждаш АМ или нещо друго, за да не се отбие скоро. Освен това доколкото знам кърмените правят и скокове в разстежа. Жани наддаваше по малко, но системно, беше само на кърма до 8 месец, коригиран шести. Сега е на почти две годинки и тежи 11 кг, но си е екстра. Не се притеснявай. Не се вторачвай много в кантара-гледай бебето, ако е енергично, всичко е ок  Grinning

# 14
  • Мнения: 486
Не се притеснявай. Не се вторачвай много в кантара-гледай бебето, ако е енергично, всичко е ок  Grinning
Много добре са ти го казали вече.Наддаването не е най-важното и не е показател за здраво дете - Доста време ми тряваше да се съглася с това.

Общи условия

Активация на акаунт