Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Ще ви бъда много благодарна, ако могат мамите на зимни бебчовци да ми кажат какво са включвали списъците им- най- вече дрехите, завивките начина им на комбиниране, както и да ми кажат как са успявали да регулират температурата в стаята,така че да не става твърде топло или студено (ние сме с еда ужасна печка, която дори няма регулатор на Т. и през деня някак ще се справям според термометъра в стаята, но вечер ще бъде или много топло или адски студено).

Знам, че ще се очудят повечето от вас защо толкова съм се разбързала още в началото, но имам един куп причини, с които е излишно да ви натоварвам, поради които списъците ми трябва да са готови още до края на следващия месец някъде. Иначе нищо няма да купувам по- рано от 7/ 8 месец  Wink
Потърсих из форума, но намерих само списъци за летни бебчовци и все пак искам да знам със сигурност дали няма някоя "тънкост" през студените месеци.
Ако все пак има друга такава тема ще съм доволна и на линк към нея и се извинявам предварително, че не съм я открила сама! Embarassed
Цитирай

София-до езерото

Ние сме зимно бебе,но имаме в цялата къща радиатори с терморегулатор.Беше много лесно.Първите 3 седмици подържахме 22 градуса.След това започнахме да сваляме температурата,защото баткото е научен да спи на 15 градуса.Бебето свикна без проблем.В началото му слагах жилетка и го завивах с олекотена завивка.Не се шашкай.Както го научиш така ще бъде.Зависи и колко кг. ще се роди.По принцип казват,че бебето трябва да е облечено с една дреха в повече от твойте,но при нас е обратно Hug
Споко,като му дойде времето пак пиши.Успешно бременеене!
Цитирай

Моята бебка е родена през ноември. Първоначално дрешките, които ще ти трябват са около 8 бодита с дълъг ръкав, 8 гащиризончета (с ръкав и ританка), чорапки, 2 жилетки, 2 коплекта за излизане - примерно по-дебели, плюшени гащеризончета или комплекти жилетка и ританки (за консултации, разходки и т.н.), дебела шапка  и шалче, космонавт. Гледай бодитата и гащеризончетата да се закопчават отпред, а крачолите да имат копчета или цип за по-лесна смяна на памперса. Завивките, които аз си бях купила и ми вършат и сега работа са: една много дебела пелена вместо юрганче (олекотените завивки ми се видяха много твърди), две тънки одеала, две дебели памучни пелени. През деня я завивах или с тънко одеало, или с дебела пелена, а през нощта - с юрганчето и една дебела пелена. За регулацията на температурата - ние сме с парно, така че няма проблеми.  Купи си един хубав термометър.
Ако искаш да ти изпратя пълните ми списъци за пазаруване, пиши на лични.
Цитирай

на върха

И Ина е ноемврийче:) Съгласна съмс почти всичко, но да ти кажа 8 бодита ми се струват малко множко. Дребната изкарваше с по 3 от размерче в началото. Тези първите ги израстна точно за 1 месец Crazy
Цитирай

в моя дом

Моето първо бебе беше родено на 26 декември

дрешките с които го обличах бяха:

боди с дълго ръкавче, ританки много тънки и отгоре ританки с жилетчица от тия дето са като хавлиени материийки малко ако се сещаш и крачетата с таралъчки плетенки върху ританките, ама не вълнени. Така беше облечено през цялото време, като спи завито с олекотено юрганче, иначе отвито. Температурата в стаята беше 20 градуса през деня и 18 през нощта, регулирахме я с отделен терморегулатор тъй като печката не беше с вграден.

Навън до март месец не съм го извеждала кой знае колко, защото тогава зимата беше много студена и нямаше Т над нулата за да го изнеса....та откарахме до към началото на март преди да видим разходка.

Нещо друго ако те интересува питай.
Цитирай

Русе

Здравей,
моя бебо Ноември (роден е 29.09) го бях завила с вълнено одеалце (на един кат), и отгоре памучно. Докторката като доиде да го види се стресна, каза да не го завивам толкова. И да не го обличам с нищо плетено в къщи. Дори леглото беше до прозореца, мислех да го мръдна, но тя пак каза че няма нужда. Бебо цяла зима беше по-леко облечен от нас, не е боледувал и настивал. На вън бяхме с плетени дрешки. Подариха ни 2 спални чувала, памучни, но така и не ги използвах нито веднъж.
Другите мами са написали какви са нужните дрешки, аз лично не бях привърженичка на бодитата.Имаи в предвид, че ще ти подарят доста дрешки, но все пак се запаси, поне с долните камизолки (по-широки и памучни), и няколко блузки за отгоре. И плетени терлички, обезателно.
Лека бременност.

Цитирай

И Ина е ноемврийче:) Съгласна съмс почти всичко, но да ти кажа 8 бодита ми се струват малко множко. Дребната изкарваше с по 3 от размерче в началото. Тези първите ги израстна точно за 1 месец Crazy

Принципно е така, обаче дъщеря ми имаше навика веднага след като й сваля памперса за смяна да се изпишка, та я преобличах по няколко пъти на ден, та и 8 в един момент ми бяха малко.  Smile
Цитирай

Бургас

Принципно е така, обаче дъщеря ми имаше навика веднага след като й сваля памперса за смяна да се изпишка, та я преобличах по няколко пъти на ден, та и 8 в един момент ми бяха малко.  Smile

и аз подкрепям за повечето дрешки-бебетата много пишкат в началото до към 2 м. и се е случвало почти на всяка смяна на памперс-нов тоалет.иначе най-малкия размер 22/52/ наистина за 10 дена умаляват.Вземай си по-големи-24/56-62/.

аз родих януари - но се заредиха едни топли и слънчеви дни в началото,така,че е много трудно да се предвиди какво ще е времето-трябва да имаш и памучни и плюшени /тънкия плюш/горни дрешки.най-удобни до към 2,5-3 м са бодита и гащеризони с предно закопчаване и затворен крачол  ,а такива са най-вече българските.
на мен ми бяха удобни и камизолките с предно завързване и ританките и подобните костюмчета.

за навън - космонавт с качулка и цели крачоли  , шапка.,одеяло според времето.
имам- дебело,памучно,поларено и една тънка вълнена пелена и съм ги използвала според зависи.

терлички,чорапки също вършат хубава работа.1-2 елечета,не е задължително плетени.

за одеялата - зависи каква Т ще поддържаш,аз дебело одеяло в къщи не съм ползвала защото поддържахме топло денонощно ,като се ръководех от себе си - бебето с 1 дреха повече от мен най-много,одеяло като моето.

като цяло имах доста дрешки и сега е така,но съм спокойна и не се налага всеки ден да пера/в началото е доста трудно да се справяш със всичко ако си сама/-така,че по-добре повече,защото зимата не може да търчиш да си купуваш.
Цитирай

София

Дияна е родена на 8ми февруари (2001). Нямаше регулатори тогава, педиатърката ме караше няколко пъти на ден да отварям балконската врата (защото беше адски горещо). В къщи не я навличах много - памперса (къде без него) Smile, боди и ританки, понякога и лека блузка. Вечер я оставях да спи по боди и ританка, не съм ползваша спален чувал. Завивах я с олекотена завивка. Докато беше съвсем мъничка вечер спеше с шапчица. През деня я завивах с пелена (мека, вече не помня каква беше материята) Smile
Цитирай

София

Благодаря на всяка една от вас мили мами за изчерпателните отговори   bouquet  kissloveyou Love
Запазвем си темата и започвам да правя списъци- дано да се справя  Praynig
А какво мислите конкретно за тези "спални чувалчета" за бебовци- някои хора ги препоръчват, други казват, че не са подходящи за много малки бебета, за да не се претоплят! Чудя се да взимам ли такова  Thinking
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.