Дрешки за зимно бебе

  • 782
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Ще ви бъда много благодарна, ако могат мамите на зимни бебчовци да ми кажат какво са включвали списъците им- най- вече дрехите, завивките начина им на комбиниране, както и да ми кажат как са успявали да регулират температурата в стаята,така че да не става твърде топло или студено (ние сме с еда ужасна печка, която дори няма регулатор на Т. и през деня някак ще се справям според термометъра в стаята, но вечер ще бъде или много топло или адски студено).

Знам, че ще се очудят повечето от вас защо толкова съм се разбързала още в началото, но имам един куп причини, с които е излишно да ви натоварвам, поради които списъците ми трябва да са готови още до края на следващия месец някъде. Иначе нищо няма да купувам по- рано от 7/ 8 месец  Wink
Потърсих из форума, но намерих само списъци за летни бебчовци и все пак искам да знам със сигурност дали няма някоя "тънкост" през студените месеци.
Ако все пак има друга такава тема ще съм доволна и на линк към нея и се извинявам предварително, че не съм я открила сама! Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 883
Ние сме зимно бебе,но имаме в цялата къща радиатори с терморегулатор.Беше много лесно.Първите 3 седмици подържахме 22 градуса.След това започнахме да сваляме температурата,защото баткото е научен да спи на 15 градуса.Бебето свикна без проблем.В началото му слагах жилетка и го завивах с олекотена завивка.Не се шашкай.Както го научиш така ще бъде.Зависи и колко кг. ще се роди.По принцип казват,че бебето трябва да е облечено с една дреха в повече от твойте,но при нас е обратно Hug
Споко,като му дойде времето пак пиши.Успешно бременеене!

# 2
  • Мнения: 5 228
Моята бебка е родена през ноември. Първоначално дрешките, които ще ти трябват са около 8 бодита с дълъг ръкав, 8 гащиризончета (с ръкав и ританка), чорапки, 2 жилетки, 2 коплекта за излизане - примерно по-дебели, плюшени гащеризончета или комплекти жилетка и ританки (за консултации, разходки и т.н.), дебела шапка  и шалче, космонавт. Гледай бодитата и гащеризончетата да се закопчават отпред, а крачолите да имат копчета или цип за по-лесна смяна на памперса. Завивките, които аз си бях купила и ми вършат и сега работа са: една много дебела пелена вместо юрганче (олекотените завивки ми се видяха много твърди), две тънки одеала, две дебели памучни пелени. През деня я завивах или с тънко одеало, или с дебела пелена, а през нощта - с юрганчето и една дебела пелена. За регулацията на температурата - ние сме с парно, така че няма проблеми.  Купи си един хубав термометър.
Ако искаш да ти изпратя пълните ми списъци за пазаруване, пиши на лични.

# 3
  • Мнения: 6 472
И Ина е ноемврийче:) Съгласна съмс почти всичко, но да ти кажа 8 бодита ми се струват малко множко. Дребната изкарваше с по 3 от размерче в началото. Тези първите ги израстна точно за 1 месец Crazy

# 4
  • Мнения: 1 022
Моето първо бебе беше родено на 26 декември

дрешките с които го обличах бяха:

боди с дълго ръкавче, ританки много тънки и отгоре ританки с жилетчица от тия дето са като хавлиени материийки малко ако се сещаш и крачетата с таралъчки плетенки върху ританките, ама не вълнени. Така беше облечено през цялото време, като спи завито с олекотено юрганче, иначе отвито. Температурата в стаята беше 20 градуса през деня и 18 през нощта, регулирахме я с отделен терморегулатор тъй като печката не беше с вграден.

Навън до март месец не съм го извеждала кой знае колко, защото тогава зимата беше много студена и нямаше Т над нулата за да го изнеса....та откарахме до към началото на март преди да видим разходка.

Нещо друго ако те интересува питай.

# 5
  • Мнения: 5 577
Здравей,
моя бебо Ноември (роден е 29.09) го бях завила с вълнено одеалце (на един кат), и отгоре памучно. Докторката като доиде да го види се стресна, каза да не го завивам толкова. И да не го обличам с нищо плетено в къщи. Дори леглото беше до прозореца, мислех да го мръдна, но тя пак каза че няма нужда. Бебо цяла зима беше по-леко облечен от нас, не е боледувал и настивал. На вън бяхме с плетени дрешки. Подариха ни 2 спални чувала, памучни, но така и не ги използвах нито веднъж.
Другите мами са написали какви са нужните дрешки, аз лично не бях привърженичка на бодитата.Имаи в предвид, че ще ти подарят доста дрешки, но все пак се запаси, поне с долните камизолки (по-широки и памучни), и няколко блузки за отгоре. И плетени терлички, обезателно.
Лека бременност.

# 6
  • Мнения: 5 228
И Ина е ноемврийче:) Съгласна съмс почти всичко, но да ти кажа 8 бодита ми се струват малко множко. Дребната изкарваше с по 3 от размерче в началото. Тези първите ги израстна точно за 1 месец Crazy

Принципно е така, обаче дъщеря ми имаше навика веднага след като й сваля памперса за смяна да се изпишка, та я преобличах по няколко пъти на ден, та и 8 в един момент ми бяха малко.  Simple Smile

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 130
И Ина е ноемврийче:) Съгласна съмс почти всичко, но да ти кажа 8 бодита ми се струват малко множко. Дребната изкарваше с по 3 от размерче в началото. Тези първите ги израстна точно за 1 месец Crazy

Принципно е така, обаче дъщеря ми имаше навика веднага след като й сваля памперса за смяна да се изпишка, та я преобличах по няколко пъти на ден, та и 8 в един момент ми бяха малко.  Simple Smile

и аз подкрепям за повечето дрешки-бебетата много пишкат в началото до към 2 м. и се е случвало почти на всяка смяна на памперс-нов тоалет.иначе най-малкия размер 22/52/ наистина за 10 дена умаляват.Вземай си по-големи-24/56-62/.

аз родих януари - но се заредиха едни топли и слънчеви дни в началото,така,че е много трудно да се предвиди какво ще е времето-трябва да имаш и памучни и плюшени /тънкия плюш/горни дрешки.най-удобни до към 2,5-3 м са бодита и гащеризони с предно закопчаване и затворен крачол  ,а такива са най-вече българските.
на мен ми бяха удобни и камизолките с предно завързване и ританките и подобните костюмчета.

за навън - космонавт с качулка и цели крачоли  , шапка.,одеяло според времето.
имам- дебело,памучно,поларено и една тънка вълнена пелена и съм ги използвала според зависи.

терлички,чорапки също вършат хубава работа.1-2 елечета,не е задължително плетени.

за одеялата - зависи каква Т ще поддържаш,аз дебело одеяло в къщи не съм ползвала защото поддържахме топло денонощно ,като се ръководех от себе си - бебето с 1 дреха повече от мен най-много,одеяло като моето.


като цяло имах доста дрешки и сега е така,но съм спокойна и не се налага всеки ден да пера/в началото е доста трудно да се справяш със всичко ако си сама/-така,че по-добре повече,защото зимата не може да търчиш да си купуваш.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 673
Дияна е родена на 8ми февруари (2001). Нямаше регулатори тогава, педиатърката ме караше няколко пъти на ден да отварям балконската врата (защото беше адски горещо). В къщи не я навличах много - памперса (къде без него) Simple Smile, боди и ританки, понякога и лека блузка. Вечер я оставях да спи по боди и ританка, не съм ползваша спален чувал. Завивах я с олекотена завивка. Докато беше съвсем мъничка вечер спеше с шапчица. През деня я завивах с пелена (мека, вече не помня каква беше материята) Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 541
Благодаря на всяка една от вас мили мами за изчерпателните отговори   bouquet  Kissing Heart Heart Eyes
Запазвем си темата и започвам да правя списъци- дано да се справя  Praynig
А какво мислите конкретно за тези "спални чувалчета" за бебовци- някои хора ги препоръчват, други казват, че не са подходящи за много малки бебета, за да не се претоплят! Чудя се да взимам ли такова  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт