Вече не знам какви зеленчуци да давам

  • 2 416
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 451
Голямата ми дъщеря така и никога не прояде зеленчукови пюрета. Не и харесваха.

# 31
  • Мнения: 290
Аз също съм мама на злоядо зверче. И нас само "Зупките" на Гербер ни спасяваха от глад. И лека полека прояде и другите техни пюрета, но задължително на Гербер, а и накои на Ганчев, колкото и да бях против тези пюрета - тиква ориз и мляко, спаначена яхния и др.
И наистина ядеше кухнята с по-голям апетит отколкото пюретата Peace

# 32
  • Мнения: 472
Тиква Simple Smile
Има на хип тиква с пуйка, на моето момче му е любимото пюренце.
тиквата е широкоспектърно решение щом я яде:)може да се кобинира:тиква с картоф;,тиква с морков,;картоф,морков и ябълка;морков,тиква и ябълка;тиква с пуйка; а към кашата която сущо разбирам че не яде мже сущо да прибавиш плод и ще стане по вкусна например банан или ябулка или пук пъпеш ако си давала вече..и още нещо:на моя син например когато му пълня лъжичката плюе хленчи и тн но когато му давам пюрето като загребвам само с върха на лъжичката по малко си изяжда всичко без проблем Peace

# 33
  • Мнения: 76
Мацка ние имахме същия проблем с зеленчуковите и месни пюрета, нищо че сме мъже и се очаква да си падаме по мръвката Grinning Обаче има начин да измамиш малчугана - вместо да давам с лъжица разреждам зеленчука с малко АМ(купувам зеленчукови без мляко вътре), а пък месното със зеленчуци го разреждам с вода до гъстота да минава през биберон и давам така с шишето. Всичко се осмуква, независимо какво е, иначе с лъжицата само като опита и го плюе. Сега ще го записвам на кухня и се надявам да я хареса. Там вече ще играе лъжицата Laughing
Много добри са на Хип тиквата с пуйка и агнешко с моркови и картофи.

# 34
  • Мнения: 1 745
Аз бих те посъветвала ако имаш финансовата възможност,да отидеш в бебешкия магазин и да купиш различни комбинации от зеленчуци -с и без месо.  Peace Не ми се вярва нито едно да не хареса.На Бебевита има Тиква с пиле-моето момиченце много я хапва,както и почти всичко де.  Laughing На Хипп нещо по миризма не ми допадат,  newsm78 не съм ги опитвала на вкус. Rolling EyesОпитвай или го остави 1 седмица да позабрави и тогава пробвай!  Hug

# 35
  • Мнения: 814
Привикнала е към сладичките плодови пюренца, затова сега е по-трудно...
Ако обича сиренце (обича ли???) ти препоръчвам следното: правиш пилешка супа (със всичко там - повечко сладки картофи, сладки моркови, бяло пилешко месо и т.н.), пасираш и добавяш щедро изкиснато сирене. Консистенцията би трябвало да стане като каша/попара. Комбинацията от сладко картофче, пилешко месо и сирене обикновено е сладичка и вкусна и е приемлива за повечето деца. Синът ми дълго време ядеше почти към всяка манджа сирене. Успех  Peace   

# 36
  • Мнения: 336
През дългите празници направихме някои открития:
1.Мрази картофи!!! Надушва ги даже 1 лъжичка да сложа в друго пюре уж да я излъжа да ги смеся.
2.На гербер Zupka-та я ядеше преди 3 месеца, преди плодовите пюрета, но сега не иска и да я помирише.
3.Пасирани манджи НЕ ЯДЕ, освен ако не са сладки. Дадох ориз с лапад и агнешко(бабите ме принудиха), но не пасирани, а ситно нарязани и така яде, че чак ушите й плющяха. Докато слагам масата , бебето е до мен на един голям и удобен плот. Когато сипвам супа,тя  рови в нея, хваща някое парченце месце и почва да мачка с беззъбите венци  Shocked И си яде не ги плюе.

Иначе пробвах почти всичко друго, което сте ми писали, но не стана. Толкова пюрета хвърлих/изядох/подарих -  Сънвал, Хип, Гербер, ам-ам, Бебевита... Rolling Eyes Остана да се предам на биберона и да видя дали ще ги смуче, както казва lady_Cibil
Стискайте ми палци!!!




# 37
  • Мнения: 1 195
и ние имаме същия проблем пробвах всичко изброено тук без супата на Гербер Simple Smile И с биберон пробвах да давам пюре, разредено с АМ, без АМ с подправки без подправки с лук с целина....мнищо. Едва вчера за първи път изяде 125мн тиквички с отизова каша на Милупа. Имах 1 тиквичка сварих я на пара и я смесих с оризовата каша Simple Smile Хапна си и днес с удоволствие от тази манджа Simple Smile
Успех Any4   Стискам палци Simple Smile

# 38
  • Мнения: 336
Отказвам се!!!
И с биберон не иска. А сложих само една лъжичка пюре в 120 мл. мляко.
 Като реши, тогава да яде Cry
 Благодаря за подкрепата, мами.

# 39
  • Мнения: 298
Не се отказвай миличка,опитай отново.Свикнала е на сладките пюрета затова.Аз имах същия проблем когато започнах да давам зеленчуците ,но постепенно я научих.Ето как:започнах да и приготвям домашни супи и от тях слагах в пюрето или кашата,даже и в попарката.След 2-3 дни увеличих "добавката",докато не минахме изцяло на зеленчукови супи и пюрета.Жеая ти успех,ако все пак решиш да опиташ.

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз нещо не разбирам - на 9 месеца би трябвало отдавна да хапва месо... Някакви проблеми ли е имала? Ако е така, най - добре попитай педиатъра, който те е посъветвал да отложиш захранването, какво можеш и какво - не, както и кога, да даваш...

А иначе зеленчуци дал Бог - просто пообиколи магазините... Има ги най - разнообразни, вкл. без картофи.

Добре, допълвам, че видях за успехите и неуспехите.

Ми като не иска, не й давай пюре!
Агнешкото е малко ... прибързано, според мен лично,но какво ти пречи да сготвиш нещо, което намираш за вкусно, за вас, и просто да й понарежеш по - наситно? Щом не ще пасирано детето, нека си папка парченца... По - добре даже!

Общи условия

Активация на акаунт