Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 124 отговора

София

Как сте разпределили домашната работа в семейството ви?
    Още ли е нормално само жените да мият чиниите,да пускат пералня и сушилня,да мият прозорци и тн.Ако е така какво прави един мъж за къщата си,нямам в предвид ремонти,а обикновенна къщна работа.Виждала съм семейства в които мъжа не знае къде стоят елементарни неща жената да се чуди къде да огрее по-напред.Скоро видях един татко,който не познава дрехите на детето си като че ли не живеят в една къща.Допускате ли това.Виждала съм такива,които и собствените си инструменти не могат да намерят.Все пак много жени бързо започват работа след майчинство (или изобщо не са излизали) и не може да се каже:той работи и няма време.
     За готвене няма и да споменавам.Да се прибереш от работа и някой вече да е помислил какво е трябвало да се купи за вечеря например,дали има хляб,кучето има ли храна,има ли мляко утре за кафето...На времето в къщи татко правеше само боб и някаква гадна рибена чорба,а през останалото време (360 дни #Crazy)готвеше майка,+ 2 деца,+ цяла къща на ръце,+нейната си работа.Не е ли несправедливо или аз съм луда,.При вас как е. newsm78
Цитирай
Ами 4естно казано 5 дни в седмицата вси4ко е на моите ръце понеже аз не работя, но другите 2 дена когато мъжа ми си е вкъщти ми помага страшно много, мие 4ений, или пуска прахосмука4ка, или мие пода, а дори и готви_ при това много вкусно, за това бих казала ДА домашната работа е разпределена при нас
Цитирай

Русе

Няма мои и негови задължения вкъщи,предимно аз върша домакинската работа,но понякога мъжа ми ме отменя.Може да готви разни вкусни неща и ме глези от време на време,хвърля боклука,пазарува,знае как се пуска пералнята Mr. Green
По принцип работи много,понякога едва му остава време за мен и детето Rolling Eyes Когато няма възможност да ми помага,никога не е правил проблем от това че  примерно не ми е останало време да наготвя,почистя или изгладя.До този момент не ми е тежало да въртя домакинството,независимо дали със или без негова помощ Peace
Цитирай

София

Не мога да се оплача... разпределена е и още как  Peace Peace И то без да говорим и да правим схеми - който е забелязал че има събрано пране пуска пералнята; когато свърши да пере, който е най-близо той простира; чинии се мият на същия принцип и т.н. И определено мога да похваля мъжа ми, че не си пести усилията и не си прави оглушки  Love
Може би само готвенето е мой приоритет, но не се оплаквам - толкова много ми помага скъпия, че грях ми на душата!  Blush
Цитирай

Разпределя се ден за ден. Понякога има и преразпределения, според ангажиментите, които са възникнали неочаквано. Всеки може да върши всичко. Напоследък на мен се пада пазаруването и пускането на пералнята.
Цитирай

София

Горе-долу е разпределена. Е, има и изключения, разбира се, но като цяло аз готвя и пускам пералня, а той чисти, докато ние с детето сме навън, и глади. Миялната я пускаме който свари, също и пазаруването - както дойде.
Това разпределение, уви, е в сила само, когато си е в България, което не е прекалено често, да не би случайно да се разглезя hahaha Така че с чиста съвест мога да кажа, че повече къщна работа върша аз Crossing Arms Е, той пък изкарва моята заплата за 5 дни, т.е. има някаква справедливост все пак Laughing
Нооо в момента, в който си намеря домашна помощница, ще се родя Whistling
Цитирай

гр Пловдив

Дадена е изцяло на мен Mr. Green+гледането и възпитаването на детето Mr. GreenТой-вади парите Mr. GreenС една дума-ВСИЧКО ПРАВЯ АЗ
Цитирай

Brokenpromiseland

Аз в това отношение не мога да се оплача (да чукам на дърво).Задълженията не са ни разделени, но винаги когато е свободен ми помага с каквото може...дори и понякога ебз да го подсещам
Готвене, миене на чинии, чистене...всичко е правил тогава когато се е налагало.Дори смея да кажа, че е измил повече чинии отколкото аз  Embarassed
Единственото за което хич не го бива е прането....той даже не знае как се пуска пералнята...е категорично против да простира...това било женска работа...Може би от страх да не го видят съседите, че върши "женската работа"....
Цитирай

под водата

Всичко аз правя у дома.
То пък голямо усилие се иска да пусна пералнята,сушилнята или съдомиялнята! Crazy
Мъж ми излиза в 7,прибира се в 7 остана и да ми сготви и да сложи масата и да си пусне пералнята,да изкъпе децата,да нахрани кучето а после да ми направи масаж в леглото.Като на сутринта ми донесе закуската в леглото преди да замине на работа. Mr. Green
Тогава аз за какво ще съм му.Да му крася къщата ли!
Не работя.Имам достатъчно време през деня да си изчистя и да сготвя вкусна вечеря.
Защото като отидем в БИЛА на шопинг аз пълня двете колички с каквото си поискам,той ги бута и плаща накрая.
Обичам да глезя мъжа си.Защото той глези мен.
Не искам да ми се разхожда с прахосмукачката у дома! Sick
Такива мъже не обичам.
Имам един такъв познат дето прави всичко.Както знам и какво прави жена му докато той шета из кухнята и гледа детето! Mr. Green
С две думи-не,не ми помага моят съпруг защото аз неискам.
Не харесвам мъжете-п..тки!
Цитирай

Brokenpromiseland

Тогава аз за какво ще съм му.Да му крася къщата ли!
................Не харесвам мъжете-п..тки!

#Shocked
Извинявай, но ти наистина ли смяташ, че жената е само да чисти, готви и гледа деца....за това си има домашни помощни.
Радвам се, че ти си стоиш по цял ден в къщи и имаш време да си въртиш домакинството, но не всички жени са така.....и е много грубо да наричаш помагащите мъже п**тки.
Приятно ли ще ти е ако аз нарека твоя мъж х**, като се има в предвид, че поведение като неговото би било унищаващо личното ми достойнство.
Аз помоща я приемам за нещо прекрасно...както и масажа.
Цитирай

И моят съпруг не помага вкъщи. Не му позволявам. Някак си не ми харесва, когато виждам мъж да пере, чисти, простира... Има достатъчно "мъжка" работа с дребните ремонти вкъщи.
Обаче е много важно да не ми се правят забележки, ако нещо не съм успяла да свърша навреме. Mr. Green
Цитирай

На мен пък не ми харесва израза "мъжът ми помага в домакинството". Моят не ми помага, ние си разпределяме задълженията. Така както аз не му помагам като закарам детето на градина, например, защото шофирането е и мое задължение. За всеки влак си има пътници... няма нужда от епитети.
Цитирай

София

Темата внезапно стана безсмислено груба  Sick

На мен пък не ми харесва израза "мъжът ми помага в домакинството". Моят не ми помага, ние си разпределяме задълженията. Така както аз не му помагам като закарам детето на градина, например, защото шофирането е и мое задължение. За всеки влак си има пътници... няма нужда от епитети.
Напълно съм съгласна  Peace
Цитирай

София

Мъжът ми не знае къде стоят солта, кърпите или препаратите.
Той работи. Аз работя.
Случвало се е да направи някой специалитет или салата.
Майка ми идва да се грижи за детето и междувременно върти и къщата.
Аз работя за удоволствие, съпругът ми работи за да ни осигурява нормален живот.
Аз съм много съгласна с .ДЖЕЙН.
И моят мъж излиза в 8 и се прибира в 8. Психически е доста натоварен. И вечер предпочитам да му предложа уютна обстановка, топла храна и още нещо, за да може да ползва поне 3 часа от денонощието за релакс, вместо да го карам да простира или да бърше прах.
Танто за кукуригу.
« Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 01:32 от azsa »
Цитирай

Разпределена е, да.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 124 отговора