*~*~*Ла Лече Лига среща в Пловдив, 26.04., събота, 11ч.*~*~*

  • 1 444
  • 27
  •   1
Отговори

Анкета

Събота, 26.04., Великден, да има ли ЛЛЛ среща?

Опции:

  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
26 април, събота, имаме ЛЛЛ среща в Пловдив.   Grinning


26 април, 11 часа

Тема:
Аз МОГА!
(или дали като родим бебе, имаме все още някакъв живец, останал в нас  Laughing)

Срещата е неформална, в дружелюбна обстановка, продължава час - час и малко.

Забележка: Моля ви, опитайте се да дойдете навреме, за да може срещата наистина да започне в 11 - 11,10ч. Разбира се, с малко дете пътуването и стигането някъде в определен час може да е наистина трудно, но нека се опитаме този път да започнем по график Simple Smile

КАРТА на мястото на сбирката  Grinning

Който иска да стане ЛЛЛ член или да си поднови членството - събота е денят  Grinning
ЛЛЛ е доброволческа организация, която се издържа изцяло от членски внос и дарения.

Моля, запишете се кой ще дойде (тук, в темата)!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 11:25 от Бу

# 1
  • Мнения: 2 467
Ако я преместим хич няма да се сърдя Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Аз мога да дойда, независимо дали е тази събота или друг ден Peace

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Ама моля ви се, не ме улеснявайте Crazy

# 4
  • Мнения: 2 467
Примерно сряда от 10- 11 часа? На старото място?
Достатъчно отпочинали и отрезняли от Великден ще сме всички  Wink

# 5
  • русе
  • Мнения: 335
 А пък аз ще се радвам, ако е в събота! Великден е в неделя ! А аз ще съм в Пловдив от петък, това е златният ми шанс, нека е в събота, моля !

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 122
В събота е ОК. Е може и друг ден, де - както ще е удобно на мнозинството  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 255
Ние сме съгласни за събота, и за всеки друг ден също Simple Smile Гласувах за събота, но ако се реши да се премести срещата - за нас пак е ок.

# 8
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
В събота ще сме на Панагюрище и няма да можем да дойдем. Нека да е друг ден  Praynig Сряда е прекрасен ден. И топличко го дават.  Hug

# 9
  • Мнения: 35
За съжаление за празниците няма да сме в Пловдив. SadАко може да е някой друг ден newsm78.Иначе ще ми бъде приятно да се запознаем Grinning

# 10
  • Мнения: 2 132
И ние може да дойдем с бебока  Laughing
Все ми е едно кога, стига да не вали.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Хайде, казвайте кога ще има среща да знам да си запазя колата Simple Smile

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Макар и с малка преднина, събота води Simple Smile
Пък и предложенията за 'който и да е друг ден' са мъъъничко неясни Grinning Прекратих гласуването - няма време за повече, събота е утре Simple Smile Ще се видим там (малко по-късно ще обновя първия пост). Дават утре времето по-добро от днес - предимно слънчево Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Ако запали колата ще дойдем. Има малко проблеми с таратайката. Laughing

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Мястото същото ли е - Поликлиниката на Понеделник пазара? (извинете за офф-а)

Общи условия

Активация на акаунт