Да кърмя ли със стафилококус аурелиус в кърмата...и температура?

  • 648
  • 3
  •   1
Отговори
Мили мами,

моля ви ако знаете - кажете ми- дали да продължа да кърмя със стафилококус аурелиус в кърмата? Посъветваха ме-да и аз така направих. После, обаче, 3-4 доктора ме увикаха невероятно, твърдейки, че тровя детето. Тази бактерия била супер нормална по кожата, в гърлата и носовете на бебетата и много от възрастните и къде ли още не, но САМО в кърмата имала зверски токсичен ефект за детето. Аз продължавах да кърмя, закото така ми се щеше, но с адска вина и мисъл, че тровя моята звездичка. Не пих антибиотик-чудо на чудесата, дори докторите не ми го предписаха!-защото вече 3 дози антибиотик бях взимала за мастит. Вдигнах 40 градуса температура без никакви други симптоми и спрях да кърмя, за вс случай! Но тъкмо падне под 39 и аз хоп-не се сдържа!

Моля ви, посъветвайте ме! Всички доктори-от температурата насам-ми предписват хабчета за спиране на кърмата, само дето нито един от тях НЕ ЗНАЕ от какво е ТЕМПЕРАТУРАТА! Знаят, че не е от гърдите!!!!!! Не е свързана с гениталната система и раждането-бебка е на 1 месец!!!! и не е от белите дробове!! Е, и-защо тогава да спирам кърмата?????? Заради-стафилокока аурелиус в нея. Да, ама като има повече от един, казващ-кърми и повече от един, казващ-не?!?!?! Е, едната била запушена-да, беше и имала 3 млечни кисти, ама са стари!!!!! Сега, макар и с по 12 часа цедене на ден, я празня!! Вече храня втора седмица бебка само с кравешка химия и това ме убива!!!! Затова не се сдържам - и хоп, гърдата в устата! Ами ако така убивам нея????

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Раяна, отговорих ти на личното съобщение.

Опитай се да гледаш позитивно на нещата: ти не си лоша майка, защото ти се е наложило да дадеш адаптирано мляко. Много е важно ти да си здрава, нали? Не бива да пренебрегваш собственото си здраве в името на детето. Стаф. ауреус трябва да се лекува с подходящи антибиотици, според експертите кърменето трябва да продължи по време на лечението, ако изписаният АБ не е противопоказен.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И според мен трябва да се лекуваш-след това ще продължиш да кърмиш  Peace

# 3
  • Мнения: 1 428
И според мен трябва да се лекуваш-след това ще продължиш да кърмиш  Peace
Аз също мисля така.И не се обвинявай,ти не си виновна   Naughty  Peace

Общи условия

Активация на акаунт