онези малки неща, които рядко споменаваме

  • 2 064
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 19
Дами,
както някой от нас - обзавеждат нови домове и непрекъснато задаваме въпроси относно кухни, бани, детски стаи и т.н. На мен ми предстои обзавеждане на нов апартамент след около година и както гледам разходите ще са много. И отсега започнах да си купувам всички онези дребни неща - чаршафи, покривки, тенджери и всякакви дреболии. Споделете с мен , под формата на списък например, какво не бива да забравям. Просто смятам да си спестя тези разходи когато обзавеждам апартамента.

Поздрави:))))

# 1
  • Мнения: 4 668
Аз си купих примерно тиганите и тавите на Тефал доста преди апартамента да ми е готов  Simple Smile
Просто имах възможност тогава - взех ги - и то една доста добра колекция  Peace
Стояха си в кашоните .
Чаршафи си вземах след като поръчахме спалнята и знаех размерите - взех само два комплекта , после си набавих още .
Покривки също купих две .
Бях си взела и прибори и комплект ножове .
Няколко поларени одеялца от Метро - страхотни са  Peace и се перат в пералня .
Аз по същия начин знаех , че на финала няма да са останали пари и затова исках да съм подготвена .
Тъй като имаме и две бани си бях купила и разни неща за там - постелки , хавлиени кърпи ...

Наистина , много добре ми дойде , че имах всичко това - просто си ги извадих и готово  Hug

# 2
  • Мнения: 970
Аз също като тебе си пазаря дреболийки Blush.Взех си бурканчета за подправки,почти всичко което имат Тефал,дозатор за течен сапун за вграждане ,тези дни смятам да взема мивка за кухнята с батерия  или съм си харесала осветителни тела за всекидневна,барплот и кухня -от една серия но се чудя кое да изпревари ooooh!.Спалното бельо ще го взема когато почнем да се обзавеждаме .На втора линия са и приборите за хранене -но и техния ред наближава. Laughing

# 3
  • Мнения: 8 999
С мъжа ми сме излезли от стари къщи с много богат инвентар. Чудим се как да се отървем от наследствените мебели, стария порцелан, сребърните прибори... Имам чувството, че още три апартамента да купим, все ще имаме с какво да ги обзаведем, при това пак ще изглежда претрупано.
За апартамента си бях купила само едни стъклени поставки за чаши с много ведри рисунки, а за къщата съм си взела единствено чаши за кафе.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 441
За тигани, тенджери, прибори за хранене съм съгласна, че може предварително. Но ако искаш да си съчетаеш всичко по стил и цвят е хубаво да поизчакаш. Аз например първо си боядисах спалнята, после избрах пердетата, а чак сега ще избера и завивки в подходящ цвят. За размера вече сте казали.
За да вземеш мивка и аксесоари за кухня трябва да си наясно с концепцията и да говориш с майстора върху какво ще я поставя, дали ще е подходяща.
Аз си взех кърпите за кухня, след като си избрах цвета на плоскостите. Хавлиите за баня също след плочките.
А за покривките също е нужно да имаш размер на масата и да си наясно със стила. 
Още не сме се нанесли имам купени някои неща, но постепенно, след като съм видяла как се оформя даденото помещение.

# 5
  • Мнения: 19 475
Абе не зная за малките неща, но понеже разбрах, че ще се обзавеждаш - Зора равят промоция на 9 домакински уреда за 999 лева - пералня, ютия, печка и т.н. Не зная докога е, но според мен е супер изгодно за човек, който тепърва ще купува такива неща. За мен не е подходящо.

# 6
  • Мнения: 521
Аз пък искам нов дом, за да си осигуря простор.Сега се чужствам претрупана от мебели, посуда и багаж - събиран 3 поколения.Аз също постоянно прибавям.
marieta82 , все пак и ти имаш багаж, който може да ти свърши работа на първо време.Има по  важни неща от нова техджера или завивки

# 7
  • Мнения: 680
Определено преди малките неща,трябва да си сигурна за стила  на големите неща в жилището си.
А това доколкото разбрах ще го правиш след година? newsm78
Купуваш чаршафи,а стените на спалнята ти(например) ще ги боядисваш доста по-късно???Представи си,че нещо промениш с времето и купените завеси,или чаршафи не отиват.. newsm78
Мисля,че бързаш с малките неща. bowuu
При всички положения,обзавеждането винаги е доста изнервящо-мислиш едно,правиш второ,а в един момент виждаш,че е най-добре да импровизираш в момента.
Такъв е моят опит!
  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 830
Като предвидиш стаите, можеш да предвидиш и какво ще ти трябва и си правиш списък.

Можеш примерно да започнеш така:


КУХНЯ:

-Домакинска посуда-
*комплект чинии - дълбоки, плитки, салатни, десертни, малки и големи купи...
*комплект прибори - оливарник, основни и десертни вилици и лъжици; комплект прибори за готвене
*тенджери (примерно 3 размера); тигани (2 размера);  тави; сито, точилка; цедки; хаванче; престилка; ръкохватки; хавлии, кърпи...
*техника - миксер, робот, сокоизтисквачка; кафе машина;


Същото го правиш и за другите стаи и когато купиш съответната вещ, си отбелязваш в списъка.

Ако някой желае, може да допълва Peace

# 9
  • York
  • Мнения: 826
Нищо не купувам предварително. Правим апартамента вече година и половина. Купувам това, което е необходимо за момента.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Никаква дреболия няма да купя, преди да се нанесем. Не купувам домакински неща освен, ако не съм 150 % сигурна, че ще ги ползвам. Някак не обичам да имам излишни неща в кухненските шкафове - натоварва ме, но все още не знам какъв фактически проблем с психиката ми има в тази връзка  Laughing Гледам да имам всички базови кухненски неща - не купувам ефтинджос, нито пък нещо над среден клас - и двете ми се струват кофти сделка.
Чаршафи, хавлии, а и килими - също мисля да не бързам - когато и каквото съм сигурна, че ми прави кеф.
Не ме разбирайте грешно - разглеждам и зяпам по магазините отдавна.

# 11
  • Мнения: 156
Чакам малките неща сами да ме намерят и когато това се случи, си  ги купувам. За да имам нещо, трябва да се влюбя в него, иначе е просто вещ.

# 12
  • Мнения: 395
Ние очакваме апартамента ни да стане края на август.  Grinning
Имам много ясен поглед, какъв ще бъде интериора и не си губя време. Защото нямам търпение.  Embarassed
Вече си имам мивка, смесител, огледало и хавлии за банята.
За кухнята дозатор, комплект тенджери и чинии, които се изкуших да ползвам.   Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 14 486
важни дреболии според мен са някои кухненски пособия - отварачка за консерви, щипки и лъжици за спагети, черпаци, шпатули за тефлонови съдове, гевгир, цедка (за чай), чукче за пържоли, тирбушон.
не са кой знае колко скъпи, но са необходими и като се нанесеш ако ги нямаш е малко неудобно.

# 14
  • Мнения: 178
Дреболиите остави за накрая. Сега е важно един по един да си набавиш най - необходимите ел.уреди - печка, пералня, хладилник, телевизор и т.н. Така може да дебнеш някакви промоции. Ние сега довършваме къща и понеже знам, че като търся нещо конкретно не го намирам, реших да взимам веднага, когато нещо ми хареса и е на добра цена.

# 15
  • Мнения: 2 891
Все си мисля, че като вляза в новия си дом и поживея седмица-две на матрак на земята, къщата сама ще ми подскаже от какви мебели и аксесоари има "нужда".

# 16
  • Мнения: 46 508
Такива неща купувам, когато ми потрябват (или са на някаква супер изгодна промоция  Mr. Green) иначе не виждам смисъл.

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Като предвидиш стаите, можеш да предвидиш и какво ще ти трябва и си правиш списък.

Можеш примерно да започнеш така:


КУХНЯ:

-Домакинска посуда-
*комплект чинии - дълбоки, плитки, салатни, десертни, малки и големи купи...
*комплект прибори - оливарник, основни и десертни вилици и лъжици; комплект прибори за готвене
*тенджери (примерно 3 размера); тигани (2 размера);  тави; сито, точилка; цедки; хаванче; престилка; ръкохватки; хавлии, кърпи...
*техника - миксер, робот, сокоизтисквачка; кафе машина;


Същото го правиш и за другите стаи и когато купиш съответната вещ, си отбелязваш в списъка.

Ако някой желае, може да допълва Peace


поне 2 дъски за рязане .
метла и лопатка (колкото и ненужни да ти се виждат сега)
кутии за продукти - брашно, ориз, захар...
подложки за горещи съдове
кана
фуния за присипване на течности
Купи за салати
черпаци
форми за лед
гювечета (ако ползвате), а може и голям гювеч
тенджерата под налягане е много удобна вещ
на мен ми е много удобен стенен часовник в кухнята, но той не е от спешните неща
форми за кекс и торта
за нашето семейство много полезна вещ е парти грил - печем си сандвичи в него
комплект ножове (тези от десетина лева, на поставката, се затъпяват адски бързо, но на първо време вършат работа)
изстисквачка за лимон
преса за чесън (ако употребявате)


за банята може би  - кофа и леген, някакво канче

друго не се сещам засега

# 18
  • Мнения: 4 965
С мъжа ми сме излезли от стари къщи с много богат инвентар. Чудим се как да се отървем от наследствените мебели, стария порцелан, сребърните прибори... Имам чувството, че още три апартамента да купим, все ще имаме с какво да ги обзаведем, при това пак ще изглежда претрупано.
За апартамента си бях купила само едни стъклени поставки за чаши с много ведри рисунки, а за къщата съм си взела единствено чаши за кафе.

И ние с моя мъж така - още повече, че и двамата си имахме собствени жилища преди това и си взехме оттам всичко необходима - сега даже почнахме да изхвърляме и пак в другите жилища има "инвентар".
За вкъщи съм купувала само разни сервизи за кафе, за алкохол или безалкохолни /последните ги чупим редовно/ и няколко комплекта чаршафи /даже тези дни пак трябва да купя 1-2 комплекта, че старите избеляха от едно пране, дето се обърках и сложих избелващ прах/.

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Все си мисля, че като вляза в новия си дом и поживея седмица-две на матрак на земята, къщата сама ще ми подскаже от какви мебели и аксесоари има "нужда".

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт